ReNamer - en to sr translation catalogue (907 entries)

en: Save current preset?
sr: Сачувати тренутну поставку?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to remove this limit?
sr: Желите ли да купите Про верзију да уклоните ово ограничење?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to unlock this feature?
sr: Желите ли да купите Про верзију да откључате ову опцију?

en: Are you sure you want to unregister the product?
    
    This will remove your license and deactivate the "Pro" version.
sr: Сигурни сте да желите да дерегиструјете програм?
    
    Овим ће се уклонити ваша лиценца и деактивирати Про верзија.

en: This feature is not available in this version.
sr: Ова опција није доступна у овој верзији.

[ctx: mainform.s_free_license_note]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
sr: Ова апликација се може користити и дистрибуисати САМО за некомерцијалне сврхе и са одговарајућим ознакама.

en: This version is limited to a maximum of %s presets.
sr: Ова верзија је ограничена максимално до %s поставки.

en: This version is limited to a maximum of %s rules.
sr: Ова верзија је ограничена максимално до %s правила.

en: (non-commercial use only)
sr: (само за некомерцијалну употребу)

en: For more information please read full license code
sr: За више информација прочитати цео лиценцни код

en: This version does not support presets directory structure.
sr: Ова верзија не подржава структуру фолдера поставки.

en: Active filter settings
sr: Активна подешавања филтера

en: Loaded preset
sr: Учитана поставка

en: Loaded preset (modified)
sr: Учитана поставка (измењена)

en: Created %d preset links.
sr: Направљено %d линкова поставки.

en: COPY
sr: Копирати

en: Add your code here
sr: Додати ваш код овде

en: Hold %s when loading a script to insert it inline
sr: Држите %s када се учитава скрипта да би се убацила у ред

en: Press %s for code completion
sr: Притиснути %s за завршетак кода

en: Any single character
sr: Било који знак

en: A set of 3 of any characters
sr: Ред од 3 било којих знакова

en: One or more of any characters
sr: Један или више од било којих знакова

en: One or more of any characters, grouped into subexpression
sr: Један или више од било којих знакова, груписаних у подизраз

en: One or more of any characters, but fewer as possible
sr: Један или више од било којих знакова, али што је мање могуће

en: A set of 2 to 4 of any characters
sr: Ред од 2 до 4 од било којих знакова

en: A set of 3 or more of any characters
sr: Ред од 3 или више од било којих знакова

en: Zero or more of any characters
sr: Ниједан или више од било којих знакова

en: Any single character from the list (e.g. "a" or "b" or "c")
sr: Било који знак из листе (нпр. "а" или "b" или "c")

en: Any one occurrence of the alternatives (e.g. "aa" or "bb" or "cc")
sr: Било које налазиште од могућности (нпр. "aa" или "bb" или "cc")

en: Any single character from the range (e.g. "a" to "z")
sr: Било који знак од опсега (нпр. "а" до "z")

en: End of the input text
sr: Крај убаченог текста

en: Use an escape character to match an actual backslash "\"
sr: Употребити "escape" знак за подударање са косом цртом "\"

en: Any single character except the ones from the list
sr: Било који знак осим оних са листе

en: Any single space character (space, tab, new line)
sr: Било који знак размака (размак, таб, нови ред)

en: Start of the input text
sr: Почетак текста за унос

en: Word boundary
sr: Почетак/крај речи

en: Any single alphanumeric character (including an underscore)
sr: Било који алфанумерички знак (укључујући доњу црту)

en: Failed to apply system settings.
sr: Неуспешна примена системског подешавања.

en: (Try to start the program as administrator to apply these settings)
sr: (Покушати покренути програм као администратор за примену ових подешавања)

en: Real-time update of the preview can be dangerous and its use is not recommended!
    
    It will cause graphical updates to the GUI during preview for every processed file but will also respond to any user activity such as mouse clicks and keyboard button presses. Beware, any accidental actions generated during a preview as a result of user activity within the application will interfere with the preview process and can cause unpredictable behavior.
sr: Стварно време ажурирања прегледа је веома опасно и његова употреба није препоручљива!
    
    Проузроковаће графичка ажурирања GUI-а током прегледа за сваки процесуирани фајл али ће такође одговорити на сваку активност попут кликтања мишем и типкања на тастатури. Пажња, свака ненамерна радња генерисана током прегледа као последица активности корисника у склопу програма мешаће се са процесом прегледа и може проузроковати непредвидљиво понашање.

[ctx: tform_about.caption]
en: About
sr: О Програму

en: Author:
sr: Аутор:

en: Date:
sr: Датум:

en: Email:
sr: Имејл:

en: Version:
sr: Верзија:

en: Website:
sr: Вебсајт:

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_add.caption]
en: Add
sr: Додати

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: tform_addpaths.caption]
en: Add Paths
sr: Додати Путање

[ctx: tform_addpaths.checkbox_workingdir.caption]
en: Working directory:
sr: Радни фолдер:

en: Enter file paths:
sr: Унети путање фајла:

[ctx: TFORM_ADDRULE.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add Rule
sr: Додати Правило

[ctx: tform_addrule.bitbtn_close.caption]
en: Close
sr: Затворити

[ctx: TFORM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
sr: Додати Правило

en: Configuration:
sr: Изглед:

en: Description
sr: Опис

en: Apply Rules
sr: Применити Правила

[ctx: tform_analyze.caption]
en: Analyze
sr: Анализирати

en: Apply rules for each line
sr: Применити правила за сваки низ

en: Automatically apply rules
sr: Аутоматски применити правила

en: Line wrap
sr: Обмотати ред

en: Enter text that you wish to analyze:
sr: Унети текст који желите да анализирате:

en: Text after applying rules:
sr: Текст после примењивања правила:

[ctx: TFORM_BROWSE.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Close
sr: Затворити

[ctx: tform_browse.bitbtn_ok.caption]
en: Add Folders
sr: Додати Фолдере

en: Browse
sr: Пребирати

en: Show hidden folders
sr: Приказати скривене фолдере

en: Show system folders
sr: Приказати системске фолдере

en: Select folders that you want to add:
sr: Изабрати фолдере које желите да додате:

en: Collapse All
sr: Срушити Све

en: Explore selected folder
sr: Истражити изабрани фолдер

[ctx: TFORM_BROWSE.MENUITEM_GOTOFOLDER.CAPTION]
en: Go To Folder
sr: Ићи На Фолдер

en: Refresh Tree
sr: Освежити Структуру

[ctx: tform_browse.sb_gotofolder.caption]
en: Go To
sr: Ићи До

[ctx: tform_browse.speedbutton_filtersettings.caption]
en: Filter Settings
sr: Подешавања Филтера

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_save.caption]
en: Save
sr: Сачувати

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CAPTION]
en: Filter Settings
sr: Подешавања Филтера

en: Apply only to the file name, instead of full path.
sr: Применити називима фајлова, уместо целој путањи.

en: Add files within folders
sr: Додати фајлове унутар фолдера

en: Add folders as files
sr: Додати фолдере као фајлове

en: Include hidden items
sr: Укључити скривене фајлове и фолдере

en: Include subfolders
sr: Укључити подфолдере

en: Include system items
sr: Укључити системске фајлове и фолдере

[ctx: tform_filtersettings.checkbox_saveasdefault.caption]
en: Save as default for future sessions
sr: Сачувати као подразумевано за будуће сесије

en: Skip root folders when added as files
sr: Прескочити фолдере када су додати као фајлови

en: Default behavior for adding folders:
sr: Подразумевано понашање за додавање фолдера:

en: Masks:
sr: Маске:

en: Exclude:
sr: Искључити:

en: Include:
sr: Укључити:

[ctx: tform_filtersettings.label_masksnote.caption]
en: Note: separate multiple masks with ";" (semicolons).
sr: Важно: одвојити спојене маске са ";" (тачка зарез).

[ctx: TFORM_FOLDERWARNING.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

en: Continue
sr: Наставити

en: Warning: Renaming Folders
sr: Упозорење: Преименовање Фолдера

en: Never show this warning
sr: Никад не приказивати ово упозорење

en: Renaming a folder also affects all of its content. A problem can occur if you try to rename folders and their content in a single run. Items in the renaming list are processed from top to bottom. The order of items in this case is extremely important for successful renaming.
sr: Преименовање фолдера утиче на сав његов садржај. Проблем се може појавити ако се покушају преименовати фолдери и њихов садржај у једном покушају. Садржај у листи за преименовање се обрађује од горе на доле. Редослед фајлова у овом случају је врло битан за успешно преименовање.

en: Parent folders must always appear below their contained items. This can be easily achieved by sorting items in descending order by the Folder or Path column.
sr: Матични фолдери се увек морају појавити испод њихових садржаја. Ово се лако може постићи сортирањем садржаја у опадајућем редоследу Фолдер или Путања колоне.

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ABOUT.CAPTION]
en: About
sr: О Програму

en: Add Files
sr: Додати Фајлове

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ADDFOLDERS.CAPTION]
en: Add Folders
sr: Додати Фолдере

[ctx: tform_main.action_addpaths.caption]
en: Add Paths
sr: Додати Путање

en: Analyze sample text
sr: Анализирати текст

en: Apply rules to the clipboard
sr: Применити правила на клипборд

en: Autosize columns
sr: Аутоматски одмерити колоне

en: Count marked and selected files
sr: Избројати обележене и изабране фајлове

en: Export as batch renaming file (full paths)
sr: Извести као скуп фајла за преименовање (целе путање)

en: Export as batch renaming file (only names)
sr: Извести као скуп фајла за преименовање (само називи)

en: Export file paths and new names
sr: Извести путање фајла и нове називе

en: Export file paths and undo paths
sr: Извести путање фајла и поништити путање

en: Export new names to clipboard
sr: Извести нове називе у клипборд

en: Export paths to clipboard
sr: Извести путање у клипборд

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
sr: Филтери

en: Fix conflicting new names
sr: Поправити сукобљене нове називе

en: Import file paths and new names
sr: Увести путање фајла и нове називе

en: Import files from text-list or play-list
sr: Увести фајлове из текс листе или плеј листе

en: Import new names from clipboard
sr: Увести нове називе из клипборда

en: Manage...
sr: Удесити...

en: New Instance
sr: Нова инстанца

en: New Project
sr: Нови Пројекат

en: Paste Files
sr: Прилепити Фајлове

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PRESETSAVE.CAPTION]
en: Save
sr: Сачувати

en: Save As
sr: Сачувати Као

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
sr: Преглед

[ctx: tform_main.action_register.caption]
en: Register
sr: Регистровати

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_RENAME.CAPTION]
en: Rename
sr: Преименовати

en: All Settings
sr: Сва Подешавања

en: Sort by path for renaming folders
sr: Сортирати по путањи за преименовање фолдера

en: Undo Renaming
sr: Поништити Преименовање

en: Unregister
sr: Дерегистровати

en: Validate new names
sr: Потврдити нове називе

en: Rule
sr: Правило

en: Statement
sr: Исказ

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
sr: Додати Правило

en: Add Rule (above)
sr: Додати правило (изнад)

en: Add Rule (below)
sr: Додати правило (испод)

en: Analyze Name
sr: Анализирати Назив

en: Clear All
sr: Очистити Све

en: Clear Failed
sr: Очистити Неуспешне

en: Clear
sr: Очистити

en: Clear Invalid
sr: Очистити Неважеће

en: Clear Marked
sr: Очистити Обележене

en: Clear Not Marked
sr: Очистити Необележене

en: Clear Renamed
sr: Очистити Преименоване

en: Clear Valid
sr: Очистити Важеће

en: Duplicate Rule
sr: Удвостручи Правило

en: Edit New Name
sr: Уредити Нови Назив

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_EDITRULE.CAPTION]
en: Edit Rule
sr: Уредити Правило

en: Exit
sr: Излаз

en: File
sr: Фајл

[ctx: tform_main.menuitem_help.caption]
en: Help
sr: Помоћ

en: Invert Marking
sr: Преокренути Обележавање

en: Invert Selection
sr: Преокренути Изабрано

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARK.CAPTION]
en: Mark
sr: Обележити

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARKBYMASK.CAPTION]
en: Mark by Mask
sr: Обележити по Маски

[ctx: tform_main.menuitem_marking.caption]
en: Mark
sr: Обележити

en: Mark Only Changed (Exc. Case)
sr: Обележити Само Промењене (Искљ. Мала-Велика Слова)

en: Mark Only Changed (Inc. Case)
sr: Обележити Само Промењене (Укљ. Мала-Велика Слова)

en: Mark Only Selected
sr: Обележити Само Изабране

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEDOWN.CAPTION]
en: Down
sr: Доле

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEUP.CAPTION]
en: Up
sr: Горе

en: Move
sr: Преместити

[ctx: tform_main.menuitem_presets.caption]
en: Presets
sr: Поставке

en: Remove All Rules
sr: Уклонити Сва Правила

en: Remove Rule
sr: Уклонити Правило

en: Remove Selected
sr: Уклонити Изабрано

en: Move Down
sr: Помаћи Доле

en: Move Up
sr: Помаћи Горе

en: Mark All
sr: Обележити Све

[ctx: tform_main.menuitem_rulesselectall.caption]
en: Select All
sr: Изабрати Све

en: Unmark All
sr: НеОбележити Све

[ctx: tform_main.menuitem_selectall.caption]
en: Select All
sr: Изабрати Све

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYEXTENSION.CAPTION]
en: Select by Extension
sr: Изабрати по Екстензији

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYMASK.CAPTION]
en: Select by Mask
sr: Изабрати по Маски

en: Select by Name Length
sr: Изабрати по Дужини Назива

en: Select
sr: Изабрати

[ctx: tform_main.menuitem_settings.caption]
en: Settings
sr: Подешавања

[ctx: tform_main.menuitem_settingsgeneral.caption]
en: General
sr: Главно

[ctx: tform_main.menuitem_settingsmetatags.caption]
en: Meta Tags
sr: Етикете

en: Miscellaneous
sr: Разно

[ctx: tform_main.menuitem_settingspreview.caption]
en: Preview
sr: Преглед

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SETTINGSRENAME.CAPTION]
en: Rename
sr: Преименовати

en: Shell
sr: Изван

en: Unmark
sr: НеОбележити

en: Import...
sr: Увести...

en: Browse...
sr: Пребирати...

en: Clear Not Changed
sr: Очистити Непромењене

en: Copy Files to Clipboard
sr: Копирати Фајлове на Клипборд

en: Copyrights
sr: Ауторска права

[ctx: tform_main.mi_createpresetslinks.caption]
en: Create Links
sr: Направити Линкове

en: Cut Files to Clipboard
sr: Исећи Фајлове на Клипборд

en: Delete Files to Recycle Bin
sr: Избрисати Фајлове у "Recycle Bin"

en: Export all columns to clipboard
sr: Извести све колоне у клипборд

en: File Properties
sr: Особине фајла

[ctx: TFORM_MAIN.MI_FILESCOLUMNS_CANCELSORTING.CAPTION]
en: Cancel Sorting
sr: Откажи Сортирање

en: Forum (online)
sr: Форум (онлајн)

en: Help (online)
sr: Помоћ (онлајн)

en: Version History
sr: Измене у верзији

[ctx: tform_main.mi_language.caption]
en: Language
sr: Језик

en: Lite vs Pro (online)
sr: Lite наспрам Pro (онлајн)

en: Load
sr: Учитати

en: Open containing folder
sr: Отворити фолдер

en: Open File
sr: Отворити Фајл

en: Open with Notepad
sr: Отворити са "Notepad"-ом

en: Purchase (online)
sr: Купити (онлајн)

en: Quick Guide
sr: Упутство

en: Rescan
sr: Поново Скенирати

en: Comment...
sr: Коментар...

en: Export to Clipboard
sr: Извести у Клипборд

en: User Manual
sr: Приручник

[ctx: tform_main.toolbutton_addrule.caption]
en: Add
sr: Додати

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_ANALYZE.CAPTION]
en: Analyze
sr: Анализирати

en: Columns
sr: Колоне

en: Export
sr: Извести

en: Files
sr: Фајлови

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
sr: Филтери

[ctx: tform_main.toolbutton_movedownrule.caption]
en: Down
sr: Доле

[ctx: tform_main.toolbutton_moveuprule.caption]
en: Up
sr: Горе

[ctx: tform_main.toolbutton_options.caption]
en: Options
sr: Опције

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_REMOVERULE.CAPTION]
en: Remove
sr: Уклонити

en: State
sr: Стање

en: Modified
sr: Измењено

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[11].text]
en: Extension
sr: Екстензија

en: Name Digits
sr: Назив Цифара

en: Path Digits
sr: Путања Цифара

en: Name Length
sr: Назив Дужине

en: New Name Length
sr: Нови Назив Дужине

en: Exif Date
sr: "Exif" Датум

en: Old Path
sr: Стара Путања

en: Path
sr: Путања

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[20].text]
en: Error
sr: Грешка

en: Folder
sr: Фолдер

en: Name
sr: Назив

en: New Name
sr: Нови Назив

en: New Path
sr: Нова Путања

en: Size
sr: Величина

en: Size KB
sr: Величина КБ

en: Size MB
sr: Величина МБ

en: Created
sr: Створено

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_INSERT.CAPTION]
en: Insert
sr: Убацити

[ctx: TFORM_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
sr: Етикете

en: Note: Most of the tags can only work for files, not folders.
sr: Важно: Већина етикета раде само за фајлове, не и за фолдере.

en: &Save
sr: &Сачувати

en: Save Preset
sr: Сачувати Поставку

en: Save Filter Settings with the preset?
sr: Сачувати Подешавања Филтера уз Поставку?

en: Overwrite existing preset:
sr: Надписати постојећу поставку:

en: Preset Name:
sr: Назив Поставке:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.BB_CREATELINKS.CAPTION]
en: Create Links
sr: Направити Линкове

en: Presets Links
sr: Линкови Поставки

en: Please specify a folder where you want to place the links:
sr: Наведите фолдер где желите да сместите линкове:

en: Type of links:
sr: Тип линкова:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_LOAD.CAPTION]
en: Load with Preset
sr: Учитати са Поставком

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_RENAME.CAPTION]
en: Rename with Preset
sr: Преименовати са Поставком

en: Browse for Folder
sr: Пребирати за Фолдер

en: Use "Send To" Folder
sr: Употребити "Send To" Фолдер

en: Presets Manager
sr: Управник Поставки

[ctx: tform_presetsmanager.tb_append.hint]
en: Append Preset
sr: Придодати Поставку

[ctx: tform_presetsmanager.tb_copy.hint]
en: Duplicate Preset
sr: Удвостручити Поставку

[ctx: tform_presetsmanager.tb_delete.hint]
en: Delete Preset (Del)
sr: Избрисати Поставку (Del)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_edit.hint]
en: Manually Edit Preset (F4)
sr: Ручно Уредити Поставку (F4)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_load.hint]
en: Load Preset (Enter)
sr: Учитати Поставку (Enter)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_rename.hint]
en: Rename Preset (F2)
sr: Преименовати Поставку (F2)

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_REGISTER.CAPTION]
en: Register
sr: Регистровати

en: Registration
sr: Регистрација

en: Please enter your registration code:
sr: Унети ваш регистрациони код:

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_SAVE.CAPTION]
en: Save
sr: Сачувати

[ctx: TFORM_SETTINGS.CAPTION]
en: Settings
sr: Подешавања

en: Folders also have extensions, process them as such
sr: Фолдери имају екстензију, тумачити их као такве

en: Highlight changed file names
sr: Истакните промењене називе фајла

en: Must be successfully confirmed by user
sr: Мора бити успешно потврђено од стране корисника

en: Add to folders context menu
sr: Додати на мени фолдера

en: Add to "Send To" context menu
sr: Додати на мени "Send To"

en: Stay on top of other windows
sr: Остати изнад осталих прозора

en: Auto preview when new files are added
sr: Аутоматски преглед када су додати нови фајлови

en: Auto preview on change of rules configurations
sr: Аутоматски преглед на промену изгледа правила

en: Auto size table on change
sr: Аутоматски одмери табелу на промену

en: Clear files table on rename
sr: Очистити табелу фајлова на преименовање

en: Clear renamed files on rename
sr: Очистити преименоване фајлове на преименовање

en: Clear rules list on rename
sr: Очистити листу правила на преименовање

en: Close program after successful rename
sr: Затворити програм након успешног преименовања

en: Display message on successful rename
sr: Приказати обавештење на успешно преименовање

en: Fix conflicting new names on preview
sr: Поправити сукобљене нове називе на преглед

en: MetaTag support
sr: Подршка Етикете (Meta Tag)

en: Overwrite files with New Names
sr: Надписати фајлове са Новим Називима

en: Real-time update of the preview
sr: Стварно време ажурирања прегледа

en: Register preset extension (*.rnp)
sr: Регистровати екстензију поставке (*.rnp)

en: Remember position and size of major windows
sr: Запамтити позицију и величину главних прозора

en: Save rules configuration on exit, load on startup
sr: Сачувати изглед правила на излаз, учитати при старту

en: Show main toolbar
sr: Приказати главну траку са алаткама

en: Skip renaming of unchanged files
sr: Прескочити преимоневање непромењених фајлова

en: Remember sorting options (files table)
sr: Запамтити опције сортирања (табела фајлова)

en: Use natural order sorting algorithm (2-3 times slower)
sr: Употрeбити природни ред сорт. алгоритма (2-3 пута спорије)

en: Validate new filenames on preview
sr: Потврдити нове називе фајлова на преглед

en: Date Format:
sr: Формат Датума:

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Example: file1, file2 ... file9, file10, file11, and so on.
sr: Пример: фајл1, фајл2 ... фајл9, фајл10, фајл11, и тако даље.

en: Note: disabling any of these options will increase performance when processing large amount of files.
sr: Важно: искључивањем било које од ових опција повећаће се извршење када се обрађују велике количине фајлова.

en: Change text of "Click here to add a rule":
sr: Променити текст "Кликнути овде за додавање правила":

en: Change text of "Drag your files here":
sr: Променити текст "Вуците ваше фајлове овде":

en: Note: formats will be saved only if validated successfully.
sr: Важно: формати ће бити сачувани само ако су успешно потвр.

en: Configure Filter Settings
sr: Уобличити Подешавања Филтера

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.CAPTION]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.HINT]
en: Online Help (F1)
sr: Помоћ Онлајн (F1)

en: Note: Disabling MetaTag support will increase performance when processing large amount of files.
sr: Важно: Искључивањем подршке етикета повећаће се извршење када се обрађују велике количине фајлова.

en: Warning: Overwritten files will be deleted permanently.
sr: Упозорење: Надписани фајлови биће заувек избрисани.

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_GENERAL.CAPTION]
en: General
sr: Главно

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
sr: Етикете

en: Misc.
sr: Разно

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
sr: Преглед

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_RENAME.CAPTION]
en: Rename
sr: Преименовати

en: Accept
sr: Прихватити

en: Lite vs Pro
sr: Lite или Pro

en: Purchase
sr: Купити

en: Enter registration code
sr: Унети регистрациони код

en: Terms of Use
sr: Услови Коришћења

en: Please be aware of the terms of use of this application:
sr: Будите свесни услова коришћења ове апликације:

en: For commercial use you must obtain a commercial license by going to the website. If you already hold a license please enter your registration code. Thank you for playing fair.
sr: За комерцијалну употребу мора се добити комерцијална лиценца посећивањем вебсајта. Ако се већ поседује лиценца, унети ваш регистрациони код. Хвала на сарадњи.

[ctx: TFORM_TERMSOFUSE.LABEL_NONCOMMERCIAL.CAPTION]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
sr: Ова апликација се може користити и дистрибуисати САМО за некомерцијалне сврхе и са одговарајућим ознакама.

en: Please also consider purchasing a "Pro" version to support the future development of this application.
sr: Молимо размислите о куповини "Про" верзију да подржи будући развој ове апликације.

en: Extension always lower case
sr: Екстензија је увек мало слово

en: Extension always upper case
sr: Екстензија је увек велико слово

en: Force case for fragments:
sr: Присилити слова за делове:

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Case change:
sr: Измена величине слова:

en: Hint: fragments separated with comma will be put in the same case as they are typed in this text box, for example: CD,DVD,DJ
sr: Савет: делови одвојени зарезом биће стављени у исту величину као што су утипкани у овом пољу, на пример: CD,DVD,DJ

en: all lower case
sr: све малим словима

en: ALL UPPER CASE
sr: СВЕ ВЕЛИКИМ СЛОВИМА

en: Capitalize Every Word
sr: Свака Реч Велико Слово

en: Capitalize AND Preserve
sr: Увеличати И Сачувати

[ctx: TFRAME_RULECASE.RB_CASEFIRSTLETTERCAPITAL.CAPTION]
en: First letter capital
sr: Прво слово велико

en: iNVERT cASE
sr: пРЕОКРЕНУТИ сЛОВА

en: (none of the above)
sr: (ништа од горе наведеног)

en: Insert a space in front of capitalized letters (e.g. CamelCase)
sr: Убацити размак испред великих слова

en: Normalize unicode spaces by replacing them with a standard space
sr: Нормализовати уникодне размаке мењајући их са уобичајеним размаком

en: Prepare for SharePoint (always inc. extension)
sr: Припремити за "SharePoint" (увек укључити екстензију)

[ctx: TFRAME_RULECLEANUP.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: , (comma)
sr: , (зарез)

en: . (dot)
sr: . (тачка)

en: Fix spaces: only one space at a time, no spaces on sides of basename
sr: Поправити размаке: само један размак, нема размака на боковима

en: Skip number sequences, for example version 1.2.3.4
sr: прескочити бројевни низ, на пример верзија 1.2.3.4

en: Strip unicode marks (combining, diacritics, accents)
sr: Избрисати уникодне знаке (спојене, дијакритике, акценте)

en: Replace these characters with spaces:
sr: Заменити ове знакове размацима:

en: Strip out content of brackets:
sr: Избрисати садржај из заграда:

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deletecurrentname.caption]
en: Delete current name
sr: Избрисати тренутни назив

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deleterighttoleft.caption]
en: Right-to-left
sr: С десна на лево

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETESKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Do not remove delimiters
sr: Не уклањати граничнике

en: From:
sr: Од:

en: Until:
sr: До:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromdelimiter.caption]
en: Delimiter:
sr: Граничник:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromposition.caption]
en: Position:
sr: Место:

en: Count:
sr: Бројати:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.RADIOBUTTON_DELETEUNTILDELIMITER.CAPTION]
en: Delimiter:
sr: Граничник:

en: Till the end
sr: До краја

en: Detect using "binary signature"
sr: Открити употребом бинарног потписа

en: Append to the original filename
sr: Придодати оригиналном називу фајла

en: New Extension (without dot):
sr: Нова Екстензија (без тачке):

en: Note: Some files may have multiple extensions matching their data type, for example: doc/ppt/xls have the same signature. Unrecognised files will remain unchanged. If this option is used, the new extension field is ignored.
sr: Важно: Неки фајлови могу имати спојене екстензије упоредо са њиховим типом податка, на пример: doc/ppt/xls имају исти потпис. Непрепознати фајлови ће остати непромењени. Ако је ова опција употребљена, поље "Нова Екстензија" је игнорисано.

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.caption]
en: Insert Meta Tag
sr: Убацити Етикету

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.hint]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sr: Убацити Етикету (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTRIGHT.CAPTION]
en: Right-to-left
sr: С десна на лево

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Insert:
sr: Убацити:

en: Where:
sr: Где:

en: After text:
sr: После текста:

en: Before text:
sr: Пре текста:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_INSERTPOSITION.CAPTION]
en: Position:
sr: Место:

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertprefix.caption]
en: Prefix
sr: Префикс

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertsuffix.caption]
en: Suffix
sr: Суфикс

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
sr: Заменити тренутни назив

en: Add padding to length:
sr: Додати попуњавање до дужине:

en: Add zero padding to length:
sr: Додати попуњавање нулом до дужине:

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_removezeropadding.caption]
en: Remove zero padding
sr: Уклонити попуњавање нулом

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Number sequences
sr: Бројчани низ

en: Text padding
sr: Попуњавање текстом

en: Padding characters:
sr: Знакови попуњавања:

[ctx: tframe_rulepadding.label_position.caption]
en: Position:
sr: Место:

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.caption]
en: Try to Compile
sr: Покушати Саставити

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.hint]
en: Try to Compile (Ctrl+T)
sr: Покушати Саставити (Ctrl+T)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.caption]
en: Go To
sr: Ићи До

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.hint]
en: Go To Line (Ctrl+G)
sr: Ићи До Реда (Ctrl+G)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.caption]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.hint]
en: Online Help (F1)
sr: Помоћ (F1)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.caption]
en: Scripts
sr: Скрипте

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.hint]
en: Scripts (Ctrl+L)
sr: Скрипте (Ctrl+L)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_unique.caption]
en: Unique if possible
sr: Јединствено ако је могуће

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_usedigits.caption]
en: Digits (0..9)
sr: Цифре (0..9)

en: English letters (a..z)
sr: Енглеска слова (a..z)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_useuserdefined.caption]
en: User defined:
sr: Одређени карактери:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_characters.caption]
en: Characters to use:
sr: Употребити знакове:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_insertwhere.caption]
en: Insert where:
sr: Убацити као/на:

[ctx: tframe_rulerandomize.label_length.caption]
en: Length of random sequence:
sr: Дужина насумичног низа:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_position.caption]
en: Position:
sr: Место:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_prefix.caption]
en: Prefix
sr: Префикс

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
sr: Заменити тренутни назив

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_suffix.caption]
en: Suffix
sr: Суфикс

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_RIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Right-to-left
sr: С десна на лево

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Split using:
sr: Разделити користећи:

en: New pattern:
sr: Нови шаблон:

en: Hint: Use $1..$N to reference delimited parts in the new pattern, $-1..$-N to reference from the end, $0 for the original name.
sr: Савет: Користити $1..$N за повезивање ограничених делова у новом шаблону, $-1..$-N за повезивање са краја, $0 за оригинални назив.

en: Delimiters
sr: Граничнике

en: Exact pattern of delimiters
sr: Тачан шаблон граничника

en: Positions
sr: Места

[ctx: tframe_rulerearrange.sb_addseparator.hint]
en: Separate multiple items
sr: Одвојити спојене ставке

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.SB_INSERTMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sr: Убацити Етикету (Ctrl+Ins)

en: Adjust time by:
sr: Подесити време за:

[ctx: tframe_rulereformatdate.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Use custom long months:
sr: Користити пун назив месеци:

en: Use custom short months:
sr: Користити скраћени назив месеци:

en: Match as whole words only
sr: Сврстати као целину речи

en: Find date/time formats:
sr: Пронаћи формат датума/времена:

en: Convert to date/time format:
sr: Претворити у формат датума/времена:

[ctx: tframe_rulereformatdate.menuitem_addseparator.caption]
en: Separate multiple items
sr: Одвојити спојене ставке

en: Date/time format reference (online)
sr: Референца

en: Case-sensitive
sr: Осетљив на величину слова

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Hint: Use $1..$9 to reference subexpressions.
sr: Савет: Користити $1..$9 за повезивање подизраза.

en: Expression:
sr: Израз:

[ctx: tframe_ruleregex.label5.caption]
en: Replace:
sr: Заменити:

en: Insert expression (Ctrl+Ins)
sr: Убацити израз (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
sr: Помоћ (F1)

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
sr: Осетљив на величину слова

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Interpret symbols '?', '*', '[', ']' as wildcards?
sr: Тумачити симболе '?', '*', '[', ']' као џокере?

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
sr: Само целе речи

[ctx: tframe_ruleremove.label_removeoccurances.caption]
en: Occurrences:
sr: Налазишта:

en: Remove:
sr: Уклонити:

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removeall.caption]
en: All
sr: Сва

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removefirst.caption]
en: First
sr: Прва

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removelast.caption]
en: Last
sr: Последња

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.SPEEDBUTTON_REMOVEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
sr: Одвојити спојене ставке

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
sr: Осетљив на величину слова

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Interpret '?', '*', '[', ']' as wildcards and '$n' as backreferences?
sr: Тумачити ?, *, [', '] као џокере и '$n' као везу?

[ctx: tframe_rulereplace.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
sr: Само целе речи

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEOCCURANCES.CAPTION]
en: Occurrences:
sr: Налазишта:

en: Find:
sr: Наћи:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEWITH.CAPTION]
en: Replace:
sr: Заменити:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEALL.CAPTION]
en: All
sr: Сва

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEFIRST.CAPTION]
en: First
sr: Прва

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACELAST.CAPTION]
en: Last
sr: Последња

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
sr: Одвојити спојене ставке

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEWITHMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sr: Убацити Етикету (Ctrl+Ins)

en: Reset every:
sr: Ресетовати сваких:

en: Reset if file name changes
sr: Ресетовати ако се назив фајла измени

en: Reset if folder changes
sr: Вратити ако се фолдер промени

en: Pad with zeros to length:
sr: Продужити нулама до дужине:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

[ctx: tframe_ruleserialize.gb_insertwhere.caption]
en: Insert where:
sr: Убацити као/на:

en: Custom numbering symbols:
sr: Прилагођени бројчани симболи:

en: Index starts:
sr: Попис почиње:

en: Numbering system:
sr: Бројчани систем:

en: Repeat:
sr: Поновити:

en: Step:
sr: Корак:

[ctx: tframe_ruleserialize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
sr: Заменити тренутни назив

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPOSITION.CAPTION]
en: Position:
sr: Место:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPREFIX.CAPTION]
en: Prefix
sr: Префикс

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZESUFFIX.CAPTION]
en: Suffix
sr: Суфикс

en: Strip all characters except selected
sr: Уклонити све знакове осим изабраних

en: English:
sr: Енглески:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
sr: Осетљив на величину слова

en: Brackets:
sr: Заграде:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripdigits.caption]
en: Digits:
sr: Цифре:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_STRIPSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Symbols:
sr: Симболи:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripuserdefined.caption]
en: User defined:
sr: Одређени карактери:

[ctx: tframe_rulestrip.rb_whereeverywhere.caption]
en: Everywhere
sr: Свуда

[ctx: tframe_rulestrip.rb_whereleading.caption]
en: Leading
sr: Водећи

[ctx: tframe_rulestrip.rb_wheretrailing.caption]
en: Trailing
sr: Пратећи

en: Alphabet
sr: Алфабет

[ctx: tframe_ruletranslit.checkbox_adjustcase.caption]
en: Auto case adjustment
sr: Аутоматско подешавање величине слова

[ctx: TFRAME_RULETRANSLIT.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Direction:
sr: Смер:

en: Hint:
sr: Савет:

en: Alphabet is a set of couples represented by letters and separated with an equal sign; they stand for translation of non-english characters to their english representation.
sr: Алфабет је скуп парова представљен словима и одвојен је са знаком једнако; они стоје за превод неенглеских знакова на њихов енглески приказ.

en: Backward
sr: Уназад

en: Forward
sr: Унапред

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: Type your new filenames here (one per line):
sr: Унети ваше нове називе фајлова (један по реду):

en: Load from Text File
sr: Учитати из Текст Фајла

en: Paste from Clipboard
sr: Залепити са Клипборда

en: Insert after the current name
sr: Убацити после садашњег назива

en: Insert in front of the current name
sr: Убацити испред садашњег назива

en: Replace the current name
sr: Заменити садашњи назив

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.SB_OPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Опције

[ctx: ufileutils.ssizebytes]
en: bytes
sr: бајтова

[ctx: ufileutils.ssizegigabyte]
en: GB
sr: ГБ

[ctx: ufileutils.ssizekilobyte]
en: KB
sr: КБ

[ctx: ufileutils.ssizemegabyte]
en: MB
sr: МБ

[ctx: ufileutils.ssizeterabyte]
en: TB
sr: ТБ

en: Duration of an Audio file
sr: Трајање Аудио фајла

en: Duration of an Audio file in minutes
sr: Трајање Аудио фајла у минутима

en: Duration of an Audio file in seconds
sr: Трајање Аудио фајла у секундама

en: AVI Duration in H:M:S format
sr: AVI Трајање у формату С:М:С

en: AVI Duration in Minutes
sr: AVI Трајање у Минутима

en: AVI Duration in Seconds
sr: AVI Трајање у Секундама

en: AVI Frames per Second
sr: AVI Фрејмова (рамова) по Секунди

en: AVI Height in Pixels
sr: AVI Висина у Пикселима

en: AVI Total amount of Frames
sr: AVI укупан број Фрејмова (рамова)

en: AVI Video Codec
sr: AVI Видео Кодек

en: AVI Width in Pixels
sr: AVI Ширина у Пикселима

en: AVI Dimensions in WxH format
sr: AVI Димензије у формату ШхВ

en: Binary File Information: Description
sr: Бинарна Информација Фајла: Опис

en: Binary File Signature: Extension
sr: Бинарни Потпис Фајла: Екстензија

en: Current Date
sr: Тренутни датум

en: Summary Information: Author
sr: Документ: Аутор

en: Summary Information: Number of Pages
sr: Документ: Број Страна

en: Summary Information: Subject
sr: Документ: Субјекат

en: Summary Information: Title
sr: Документ: Наслов

en: Email date sent in local time zone
sr: Датум слања имејла у локалној временској зони

en: Email date sent in original time zone
sr: Датум слања имејла у оригиналној временској зони

en: Email date sent in UTC time zone
sr: Датум слања имејла у UTC временској зони

en: Email sender
sr: Пошиљалац имејла

en: Email subject
sr: Субјекат имејла

en: EXIF Original Date
sr: EXIF Оригиналан Датум

en: EXIF Image Description
sr: EXIF Опис Слике

en: EXIF Camera Make
sr: EXIF Произвођач Фотоапарата

en: EXIF Camera Model
sr: EXIF Модел Фотоапарата

en: Base name of the file
sr: Назив фајла без екстензије

en: File created date
sr: Датум креирања фајла

en: File last modified date
sr: Датум последње измене фајла

en: Short name in the 8.3 format
sr: Кратак назив у 8.3 формату

en: Extension of the file
sr: Екстензија фајла

en: Full name of the file
sr: Цео назив фајла

en: Full path of the file
sr: Цела путања фајла

en: Name of the parent folder
sr: Назив матичног фолдера

en: Full path of the parent folder
sr: Пуна путања матичног фолдера

en: Size of file
sr: Величина фајла

en: Size of file in bytes
sr: Величина фајла у бајтима

en: Size of file in GB
sr: Величина фајла у ГБ

en: Size of file in KB
sr: Величина фајла у КБ

en: Size of file in MB
sr: Величина фајла у МБ

en: FLAC Album
sr: FLAC Албум

en: FLAC Album Artist
sr: FLAC Албум Уметника

en: FLAC Artist
sr: FLAC Уметник

en: FLAC Disc Number
sr: FLAC Број Диска

en: FLAC Total Discs
sr: FLAC Укупно Дискова

en: FLAC Genre
sr: FLAC Жанр

en: FLAC Title
sr: FLAC Наслов

en: FLAC Track Number
sr: FLAC Број Песме

en: FLAC Total Tracks
sr: FLAC Укупно Песама

en: FLAC Year
sr: FLAC Година

en: CRC32 Checksum of a file
sr: CRC32 Checksum фајла

en: MD5 Hash of a file
sr: MD5 Hash фајла

en: SHA1 Hash of a file
sr: SHA1 Hash фајла

en: SHA256 Hash of a file
sr: SHA256 Hash фајла

en: SHA512 Hash of a file
sr: SHA512 Hash фајла

en: Title tag extracted from an HTML file
sr: Наслов извучен из HTML фајла

en: Aspect Ratio of an image
sr: Однос димензија слике

en: Height of an image in pixels
sr: Висина слике у пикселима

en: Amount of pixels in the image
sr: Број пиксела у слици

en: Width of an image in pixels
sr: Ширина слике у пикселима

en: Width and Height of an image in pixels
sr: Ширина и Висина слике у пикселима

en: IPTC Image Caption
sr: IPTC Заглавље Слике

en: IPTC City
sr: IPTC Град

en: IPTC Image Headline
sr: IPTC Наслов Слике

en: IPTC Location Name
sr: IPTC Назив Локације

en: IPTC Object Name
sr: IPTC Назив Објекта

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_album]
en: MP3 Album
sr: MP3 Албум

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_albumartist]
en: MP3 Album Artist
sr: MP3 Албум Уметника

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_artist]
en: MP3 Artist
sr: MP3 Уметник

en: MP3 Disc Number
sr: MP3 Број Диска

en: MP3 Total Discs
sr: MP3 Укупно Дискова

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_genre]
en: MP3 Genre
sr: MP3 Жанр

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_title]
en: MP3 Title
sr: MP3 Наслов

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_trackno]
en: MP3 Track Number
sr: MP3 Број Песме

en: MP3 Total Tracks
sr: MP3 Укупно Песама

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_year]
en: MP3 Year
sr: MP3 Година

en: Outlook Message: Body Text
sr: Outlook порука: Тело Текста

en: Outlook Message: Sent date from email header in local time zone
sr: Outlook порука: Датум слања из имејл заглавља у локалној временској зони

en: Outlook Message: Sent date from email header in original time zone
sr: Outlook порука: Датум слања из имејл заглавља у оригиналној временској зони

en: Outlook Message: Sent date from email header in UTC time zone
sr: Outlook порука: Датум слања из имејл заглавља у UTC временској зони

en: Outlook Message: Sent date in local time zone
sr: Outlook порука: Датум слања у локалној временској зони

en: Outlook Message: Sent date in UTC time zone
sr: Outlook порука: Датум слања у UTC временској зони

[ctx: umetatags.s_metatag_outlook_messageid]
en: Outlook Message: ID
sr: Outlook порука: ИД

en: Outlook Message: Sender
sr: Outlook порука: Пошиљалац

en: Outlook Message: Subject
sr: Outlook порука: Тема

en: TIFF Date
sr: TIFF Датум

en: TIFF Description
sr: TIFF Опис

en: TIFF Make
sr: TIFF Произвођач

en: TIFF Model
sr: TIFF Модел

en: Torrent: Announce URL
sr: Торент: Објавити УРЛ

en: Torrent: Comment
sr: Торент: Коментар

en: Torrent: Number of files
sr: Торент: Број фајлова

en: Torrent: Creation date in local time zone
sr: Торент: Датум прављења у локалној временској зони

en: Torrent: Creation date in UTC time zone
sr: Торент: Датум прављења у УТЦ временској зони

en: Torrent: Hash
sr: Торент: Hash

en: Torrent: Name
sr: Торент: Назив

en: Torrent: Publisher
sr: Торент: Издавач

en: Torrent: Total size
sr: Торент: Укупна величина

en: Torrent: Total size in bytes
sr: Торент: Укупна величина у бајтовима

en: Torrent: Total size in GB
sr: Торент: Укупна величина у ГБ

en: Torrent: Total size in KB
sr: Торент: Укупна величина у КБ

en: Torrent: Total size in MB
sr: Торент: Укупна величина у МБ

en: Version Information: Comments
sr: Информација о Верзији: Коментари

en: Version Information: Company
sr: Информација о Верзији: Компанија

en: Version Information: Copyright
sr: Информација о Верзији: Ауторско право

en: Version Information: Description
sr: Информација о Верзији: Опис

en: Version Information: File Version
sr: Информација о Верзији: Верзија

en: Version Information: Product
sr: Информација о Верзији: Производ

en: Version Information: Product Version
sr: Информација о Верзији: Верзија Производа

en: WMA Album
sr: WMA Албум

en: WMA Album Artist
sr: WMA Албум Уметника

en: WMA Artist
sr: WMA Уметник

en: WMA Disc Number
sr: WMA Број Диска

en: WMA Total Discs
sr: WMA Укупно Дискова

en: WMA Genre
sr: WMA Жанр

en: WMA Title
sr: WMA Наслов

en: WMA Track Number
sr: WMA Број Песме

en: WMA Total Tracks
sr: WMA Укупно Песама

en: WMA Year
sr: WMA Година

en: Custom alphabetic
sr: Прилагођени алфабет

en: Custom numeric
sr: Прилагођени бројчани

en: Decimal digits
sr: Децимални бројеви

en: English letters
sr: Енглеска слова

en: Roman numerals
sr: Римски бројеви

en: Simplified Chinese
sr: Поједностављени кинески

en: Pascal Script Compile
sr: Саставити Pascal Скрипту

en: Exception
sr: Изузетак

en: Pascal Script Execute
sr: Извршити Pascal Скрипту

en: Included file not found: %s
sr: Укључени фајл није пронађен: %s

en: Line
sr: Линија

en: Unknown error (check units and libraries)
sr: Непозната грешка (проверити јединице и библиотеке)

en: Preset file not found:
sr: Фајл поставке није пронађен:

en: Failed to load a preset.
sr: Неуспешно учитавање поставке.

en: Failed to save a preset.
sr: Неуспешно чување поставке.

[ctx: uregistration.s_cannot_create_license_dir]
en: Not able to create a directory for a license file.
sr: Не може се створити директоријум за фајл лиценце.

[ctx: uregistration.s_contact_email]
en: Contact email
sr: Контакт имејл

[ctx: uregistration.s_contact_name]
en: Contact name
sr: Контакт име

en: Failed to delete file:
sr: Неуспешно брисање фајла:

en: Failed to load license data:
sr: Неуспешно учитавање лиценце:

en: Failed to save license data:
sr: Неуспешно чување лиценце:

[ctx: uregistration.s_issue_date]
en: Issue date
sr: Датум издавања

[ctx: uregistration.s_license]
en: License
sr: Лиценца

[ctx: uregistration.s_licensed_to]
en: Licensed to
sr: Лиценцирано на

en: License has been blacklisted.
sr: Лиценца је на црној листи.

[ctx: uregistration.s_license_expiry]
en: License expiry
sr: Лиценца истиче

[ctx: uregistration.s_license_has_expired]
en: License has expired.
sr: Лиценца је истекла.

en: License is invalid!
sr: Лиценца је неважећа!

[ctx: uregistration.s_license_load_failed]
en: Failed to load the license.
sr: Неуспешно учитавање лиценце.

en: You need to renew the license in order to activate the product.
sr: Потребно је обновити лиценцу како би се програм активирао.

[ctx: uregistration.s_license_remove_failed]
en: Failed to remove the license.
sr: Неуспешно уклањање лиценце.

[ctx: uregistration.s_license_remove_ok]
en: License has been removed.
sr: Лиценца је уклоњена.

en: Your license is outside of the upgrade period.
sr: Ваша лиценца је изван надограђеног периода.

[ctx: uregistration.s_number_of_computers]
en: Number of computers
sr: Број рачунара

[ctx: uregistration.s_registration_error]
en: Registration code is invalid.
sr: Регистрациони код је неважећи.

en: Registration file not found.
sr: Регистрациони фајл није пронађен.

en: Failed to read registration file.
sr: Неуспешно читање регистрационог фајла.

[ctx: uregistration.s_registration_ok]
en: Registration has been successful!
sr: Регистација је успешна!

[ctx: uregistration.s_upgrade_expiry]
en: Upgrade expiry
sr: Надоградити лиценцу

[ctx: urenfiles.srenstatusok]
en: OK
sr: У реду

[ctx: myrenfiles.svalidationduplicated]
en: Duplicate in the list
sr: Дупликат у листи

[ctx: myrenfiles.svalidationexceeds]
en: New path exceeds the length limit
sr: Нова путања премашује ограничење дужине

[ctx: myrenfiles.svalidationexists]
en: Destination file already exists
sr: Одредишни фајл већ постоји

[ctx: myrenfiles.svalidationinvalid]
en: Contains invalid characters
sr: Садржи неважеће знакове

en: Parent path changed earlier in the list
sr: Путања је промењена раније у листи

en: Add text padding to length %s with "%s" characters
sr: Додати попуњавање текстом до дужине %s са "%s" знака

en: Add zero padding to length %s
sr: Додати попуњавање нулом до дужине %s

en: Adjust time by %d days
sr: Подесити време за %d дана

en: Adjust time by %d hours
sr: Подесити време за %d сати

en: Adjust time by %d milliseconds
sr: Подесити време за %d милисекунди

en: Adjust time by %d minutes
sr: Подесити време за %d минута

en: Adjust time by %d months
sr: Подесити време за %d месеца

en: Adjust time by %d seconds
sr: Подесити време за %d секунди

en: Adjust time by %d years
sr: Подесити време за %d године

en: after
sr: после

en: all
sr: Сва

en: all characters except
sr: сви знакови осим

en: All lower case
sr: све малим словима

en: All upper case
sr: СВЕ ВЕЛИКИМ СЛОВИМА

en: and pad to length
sr: и продужити до дужине

en: append
sr: Придодати

en: Append new extension
sr: Придодати нову екстензију

en: as Prefix
sr: као Префикс

en: as Suffix
sr: као Суфикс

en: at Position
sr: на Позицији

[ctx: urulesex.s_rules_autocaseadjustment]
en: Auto case adjustment
sr: Аутоматско подешавање величине слова

en: before
sr: пре

en: Cannot edit rule configuration.
sr: Не може се уредити поставка правила.

en: Capitalize and preserve
sr: Увеличати и одржати

en: Capitalize every word
sr: Свака Реч Велико Слово

en: case sensitive
sr: Осетљив на величину слова

en: Change extension to
sr: Променити екстензију на

en: characters
sr: знакова

en: Convert to %s from %s
sr: Претворити у %s од %s

en: Custom long months
sr: Пун назив месеци

en: Custom short months
sr: Скраћени назив месеци

[ctx: myrulesex.s_rules_delete]
en: Delete
sr: Избрисати

[ctx: myrulesex.s_rules_delete_current_name]
en: Delete current name
sr: Избрисати тренутни назив

en: delimiters
sr: Граничнике

en: Detect using binary signature
sr: Открити употребом бинарног потписа

en: everywhere
sr: свуда

en: exact pattern of delimiters
sr: Тачан шаблон граничника

en: Extension lower case
sr: Екстензија мало слово

en: Extension upper case
sr: Екстензија велико слово

en: files
sr: фајла

en: file(s) to
sr: фајл(а) до

en: file(s) with
sr: фајл(а) са

en: first
sr: Прва

[ctx: myrulesex.s_rules_first_letter_capital]
en: First letter capital
sr: Прво слово велико

en: Fix spaces
sr: Поправити размаке

en: Force case fragments
sr: Присилити слова са делове

en: from Delimiter
sr: од Граничника

en: from Position
sr: од Позиције

[ctx: myrulesex.s_rules_insert]
en: Insert
sr: Убацити

en: Insert space in front of capitals
sr: Убацити размак испред великих слова

en: Invert case
sr: пРЕОКРЕНУТИ сЛОВА

en: last
sr: последње

[ctx: myrulesex.s_rules_leading]
en: leading
sr: водеће

en: leave delimiter
sr: оставити граничник

en: Left side
sr: Лева страна

en: new names are not defined
sr: нови називи нису одређени

en: New pattern
sr: Нов шаблон

en: Normalize spaces
sr: Нормализовати размаке

en: parts
sr: делови

en: positions
sr: места

en: Prefix names of
sr: Префикс назива од

en: Prepare for SharePoint
sr: Припремити за "SharePoint"

[ctx: urulesex.s_rules_randomwithlengthusingcharacters]
en: Random with length %s using characters "%s"
sr: Насумично са дужином %s користећи знакове "%s"

[ctx: myrulesex.s_rules_remove]
en: Remove
sr: Уклонити

[ctx: urulesex.s_rules_removezeropadding]
en: Remove zero padding
sr: Уклонити попуњавање нулама

en: Remove extension
sr: Уклонити екстензију

en: repeat
sr: поновити

[ctx: myrulesex.s_rules_replace]
en: Replace
sr: Заменити

en: Replace expression
sr: Заменити екстензију

en: Replace with spaces
sr: Заменити са размацима

en: replacing current name
sr: замењује тренутни назив

en: reset index every
sr: ресетовати попис сваких

en: reset index if file name changes
sr: ресетовати попис ако се назив фајла измени

en: reset index if folder changes
sr: ресетовати попис ако се фолдер промени

en: Right side
sr: Десна страна

en: right-to-left
sr: С десна на лево

en: Incremental from
sr: Постепено од

en: Random with length
sr: Насумично са дужином

en: Set names of
sr: Поставити називе од

[ctx: urulesex.s_rules_skipextension]
en: Skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: skip extension
sr: Прескочити екстензију

en: skip versions
sr: прескочити верзије

en: Split by
sr: Разделити по

en: step
sr: корак

[ctx: myrulesex.s_rules_strip]
en: Strip
sr: Одстранити

en: Strip out contents of brackets
sr: Одстранити садржај заграда

en: Strip unicode marks
sr: Избрисати уникодне знакове

en: Suffix names of
sr: Суфиксовати назив од

[ctx: myrulesex.s_rules_trailing]
en: trailing
sr: пратеће

en: Transliterate
sr: Превести

en: try unique
sr: покушати јединствено

en: until Count reaches
sr: док Бројање достигне

en: until Delimiter
sr: до Граничника

en: until the End
sr: до Краја

en: using "%s" system with "%s" symbols
sr: користећи "%s" систем са "%s" симбола

en: using "%s" system
sr: користећи "%s" систем

en: using wildcards
sr: користећи џокере

en: Rule configuration uses deprecated random serialization, please use a separate dedicated rule instead.
sr: Поставка правила користи застарелу насумичну нумеризацију, уместо ње користити одвојено за то намењено правило.

[ctx: urulesex.s_rules_wholewordsonly]
en: Whole words only
sr: Само целе речи

en: whole words
sr: целе речи

en: with
sr: са

en: Selected folder does not exist!
    
    %s
sr: Изабрани фолдер не постоји!
    
    %s

en: Meta tags are currently disabled.
    
    Do you want to enable them?
sr: Подршка Етикета је искључена!
    
    Желите ли да је укључите?

en: Would you like to open a Quick Guide?
sr: Желите ли да отворите упутство?

en: Folders: %d scanned, %d selected.
sr: Фолдери: %d скениран(а), %d изабран(а).

[ctx: mystrings.msg_browsegotofoldercaption]
en: Go To Folder
sr: Ићи На Фолдер

en: Enter a full path to the folder that you want to go to:
sr: Унети целу путању ка фолдеру ком желите да приступите:

en: Failed to change current working directory.
sr: Неуспешна промена тренутног радног фолдера.

en: Operation of Copying and Cutting Files will place selected files into the Clipboard for later usage.
    Note: All files will be pasted into the same directory no matter where they were initially located!
    
    Are you sure you want to proceed?
sr: Операција Копирања и Сечења Фајлова поставиће изабране фајлове у Клипборд за каснију употребу.
    Важно: Сви фајлови ће бити прилепљени у исти директоријум без обзира где су се првобитно налазили!
    
    Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: INVALID FORMAT
sr: НЕВАЖЕЋИ ФОРМАТ

en: Rule Comment
sr: Коментар Правила

en: Enter a comment for the rule:
sr: Унети коментар за правило:

en: File already exists!
    Overwrite it?
sr: Фајл већ постоји!
    Надписати га?

en: Total: %d
    Marked: %d
    Selected: %d
sr: Укупно: %d
    Обележено: %d
    Изабрано: %d

en: Do you want to fix conflicting new names for %s files?
    
    This operation may take several minutes...
sr: Има %s фајл(а)(ова) на табели, сигурни сте да желите да поправите сукобљене нове називе?
    
    Овај поступак може потрајати неколико минута...

en: Go To Line
sr: Ићи До Реда

en: Enter the line number:
sr: Унети број реда:

en: Hint: You can check the details by enabling the "Error" column.
sr: Савет: Могу се проверити детаљи укључујући "Грешка" колону.

en: You are launching ReNamer for the first time.
sr: Покреће се ReNamer по први пут.

en: %d new filename(s) out of %d in the list were changed!
sr: %d нових назива фајлова од %d у листи је измењено!

en: Nothing to rename!
sr: Ништа за Преименовање!

en: Operation failed due to an error:
sr: Поступак је неуспешан због грешке:

en: Original Path: %s
    New Path: %s
    
    New Name is already taken by another file, delete that file permanently?
sr: Оригинална Путања: %s
    Нова Путања: %s
    
    Други фајл је већ узео нови назив, избрисати тај фајл заувек?

en: Compiled successfully!
sr: Успешно састављено!

en: No Saved Scripts were found!
sr: Нема Сачуваних Скрипти!

[ctx: mystrings.msg_pascalscriptsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
sr: Неисправан Назив!

en: Enter a name for a script:
sr: Унети назив за скрипту:

en: Save Script
sr: Сачувати Скрипту

en: Delete "%s" preset?
sr: Избрисати "%s" поставку?

en: You are about to edit Preset file(s) manualy!
    If you are not sure in what you're doing - press Cancel.
    
    Proceed with this action?
sr: На корак сте да ручно уредите фајл(ове) Поставке!
    Ако нисте сигурни шта радите - притисните Откажи.
    
    Наставити са радњом?

en: Could not copy the "%s" preset!
sr: Поставка "%s" се не може копирати!

en: Could not delete the "%s" preset!
sr: Поставка "%s" се не може избрисати!

en: Could not rename the "%s" preset!
sr: Поставка "%s" се не може преименовати!

en: New Name:
sr: Нови Назив:

en: Rename Preset
sr: Преименовати Поставку

en: Preview process has been terminated due to a critical error:
    
    %s
sr: Поступак прегледа је угашен због критичне грешке:
    
    %s

en: %d file(s) failed to rename!
sr: %d фајл(а) неуспешно преименована!

en: All New Names are empty!
    
    Hint: Configure the Rules and click Preview button.
sr: Сви Нови Називи су празни!
    
    Савет: Уобличите Правила и кликните на тастер Преглед.

en: %d file(s) skipped because unchanged.
sr: %d фајл(а) је/су прескочен(а) јер је/су непромењен(и).

en: %d file(s) skipped because unmarked.
sr: %d фајл(а) је/су прескочен(а) јер је/су необележен(и).

en: %d file(s) successfully renamed.
sr: Успешно преименован(а) %d фајл(а).

en: Use this rule to change the case of the filename.
sr: Употребите ово правило да измените величину слова у називу фајла.

en: Use this rule to clean up the filename.
sr: Употребите ово правило да очистите назив фајла.

en: Use this rule to delete text from the filename.
sr: Употребите ово правило да избришете текст из назива фајла.

en: Use this rule to change extension of the file.
sr: Употребите ово правило да промените екстензију фајла.

en: Use this rule to insert text into the filename.
sr: Употребите ово правило да убаците текст у назив фајла.

en: Use this rule to add or remove padding in number sequences.
sr: Употребите ово правило да додате или уклоните попуњавање у низу бројева.

en: Use this rule to script a user defined manipulations with filename.
sr: Употребите ово правило да руководите са називом фајла.

en: Use this rule to insert random sequences of characters into the filename.
sr: Употребите ово правило да убаците насумичан низ знакова у назив фајла.

en: Use this rule to separate parts of the filename and rearrange them in a new pattern.
sr: Употребите ово правило да раздвојите делове назива фајла и преуредите их у нови шаблон.

en: Use this rule to change format of date/time values in the filename.
sr: Употребите ово правило да промените формат датума/времена у називу фајла.

en: Use this rule to replace text in the filename using regular expressions.
sr: Употребите ово правило да замените текст у називу фајла користећи званичне изразе.

en: Use this rule to remove text from the filename.
sr: Употребите ово правило да уклоните текст из назива фајла.

en: Use this rule to replace text in the filename.
sr: Употребите ово правило да замените текст у називу фајла.

en: Use this rule to serialize the filename (add incremental numbers).
sr: Употребите ово правило да нумеришете назив фајла (додати растуће бројеве).

en: Use this rule to strip sets of characters from the filename.
sr: Употребите ово правило да одстраните мноштво знакова из назива фајла.

en: Use this rule to transliterate letters in the filename from one language into another.
sr: Употребите ово правило да преведете слова из једног језика у други.

en: Use this rule to assign names of files to the lines of text.
sr: Употребите ово правило да доделите називе фајла редовима текста.

en: Please select a folder:
sr: Изабрати фолдер:

en: Are you sure you want to execute shell action on %d files?
sr: Сигурни сте да желите да извршите вањску радњу на %d фајл(а)

en: Could not open the following file:
    
    %s
    
    Error: %s (%d).
sr: Не може се отворити следећи фајл:
    
    %s
    
    Грешка: %s (%d).

[ctx: mystrings.msg_translitsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
sr: Неисправан Назив!

en: Enter a name for a translit:
sr: Унети назив за превод:

en: Save Translit
sr: Сачувати Превод

en: Are you sure you want to undo renaming operation for %d file(s)?
    
    Hint: You can check undo paths by enabling the "Old Path" column.
sr: Да ли сте сигурни да желите да вратите последицу преименовања за %d фајл(а)(ова)?
    
    Савет: Можете проверити старе путање укључивши колону "Стара Путања".

en: Nothing to undo!
sr: Ништа за Поништавање!

en: Undo operation results:
    
    %d out of %d file(s) restored successfully!
sr: Резултат последице поништења:
    
    %d од %d фајл(а) је успешно враћено!

en: Seems that ReNamer is currently running.
    Please close it, before continuing...
sr: Изгледа да ReNamer сада ради.
    Затворити га, пре наставка...

en: %d of which have a duplicate in the list.
sr: %d који су дупликат у листи.

en: %d of which exceed max path length limitation.
sr: %d који премашују максимално ограничење дужине путање.

en: %d of which conflict with an existing file.
sr: %d који се сукобљавају са постојећ(и)(о)м путањ(ама)(ом) фајла.

en: %d of which contain invalid characters.
sr: %d који садрже неважеће знакове.

en: %d of which have a parent path changed earlier in the list.
sr: %d којима је путања промењена раније у листи.

en: Successfully validated!
sr: Успешно проверено!

en: Do you want to validate %s files?
    
    This operation may take several minutes...
sr: Има %s фајл(а)(ова) на табели, сигурни сте да желите да их Потврдите?
    
    Овај поступак може потрајати неколико минута...

en: Validation has failed due to issues with %d file(s).
sr: Провера није успела због проблема са %d фајл(ом)(а)(ова).

[ctx: mystrings.name_addrule]
en: Add Rule
sr: Додати Правило

[ctx: mystrings.name_addrulestext]
en: Click here to add a rule
sr: Кликнути овде за додавање правила

en: Add to ReNamer
sr: Додати у ReNamer

en: Line = %d, Position = %d, Right = %d, Selection = %d
sr: Ред = %d, Лево = %d, Десно = %d, Изабран = %d

en: Browse Scripts...
sr: Пребирати Скрипте...

en: Browse Translits...
sr: Пребирати Преводе...

[ctx: mystrings.name_cancelsorting]
en: Cancel Sorting
sr: Откажи Сортирање

[ctx: mystrings.name_dragfilestext]
en: Drag your files here
sr: Вуците ваше фајлове овде

[ctx: mystrings.name_editrule]
en: Edit Rule
sr: Уредити Правило

en: %s files
sr: %s фајл(а)

en: %s files (%s)
sr: %s фајл(а) (%s)

[ctx: mystrings.name_filters]
en: Filters
sr: Филтери

en: %s folders
sr: %s фолдера

[ctx: mystrings.name_loadwithpreset]
en: Load with Preset
sr: Учитати са Поставком

[ctx: mystrings.name_markbymaskcaption]
en: Mark by Mask
sr: Обележити по Маски

[ctx: mystrings.name_markbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
sr: Спојене маске могу бити раздојене тачка-зарезом. На пример: *.jpg;*.doc
    
    Маске:

en: Overwrite
sr: Надписати

[ctx: mystrings.name_rename]
en: Rename
sr: Преименовати

[ctx: mystrings.name_renamewithpreset]
en: Rename with Preset
sr: Преименовати са Поставком

en: Case
sr: Величина слова

en: Clean Up
sr: Очистити

[ctx: mystrings.name_rule_delete]
en: Delete
sr: Избрисати

[ctx: mystrings.name_rule_extension]
en: Extension
sr: Екстензија

[ctx: mystrings.name_rule_insert]
en: Insert
sr: Убацити

en: Padding
sr: Попуњавање

en: Pascal Script
sr: ПаскалСкрипта

en: Randomize
sr: Насумично

en: Rearrange
sr: Преуредити

en: Reformat Date
sr: Реформирати Датум

en: Regular Expressions
sr: Званични изрази

[ctx: mystrings.name_rule_remove]
en: Remove
sr: Уклонити

[ctx: mystrings.name_rule_replace]
en: Replace
sr: Заменити

en: Serialize
sr: Нумерисати

[ctx: mystrings.name_rule_strip]
en: Strip
sr: Одстранити

en: Translit
sr: Превести

en: User Input
sr: Унос по реду

en: Save Rule
sr: Сачувати Правило

en: Save Script...
sr: Сачувати Скрипту...

en: Save Translit...
sr: Сачувати Превод...

[ctx: mystrings.name_selectbyextensioncaption]
en: Select by Extension
sr: Изабрати по Екстензији

en: Multiple extensions can be separated by semicolons. For example: jpg;doc
    
    Extensions (without dots):
sr: Спојене екстензије могу бити раздојене тачка-зарезом. На пример: jpg;doc
    
    Екстензије (без тачака):

en: Select by Filename Length
sr: Изабрати по Дужини Назива фајла

en: More than N characters:
sr: Више од N знакова:

[ctx: mystrings.name_selectbymaskcaption]
en: Select by Mask
sr: Изабрати по Маски

[ctx: mystrings.name_selectbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
sr: Спојене маске могу бити раздојене тачка-зарезом. На пример: *.jpg;*.doc
    
    Маске:

en: Undo
sr: Поништити

en: Undo %d file(s)
sr: Поништити %d фајл(а)(ова)

[ctx: ustrings.sdatetimedays]
en: Days
sr: Дана

[ctx: ustrings.sdatetimehours]
en: Hours
sr: Сати

[ctx: ustrings.sdatetimemilliseconds]
en: Milliseconds
sr: Милисекунди

[ctx: ustrings.sdatetimeminutes]
en: Minutes
sr: Минута

[ctx: ustrings.sdatetimemonths]
en: Months
sr: Месеци

[ctx: ustrings.sdatetimeseconds]
en: Seconds
sr: Секунди

[ctx: ustrings.sdatetimeyears]
en: Years
sr: Година

en: All files
sr: Сви фајлови

en: Any file
sr: Било који фајл

en: Archives
sr: Архиве

en: Batch file
sr: Низ фајла

en: comma separated
sr: раздвојени зарезом

en: Documents
sr: Документи

en: Music
sr: Музика

en: Pictures
sr: Слике

en: Play list
sr: Плејлиста

[ctx: ustrings.sfilterspresets]
en: Presets
sr: Поставке

en: tab separated
sr: раздвојени табулатором

en: Text files
sr: Текст фајлови

en: Text list
sr: Текст листа
