ReNamer - en to sk translation catalogue (797 entries)

en: Save current preset?
sk: Uložiť aktuálnu predvoľbu?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to remove this limit?
sk: Chcete kúpiť "Pro" verziu pre odstránenie tohto obmedzenia?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to unlock this feature?
sk: Chcete kúpiť "Pro" verziu pre sprístupnenie tejto funkcie?

en: Are you sure you want to unregister the product?
    
    This will remove your license and deactivate the "Pro" version.
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť registráciu produktu?
    
    Tým sa odstráni Vaša licencia a deaktivuje sa "Pro" verzia.

en: This feature is not available in this version.
sk: V tejto verzií nie je táto funkcia povolená.

[ctx: mainform.s_free_license_note]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
sk: Táto aplikácia môže byť použitá a distribuovaná len pre nekomerčné použitie a s príslušnými právami.

en: This version is limited to a maximum of %s presets.
sk: Táto verzia je obmedzená len na maximálne %s predvoľbý.

en: This version is limited to a maximum of %s rules.
sk: Táto verzia je limitovaná pre maximálne %s úlohy.

en: (non-commercial use only)
sk: (len pre nekomerčné použitie)

en: For more information please read full license code
sk: Pre viac informácií si prečítajte úplné licenčné podmienky

en: Active filter settings
sk: Aktívne nastavenia filtra

en: Loaded preset
sk: Načítavam predvoľbu

en: Loaded preset (modified)
sk: Načítavam predvoľbu (upravenú)

en: COPY
sk: KOPÍROVAŤ

en: Add your code here
sk: Zadajte Váš kód sem

en: Press %s for code completion
sk: Stlačte %s pre dokončenie vloženia kódu

en: Any single character
sk: Akýkoľvek znak

en: A set of 3 of any characters
sk: Sada 3 alebo viacerých akýchkoľvek znakov

en: One or more of any characters
sk: Jeden alebo viacej akýchkoľvek znakov

en: One or more of any characters, grouped into subexpression
sk: Jeden alebo viacej akýchkoľvek znakov, zoskupených do podvýrazov.

en: One or more of any characters, but fewer as possible
sk: Jeden alebo viacej akýchkoľvek znakov, ale menej ako je to možné

en: A set of 2 to 4 of any characters
sk: Sada od 2 do 4 akýchkoľvek znakov

en: A set of 3 or more of any characters
sk: Sada 3 alebo viacerých akýchkoľvek znakov

en: Zero or more of any characters
sk: Nula alebo viac akýchkoľvek znakov

en: Any single character from the list (e.g. "a" or "b" or "c")
sk: Akýkoľvek znak zo zoznamu (napr. "a" alebo "b" alebo "c")

en: Any one occurrence of the alternatives (e.g. "aa" or "bb" or "cc")
sk: Akýkoľvek z alternatívnych výskytov (napr. "aa" alebo "bb" alebo "cc")

en: Any single character from the range (e.g. "a" to "z")
sk: Akýkoľvek znak z rozsahu (napr. "a" až "z")

en: End of the input text
sk: Koniec textového imputu

en: Use an escape character to match an actual backslash "\"
sk: Použite znak escape, aby zodpovedal spätnému lomítku backslash "\"

en: Any single character except the ones from the list
sk: Akýkoľvek znak okrem tých zo zoznamu

en: Any single space character (space, tab, new line)
sk: Akýkoľvek priestorový znak (space, tab, nový riadok)

en: Start of the input text
sk: Začiatok textového inputu

en: Word boundary
sk: Okraje slova

en: Any single alphanumeric character (including an underscore)
sk: Akýkoľvek alfanumerický znak (vrátane podčiarknutých)

en: Failed to apply system settings.
sk: Použitie systémových nastavení zlyhalo.

en: (Try to start the program as administrator to apply these settings)
sk: (Pre uplatnenie nastavení skúste spustiť program ako správca)

en: Real-time update of the preview can be dangerous and its use is not recommended!
    
    It will cause graphical updates to the GUI during preview for every processed file but will also respond to any user activity such as mouse clicks and keyboard button presses. Beware, any accidental actions generated during a preview as a result of user activity within the application will interfere with the preview process and can cause unpredictable behavior.
sk: Aktualizácia náhľadu v reálnom čase môže byť nebezpečná a neodporúča sa!
    
    To spôsobí grafickú aktualizáciu GUI počas náhľadu na každý spracovaný súbor, ale bude tiež reagovať aj na aktivity užívateľa ako sú kliknutia myšou a stláčanie klávesov klávesnice. Buďte ostražitý, prípadné nepredvídateľné akcie vznikajúce pri náhľade v dôsledku aktivity používateľa v rámci aplikácie budú zasahovať do procesu náhľadu a môžu spôsobiť nepredvídané správanie.

[ctx: tform_about.caption]
en: About
sk: O programe...

en: Author:
sk: Autor:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Email:
sk: E-mail:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Website:
sk: Web stránka:

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_add.caption]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFORM_ADDRULE.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add Rule
sk: Pridať úlohu

[ctx: tform_addrule.bitbtn_close.caption]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: TFORM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
sk: Pridať úlohu

en: Configuration:
sk: Konfigurácia:

en: Description
sk: Popis

en: Apply Rules
sk: Použiť úlohy

[ctx: tform_analyze.caption]
en: Analyze
sk: Analýza

en: Apply rules for each line
sk: Použiť úlohy pre každý riadok

en: Automatically apply rules
sk: Automaticky použiť úlohy

en: Line wrap
sk: Zalomenie riadku

en: Enter text that you wish to analyze:
sk: Zadajte text, ktorý chcete analyzovať:

en: Text after applying rules:
sk: Text po použití úlohy:

[ctx: TFORM_BROWSE.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: tform_browse.bitbtn_ok.caption]
en: Add Folders
sk: Pridať zložky

en: Browse
sk: Prezerať

en: Show hidden folders
sk: Zobraziť skryté zložky

en: Show system folders
sk: Zobraziť systémové zložky

en: Select folders that you want to add:
sk: Vyberte zložky, ktoré chcete pridať

en: Collapse All
sk: Všetko zbaliť

en: Explore selected folder
sk: Prezrieť vybranú zložku

[ctx: TFORM_BROWSE.MENUITEM_GOTOFOLDER.CAPTION]
en: Go To Folder
sk: Ísť na zložku

en: Refresh Tree
sk: Obnoviť strom

[ctx: tform_browse.sb_gotofolder.caption]
en: Go To
sk: Ísť na

[ctx: tform_browse.speedbutton_filtersettings.caption]
en: Filter Settings
sk: Nastavenia filtra

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_save.caption]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CAPTION]
en: Filter Settings
sk: Nastavenia filtra

en: Apply only to the file name, instead of full path.
sk: Použiť len názov súboru namiesto úplnej cesty.

en: Add files within folders
sk: Pridať súbory bez zložiek

en: Add folders as files
sk: Pridať zložky ako súbory

en: Include hidden items
sk: Spolu so skrytými položkami

en: Include subfolders
sk: Spolu s podzložkami

en: Include system items
sk: Spolu so systémovými položkami

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CHECKBOX_SAVEASDEFAULT.CAPTION]
en: Save as default for future sessions
sk: Uložiť ako predvolené pre budúce relácie

en: Skip root folders when added as files
sk: Vynechať koreňové zložky pri pridaní súborov

en: Default behavior for adding folders:
sk: Predvolené správanie sa pri pridávaní zložiek:

en: Masks:
sk: Masky:

en: Exclude:
sk: Bez:

en: Include:
sk: Spolu s:

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.LABEL_MASKSNOTE.CAPTION]
en: Note: separate multiple masks with ";" (semicolons).
sk: Poznámka: oddeliť viacero masiek s ";" (bodkočiar.)

[ctx: TFORM_FOLDERWARNING.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Warning: Renaming Folders
sk: Varovanie: Premenovávanie zložiek

en: Never show this warning
sk: Nezobrazovať varovanie

en: Renaming a folder also affects all of its content. A problem can occur if you try to rename folders and their content in a single run. Items in the renaming list are processed from top to bottom. The order of items in this case is extremely important for successful renaming.
sk: Premenovanie zložky ovplyvňuje aj jej obsah. Problém môže nastať ak sa pokúšate naraz premenovať zložku a aj jej obsah. Zložky sú pri premenovaní umiestnené zhora-nadol. Poradie položiek je v tomto prípade nesmierne dôležité pre úspešné premenovanie.

en: Parent folders must always appear below their contained items. This can be easily achieved by sorting items in descending order by the Folder or Path column.
sk: Nadradené zložky sa musia nachádzať vždy nižšie ako položky, ktoré obsahujú. To sa dá ľahko dosiahnuť triedením položiek v zostupnom poradí podľa zložky alebo stĺpca Cesta..

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ABOUT.CAPTION]
en: About
sk: O programe

en: Add Files
sk: Pridať súbory

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ADDFOLDERS.CAPTION]
en: Add Folders
sk: Pridať zložky

en: Analyze sample text
sk: Analýza vzorky textu

en: Apply rules to the clipboard
sk: Použiť úlohu v schránke.

en: Autosize columns
sk: Autom. veľkosť stĺpcov

en: Count marked and selected files
sk: Počet označených a vybraných súborov

en: Export as batch renaming file (full paths)
sk: Exportovať ako batch súbor premenovania (celá cesta)

en: Export as batch renaming file (only names)
sk: Exportovať ako batch súbor premenovania (iba názvy)

en: Export file paths and new names
sk: Exportovať cesty a nové názvy súborov

en: Export file paths and undo paths
sk: Exportovať cesty súborov a spätné cesty.

en: Export new names to clipboard
sk: Exportovať nové názvy do schránky

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
sk: Filtre

en: Fix conflicting new names
sk: Opraviť konfliktné nové názvy

en: Import file paths and new names
sk: Importovať cesty a nové názvy súborov

en: Import files from text-list or play-list
sk: Importovať súbory z textového zoznamu alebo playlistu

en: Import new names from clipboard
sk: Importovať nové názvy zo schránky

en: Manage...
sk: Spravovať

en: New Project
sk: Nový projekt

en: Paste Files
sk: Vložiť súbory

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PRESETSAVE.CAPTION]
en: Save
sk: Uložiť

en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: tform_main.action_register.caption]
en: Register
sk: Registrovať

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_RENAME.CAPTION]
en: Rename
sk: Premenovať

en: All Settings
sk: Všetky nastavenia

en: Sort by path for renaming folders
sk: Triediť podľa cesty

en: Undo Renaming
sk: Vrátiť premenovanie

en: Unregister
sk: Odregistrovať

en: Validate new names
sk: Schváliť nové názvy

en: Rule
sk: Úloha

en: Statement
sk: Popis

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
sk: Pridať úlohu

en: Analyze Name
sk: Analyzovať názov

en: Clear All
sk: Vyprázdniť všetko

en: Clear Failed
sk: Vyprázdniť chybové

en: Clear
sk: Vyprázdniť

en: Clear Invalid
sk: Vyprázdniť neplatné

en: Clear Marked
sk: Vyprázdniť označené

en: Clear Not Marked
sk: Vyprázdniť neoznačené

en: Clear Renamed
sk: Vyprázdniť premenované

en: Clear Valid
sk: Vyprázdniť platné

en: Duplicate Rule
sk: Duplikovať úlohu

en: Edit New Name
sk: Upraviť nový názov

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_EDITRULE.CAPTION]
en: Edit Rule
sk: Upraviť úlohu

en: Exit
sk: Koniec

en: File
sk: Súbor

[ctx: tform_main.menuitem_help.caption]
en: Help
sk: Pomoc

en: Invert Marking
sk: Invertovať označenie

en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARK.CAPTION]
en: Mark
sk: Označiť

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARKBYMASK.CAPTION]
en: Mark by Mask
sk: Označiť podľa masky

[ctx: tform_main.menuitem_marking.caption]
en: Mark
sk: Maska

en: Mark Only Changed (Exc. Case)
sk: Označiť iba zmenené (nerozlišovať písmo)

en: Mark Only Changed (Inc. Case)
sk: Označiť iba zmenené ( rozlišovať písmo)

en: Mark Only Selected
sk: Označiť iba vybrané

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEDOWN.CAPTION]
en: Down
sk: Dolu

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEUP.CAPTION]
en: Up
sk: Hore

en: Move
sk: Premiestniť

[ctx: tform_main.menuitem_presets.caption]
en: Presets
sk: Predvoľby

en: Remove All Rules
sk: Odstrániť všetky úlohy

en: Remove Rule
sk: Odstrániť úlohy

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Move Down
sk: Presunúť dole

en: Move Up
sk: Presunúť hore

en: Mark All
sk: Označiť všetko

[ctx: tform_main.menuitem_rulesselectall.caption]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Unmark All
sk: Odznačiť všetko

[ctx: tform_main.menuitem_selectall.caption]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYEXTENSION.CAPTION]
en: Select by Extension
sk: Vybrať podľa prípony

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYMASK.CAPTION]
en: Select by Mask
sk: Vybrať podľa masky

en: Select by Name Length
sk: Vybrať podľa dĺžky názvu

en: Select
sk: Označiť

[ctx: tform_main.menuitem_settings.caption]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: tform_main.menuitem_settingsgeneral.caption]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: tform_main.menuitem_settingsmetatags.caption]
en: Meta Tags
sk: Meta tagy

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: tform_main.menuitem_settingspreview.caption]
en: Preview
sk: Nahľad

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SETTINGSRENAME.CAPTION]
en: Rename
sk: Premenovať

en: Shell
sk: Kontextová ponuka

en: Unmark
sk: Odznačiť

en: Import...
sk: Importovať...

en: Browse...
sk: Prezerať...

en: Clear Not Changed
sk: Zmazať nezmenené

en: Copy Files to Clipboard
sk: Skopírovať súbory do schránky

en: Copyrights
sk: Autorské práva

[ctx: tform_main.mi_createpresetslinks.caption]
en: Create Links
sk: Vytvoriť odkazy

en: Cut Files to Clipboard
sk: Vystrihnúť súbory do schránky

en: Delete Files to Recycle Bin
sk: Zmazať súbory do koša

en: Export all columns to clipboard
sk: Exportovať všetky stĺpce do schránky

en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

[ctx: TFORM_MAIN.MI_FILESCOLUMNS_CANCELSORTING.CAPTION]
en: Cancel Sorting
sk: Zrušiť triedenie

en: Forum (online)
sk: Fórum (online)

en: Help (online)
sk: Pomoc (online)

en: Version History
sk: Histrória verzií

[ctx: tform_main.mi_language.caption]
en: Language
sk: Jazyk

en: Load
sk: Načítať

en: Open containing folder
sk: Otvoriť umiestnenie súboru

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open with Notepad
sk: Otvoriť s notepadom

en: Purchase (online)
sk: Kúpiť (online)

en: Quick Guide
sk: Stručný návod

en: Rescan
sk: Preskenovať

en: Export to Clipboard
sk: Exportovať do schránky

en: User Manual
sk: Užívateľský návod

[ctx: tform_main.toolbutton_addrule.caption]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_ANALYZE.CAPTION]
en: Analyze
sk: Analýza

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Export
sk: Exportovať

en: Files
sk: Súbory

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
sk: Filtre

[ctx: tform_main.toolbutton_movedownrule.caption]
en: Down
sk: Dolu

[ctx: tform_main.toolbutton_moveuprule.caption]
en: Up
sk: Hore

[ctx: tform_main.toolbutton_options.caption]
en: Options
sk: Možnosti

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_REMOVERULE.CAPTION]
en: Remove
sk: Odstrániť

en: State
sk: Stav

en: Modified
sk: Upravené

[ctx: TFORM_MAIN.VST_FILES.HEADER.COLUMNS[11].TEXT]
en: Extension
sk: Prípona

en: Name Digits
sk: Číslice v názve

en: Path Digits
sk: Číslice v ceste

en: Name Length
sk: Dĺžka názvu

en: New Name Length
sk: Dĺžka nového názvu

en: Exif Date
sk: Dátum exifu

en: Old Path
sk: Stará cesta

en: Path
sk: Cesta

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[20].text]
en: Error
sk: Chyba

en: Folder
sk: Zložka

en: Name
sk: Názov

en: New Name
sk: Nový názov

en: New Path
sk: Nová cesta

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size KB
sk: Veľkosť v KB

en: Size MB
sk: Veľkosť v MB

en: Created
sk: Vytvorené

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_INSERT.CAPTION]
en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: TFORM_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
sk: Meta tagy

en: Note: Most of the tags can only work for files, not folders.
sk: Poznámka: Väčšina tagov funguje iba so súbormi, nie so zložkami.

en: &Save
sk: &Uložiť

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: Save Filter Settings with the preset?
sk: Uložiť nastavenia filtra s predvoľbou

en: Overwrite existing preset:
sk: Prepísať existujúcu predvoľbu

en: Preset Name:
sk: Názov predvoľby:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.BB_CREATELINKS.CAPTION]
en: Create Links
sk: Vytvoriť odkazy

en: Presets Links
sk: Odkazy predvoľby

en: Please specify a folder where you want to place the links:
sk: Prosím zadajte zložku, v ktorej chcete uložiť odkazy:

en: Type of links:
sk: Typ odkazov:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_LOAD.CAPTION]
en: Load with Preset
sk: Načítať s predvoľbou

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_RENAME.CAPTION]
en: Rename with Preset
sk: Premenovať s predvoľbou

en: Browse for Folder
sk: Preskúmať zložky

en: Use "Send To" Folder
sk: Použite "Odoslať kam" zložku

en: Presets Manager
sk: Správca predvolieb

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_APPEND.HINT]
en: Append Preset
sk: Pripojiť predvoľbu

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_COPY.HINT]
en: Duplicate Preset
sk: Duplikovať predvoľbu

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_DELETE.HINT]
en: Delete Preset (Del)
sk: Zmazať predvoľbu (Del)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_EDIT.HINT]
en: Manually Edit Preset (F4)
sk: Ručne upraviť predvoľbu (F4)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_LOAD.HINT]
en: Load Preset (Enter)
sk: Načítať predvoľbu (Enter)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_RENAME.HINT]
en: Rename Preset (F2)
sk: Premenovať predvoľbu (F2)

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_REGISTER.CAPTION]
en: Register
sk: Registerovať

en: Registration
sk: Registrácia

en: Please enter your registration code:
sk: Prosím zadajte registračný kód:

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_SAVE.CAPTION]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: TFORM_SETTINGS.CAPTION]
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Folders also have extensions, process them as such
sk: Zložky majú tiež rozšírenia, spravovať ich ako také

en: Highlight changed file names
sk: Zvýrazniť zmenené  názvy súborov

en: Must be successfully confirmed by user
sk: Musí byť potvrdené užívateľom

en: Add to folders context menu
sk: Pridať do kontextovej ponuky zložiek

en: Add to "Send To" context menu
sk: Pridať do "Odoslať kam" v kontext. ponuke

en: Stay on top of other windows
sk: Vždy navrchu nad ostatnými oknami

en: Auto preview when new files are added
sk: Automatický náhľad pri pridaní  nových súborov

en: Auto preview on change of rules configurations
sk: Automatický náhľad po  zmene konfigurácie úlôh.

en: Auto size table on change
sk: Automatická veľkosť stĺpca pri zmene

en: Clear files table on rename
sk: Vyprázdniť stĺpce súborov pri premenovaní

en: Clear renamed files on rename
sk: Vyprázdniť zoznam premenovaných názvov pri premenovaní

en: Clear rules list on rename
sk: Vyprázdniť zoznam úlôh po premenovaní

en: Close program after successful rename
sk: Zavrieť program po úspešnom premenovaní

en: Display message on successful rename
sk: Zobraziť správu na obrazovke po úspešnom premenovaní.

en: Fix conflicting new names on preview
sk: Opraviť konfliktné nové názvy v náhľade

en: MetaTag support
sk: Podpora meta tagov

en: Overwrite files with New Names
sk: Prepísať súbory s novým názvom

en: Real-time update of the preview
sk: Aktualizácia nahľadu v reálnom čase

en: Register preset extension (*.rnp)
sk: Registrovať príponu predvoľby (*.rnp)

en: Save rules configuration on exit, load on startup
sk: Uložiť konfiguráciu úlôh pri ukončení, načítať pri spustení

en: Remember sorting options (files table)
sk: Zapamätať si možnosti triedenia (tabuľka so súbormi)

en: Use natural order sorting algorithm (2-3 times slower)
sk: Použiť prirodzený algoritmus triedenia (2-3 krát pomalšie)

en: Validate new filenames on preview
sk: Schváliť nové názvy v náhľade

en: Date Format:
sk: Formát dátumu:

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: Example: file1, file2 ... file9, file10, file11, and so on.
sk: Napríklad: súbor1, súbor2...súbor9, súbor10, atď.

en: Note: disabling any of these options will increase performance when processing large amount of files.
sk: Poznámka. Zakázanie akejkoľvek z týchto možností, umožní zrýchlenie spracovania väčšieho množstva súborov.

en: Change text of "Click here to add a rule":
sk: Zmeniť text "Kliknite sem pre pridanie úlohy":

en: Change text of "Drag your files here":
sk: Zmeniť text "Pretiahnite súbory sem":

en: Note: formats will be saved only if validated successfully.
sk: Poznámka: Formáty budú uložené až po úspešnom schválení.

en: Configure Filter Settings
sk: Upraviť nastavenia filtra

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.CAPTION]
en: Help
sk: Pomoc

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.HINT]
en: Online Help (F1)
sk: Online pomoc (F1)

en: Note: Disabling MetaTag support will increase performance when processing large amount of files.
sk: Poznámka: Zakázanie podpory meta tagov zvýši rýchlosť spracovania väčšieho množstva súborov.

en: Warning: Overwritten files will be deleted permanently.
sk: Upozornenie: Prepísané názvy súborov budú zmazané natrvalo.

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_GENERAL.CAPTION]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
sk: Meta tagy

en: Misc.
sk: Rôzne

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_RENAME.CAPTION]
en: Rename
sk: Premenovať

en: Accept
sk: Prijímam

en: Purchase
sk: Kúpiť

en: Enter registration code
sk: Zadajte registračný kód

en: Terms of Use
sk: Podmienky používania

en: Please be aware of the terms of use of this application:
sk: Prosím nezabúdajte na podmienky používania tejto aplikácie:

en: For commercial use you must obtain a commercial license by going to the website. If you already hold a license please enter your registration code. Thank you for playing fair.
sk: Pre komerčné používanie musíte získať licenciu pri navštívení našich webových stránok. Ak už vlastníte licenciu, prosím zdajte registračný kód. Ďakujeme za férové jednanie.

[ctx: TFORM_TERMSOFUSE.LABEL_NONCOMMERCIAL.CAPTION]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
sk: Táto aplikácie môže byť používaná iba na nekomerčné účely a so zodpovednými právami.

en: Please also consider purchasing a "Pro" version to support the future development of this application.
sk: Prosím zvážte tiež kúpu "Pro" verzie pre podporu budúceho vývoja tejto aplikácie.

en: Extension always lower case
sk: Prípona vždy s mal. písmenami

en: Extension always upper case
sk: Prípona vždy s veľk. písmenami

en: Force case for fragments:
sk: Vynútiť zmenu písma skratiek

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Case change:
sk: Zmena veľkosti písma:

en: Hint: fragments separated with comma will be put in the same case as they are typed in this text box, for example: CD,DVD,DJ
sk: Poznámka: Skratky oddelené čiarkou budú zapísané rovnakým písmom ako je v poličku, napr. CD,DVD,DJ

en: all lower case
sk: všetko malým písmom

en: ALL UPPER CASE
sk: VŚETKO VEĹKÝM PÍSMOM

en: Capitalize Every Word
sk: Prvé písmeno veľké (ost. malé)

en: Capitalize AND Preserve
sk: Prvé písmeno veľké (ost. nezmenené)

[ctx: TFRAME_RULECASE.RB_CASEFIRSTLETTERCAPITAL.CAPTION]
en: First letter capital
sk: Prvé písmeno veľké

en: iNVERT cASE
sk: iNVERTOVAŤ pÍSMO

en: (none of the above)
sk: (žiadna z vyššie uvedených)

en: Insert a space in front of capitalized letters (e.g. CamelCase)
sk: Vložiť medzeru pred veľké písmená (napr. CamelCase)

en: Normalize unicode spaces by replacing them with a standard space
sk: Normalizovať unicode medzery ich nahradením štandart. medzerami

en: Prepare for SharePoint (always inc. extension)
sk: Pripraviť pre SharePoint (vždy s príponou)

[ctx: TFRAME_RULECLEANUP.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: , (comma)
sk: , (čiarka)

en: . (dot)
sk: . (bodka)

en: Fix spaces: only one space at a time, no spaces on sides of basename
sk: Naraz iba jednu medzeru, žiadne medzery na začiatku alebo konci zákl. názvu

en: Skip number sequences, for example version 1.2.3.4
sk: Vynechať číselné sekvencie, napr. pre "verzia 1.2.3.4"

en: Replace these characters with spaces:
sk: Nahradiť tieto znaky medzerami:

en: Strip out content of brackets:
sk: Odobrať obsah v zátvorkách:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETECURRENTNAME.CAPTION]
en: Delete current name
sk: Zmazať aktuálny názov

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deleterighttoleft.caption]
en: Right-to-left
sk: Zprava-doľava

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETESKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Do not remove delimiters
sk: Neodstraňovať oddelovač

en: From:
sk: Od:

en: Until:
sk: Až po:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromdelimiter.caption]
en: Delimiter:
sk: Oddeľovač:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromposition.caption]
en: Position:
sk: Pozícia:

en: Count:
sk: Počet:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.RADIOBUTTON_DELETEUNTILDELIMITER.CAPTION]
en: Delimiter:
sk: Oddeľovač:

en: Till the end
sk: Až do konca

en: Detect using "binary signature"
sk: Rozpoznať pomocou "binárnej signatúry"

en: Append to the original filename
sk: Pripojiť k pôvodnému názvu súboru

en: New Extension (without dot):
sk: Nová prípona (bez bodky):

en: Note: Some files may have multiple extensions matching their data type, for example: doc/ppt/xls have the same signature. Unrecognised files will remain unchanged. If this option is used, the new extension field is ignored.
sk: Poznámka: Niektoré súbory môžu mať viac prípon zodpovedajúcich ich dátovému typu, napr: doc/xls/ppt - majú rovnakú signatúru. Nerozpoznané súbory zostanú nezmenené. Pri použití tejto možnosti,  bude nová prípona ignorovaná.

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.caption]
en: Insert Meta Tag
sk: Vložiť meta tag

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.hint]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sk: Vložiť meta tag (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTRIGHT.CAPTION]
en: Right-to-left
sk: Zprava-doľava

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Insert:
sk: Vložiť:

en: Where:
sk: Kam:

en: After text:
sk: Za textom:

en: Before text:
sk: Pred textom:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_INSERTPOSITION.CAPTION]
en: Position:
sk: Pozícia:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_REPLACECURRENTNAME.CAPTION]
en: Replace current name
sk: Nahradiť aktuálny názov

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

[ctx: tframe_rulepadding.label_position.caption]
en: Position:
sk: Pozícia:

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.caption]
en: Try to Compile
sk: Skúsiť kompilovať

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.hint]
en: Try to Compile (Ctrl+T)
sk: Skúsiť kompilovať (Ctrl+T)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.caption]
en: Go To
sk: Ísť na

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.hint]
en: Go To Line (Ctrl+G)
sk: Ísť na riadok

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.caption]
en: Help
sk: Pomoc

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.hint]
en: Online Help (F1)
sk: Online pomoc (F1)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.caption]
en: Scripts
sk: Skripty

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.hint]
en: Scripts (Ctrl+L)
sk: Skripty (Ctrl+L)

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
sk: Nahradiť aktuálny názov

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_RIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Right-to-left
sk: Zprava-doľava

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Split using:
sk: Deliť pomocou:

en: New pattern:
sk: Nový vzor:

en: Hint: Use $1..$N to reference delimited parts in the new pattern, $-1..$-N to reference from the end, $0 for the original name.
sk: Typ: Použite $1..$N ako referenciu ohraničených dielov v novom vzore, $-1..$-N ako referenciu od konca, $0  pre pôvodný názov.

en: Delimiters
sk: Oddeľovačou

en: Exact pattern of delimiters
sk: Presného vzoru oddeľovača

en: Positions
sk: Pozície

[ctx: tframe_rulerearrange.sb_addseparator.hint]
en: Separate multiple items
sk: Oddeliť viacero položiek

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.SB_INSERTMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sk: Vložiť meta tagy (Ctrl+Ins)

[ctx: tframe_rulereformatdate.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Use custom long months:
sk: Použiť dlhú formu mesiacov:

en: Use custom short months:
sk: Použiť krátku formu mesiacov:

en: Match as whole words only
sk: Hľadať len ako celé slová

en: Find date/time formats:
sk: Formáty Dátum/čas:

en: Convert to date/time format:
sk: Previesť na iný formát Dátum/čas:

[ctx: tframe_rulereformatdate.menuitem_addseparator.caption]
en: Separate multiple items
sk: Oddeliť viacero položiek

en: Date/time format reference (online)
sk: Referencia pre formát Dátum/čas (online)

en: Case-sensitive
sk: Rozlíšiť malé a veľké písmená

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Hint: Use $1..$9 to reference subexpressions.
sk: Typ: Použite  $1..$9 ako referenciu podvýrazov.

en: Expression:
sk: Výraz:

[ctx: tframe_ruleregex.label5.caption]
en: Replace:
sk: Nahradiť:

en: Insert expression (Ctrl+Ins)
sk: Vložiť príponu

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
sk: Pomoc

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
sk: Online pomoc (F1)

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé a veľké písmo

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Interpret symbols '?', '*', '[', ']' as wildcards?
sk: Interpretovať znaky '?', '*', '[', ']' ako zástupné znaky?

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
sk: Iba celé slová

[ctx: tframe_ruleremove.label_removeoccurances.caption]
en: Occurrences:
sk: Výskyt(y):

en: Remove:
sk: Odstrániť:

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removeall.caption]
en: All
sk: Všetky

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removefirst.caption]
en: First
sk: Prvý

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removelast.caption]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.SPEEDBUTTON_REMOVEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
sk: Oddeliť viacero položiek

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé a veľké písmo

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Interpret '?', '*', '[', ']' as wildcards and '$n' as backreferences?
sk: Interpretovať '?', '*', '[', ']' ako zástup. znaky a '$n' ako spät. referenciu?

[ctx: tframe_rulereplace.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
sk: Iba celé slová

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEOCCURANCES.CAPTION]
en: Occurrences:
sk: Výskyt(y):

en: Find:
sk: Hľadať:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEWITH.CAPTION]
en: Replace:
sk: Nahradiť:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEALL.CAPTION]
en: All
sk: Všetko

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEFIRST.CAPTION]
en: First
sk: Prvý

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACELAST.CAPTION]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
sk: Oddeliť viacero položiek

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEWITHMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
sk: Vložiť meta tag (Ctrl+Ins)

en: Reset every:
sk: Všetko zresetovať:

en: Reset if folder changes
sk: Zresetovať pri zmene zložky

en: Pad with zeros to length:
sk: Predplniť počtom núl:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

[ctx: tframe_ruleserialize.gb_insertwhere.caption]
en: Insert where:
sk: Vložiť kam:

en: Index starts:
sk: Začiatok indexu:

en: Repeat:
sk: Opakovať:

en: Step:
sk: Krok:

[ctx: tframe_ruleserialize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
sk: Nahradiť aktuálny názov

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPOSITION.CAPTION]
en: Position:
sk: Pozícia:

en: Strip all characters except selected
sk: Odobrať všetky znaky okrem označených

en: English:
sk: Písmená:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé a veľké písmo

en: Brackets:
sk: Zátvorky

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripdigits.caption]
en: Digits:
sk: Číslice:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_STRIPSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Symbols:
sk: Znaky

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripuserdefined.caption]
en: User defined:
sk: Dané užívateľom:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHEREEVERYWHERE.CAPTION]
en: Everywhere
sk: Všade

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERELEADING.CAPTION]
en: Leading
sk: Prvé v poradí

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERETRAILING.CAPTION]
en: Trailing
sk: Posledné od konca

en: Alphabet
sk: Abeceda

[ctx: TFRAME_RULETRANSLIT.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu.

en: Direction:
sk: Návod:

en: Hint:
sk: Typ:

en: Alphabet is a set of couples represented by letters and separated with an equal sign; they stand for translation of non-english characters to their english representation.
sk: Abeceda tvorí dvojice písmen s rovnakou hodnotou oddelené znakom rovnosti; slúžia ako preklad neanglických znakov do anglickej podoby.

en: Backward
sk: Vzad

en: Forward
sk: Vpred

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: Type your new filenames here (one per line):
sk: Napíšte  nový názov súboru tu (jeden na každý riadok):

en: Load from Text File
sk: Načítať z textového súboru

en: Paste from Clipboard
sk: Prilepiť zo schránky

en: Insert after the current name
sk: Vložiť za aktuálny názvov

en: Insert in front of the current name
sk: Vložiť pred aktuálny názvov

en: Replace the current name
sk: Nahradiť aktuálny názov

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.SB_OPTIONS.CAPTION]
en: Options
sk: Možnosti

[ctx: ufileutils.ssizebytes]
en: bytes
sk: byty

en: Duration of an Audio file
sk: Trvanie zvukového súboru

en: Duration of an Audio file in minutes
sk: Trvanie zvukového súboru v minútach

en: Duration of an Audio file in seconds
sk: Trvanie zvukového súboru v sekundách

en: AVI Duration in H:M:S format
sk: Trvanie AVI vo formáte H:M:S

en: AVI Duration in Minutes
sk: Trvanie AVI v minútach

en: AVI Duration in Seconds
sk: Trvanie AVI v sekundách

en: AVI Frames per Second
sk: AVI snímky za sekundu

en: AVI Height in Pixels
sk: AVI výška v pixeloch

en: AVI Total amount of Frames
sk: Celkový počet snímkov v AVI

en: AVI Video Codec
sk: AVI video kodek

en: AVI Width in Pixels
sk: AVI šírka v pixeloch

en: AVI Dimensions in WxH format
sk: Rozlíšenie AVI vo formáte ŠxV

en: Binary File Information: Description
sk: Binárne informácie súboru: Popis

en: Binary File Signature: Extension
sk: Binárna signatúra súboru: prípona

en: Current Date
sk: Aktuálny dátum

en: Summary Information: Author
sk: Súhrnné informácie: Autor

en: Summary Information: Number of Pages
sk: Súhrnné informácie: Počet strán

en: Summary Information: Subject
sk: Súhrnné informácie: Predmet

en: Summary Information: Title
sk: Súhrnné informácie: Titul

en: Email date sent in local time zone
sk: Dátum odoslania emailu v lokálnej časovej zóne.

en: Email date sent in original time zone
sk: Dátum odoslania emailu v pôvodnej časovej zóne.

en: Email date sent in UTC time zone
sk: Dátum odoslania emailu v UTC časovej zóne.

en: Email sender
sk: Odosielateľ e-mailu

en: Email subject
sk: Predmet e-mailu

en: EXIF Original Date
sk: EXIF pôvodný dátum

en: EXIF Image Description
sk: EXIF popis obrázka

en: EXIF Camera Make
sk: EXIF značka fotoaparátu

en: EXIF Camera Model
sk: EXIF model kamery

en: Base name of the file
sk: Základný názov súboru

en: File created date
sk: Dátum vytvorenia súboru

en: File last modified date
sk: Dátum poslednej úpravy súboru

en: Short name in the 8.3 format
sk: Skrátený názov v 8.3 formate

en: Extension of the file
sk: Prípona súboru

en: Full name of the file
sk: Úplný názov súboru

en: Full path of the file
sk: Úplná cesta súboru

en: Name of the parent folder
sk: Názov nadriadenej zložky

en: Size of file in bytes
sk: Veľkosť súboru v bytoch

en: Size of file in KB
sk: Veľkosť súboru v KB

en: Size of file in MB
sk: Veľkosť súboru v MB

en: FLAC Album
sk: FLAC album

en: FLAC Album Artist
sk: FLAC umelec albumu

en: FLAC Artist
sk: FLAC umelec

en: FLAC Disc Number
sk: FLAC disk číslo

en: FLAC Total Discs
sk: FLAC počet diskov

en: FLAC Genre
sk: FLAC žáner

en: FLAC Title
sk: FLAC titul

en: FLAC Track Number
sk: FLAC číslo skladby

en: FLAC Total Tracks
sk: FLAC počet skladieb

en: FLAC Year
sk: FLAC rok

en: CRC32 Checksum of a file
sk: CRC32 overenie súboru

en: MD5 Hash of a file
sk: MD5 hash súboru

en: SHA1 Hash of a file
sk: SHA1 hash súboru

en: SHA256 Hash of a file
sk: SHA256 hash súboru

en: SHA512 Hash of a file
sk: SHA512 hash súboru

en: Title tag extracted from an HTML file
sk: Titulný tag extrahovaný z HTML súboru

en: Aspect Ratio of an image
sk: Pomer strán obrázka

en: Height of an image in pixels
sk: Výška obrázka v pixeloch

en: Amount of pixels in the image
sk: Počet pixelov v obrázku

en: Width of an image in pixels
sk: Šírka obrázka v pixeloch

en: Width and Height of an image in pixels
sk: Šírka a výška obrázka v pixeloch

en: IPTC Image Caption
sk: IPTC názov obrázka

en: IPTC City
sk: IPTC mesto

en: IPTC Image Headline
sk: IPTC záhlavie obrázka

en: IPTC Location Name
sk: IPTC názov umiestnenia

en: IPTC Object Name
sk: IPTC názov objektu

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_album]
en: MP3 Album
sk: MP3 album

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_albumartist]
en: MP3 Album Artist
sk: MP umelec albumu

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_artist]
en: MP3 Artist
sk: MP3 umelec

en: MP3 Disc Number
sk: MP3 disk číslo

en: MP3 Total Discs
sk: MP3 počet diskov

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_genre]
en: MP3 Genre
sk: MP3 žáner

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_title]
en: MP3 Title
sk: MP3 titul

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_trackno]
en: MP3 Track Number
sk: MP3 číslo skladby

en: MP3 Total Tracks
sk: MP počet skladieb

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_year]
en: MP3 Year
sk: MP3 rok

en: Outlook Message: Body Text
sk: Outlook správa: Základný text

en: Outlook Message: Sent date from email header in local time zone
sk: Outlook správa: Odoslať dátum z hlavičky e-mailu podľa miestnej časovej zóny

en: Outlook Message: Sent date from email header in original time zone
sk: Outlook správa: Odoslať dátum z hlavičky e-mailu podľa pôvodnej časovej zóny

en: Outlook Message: Sent date from email header in UTC time zone
sk: Outlook správa: Odoslať dátum z hlavičky e-mailu podľa UTC časovej zóny

en: Outlook Message: Sent date in local time zone
sk: Outlook správa: Odoslať dátum podľa miestnej časovej zóny

en: Outlook Message: Sent date in UTC time zone
sk: Outlook správa: Odoslať dátum podľa UTC časovej zóny

[ctx: umetatags.s_metatag_outlook_messageid]
en: Outlook Message: ID
sk: Outlook správa: ID

en: Outlook Message: Sender
sk: Outlook správa: Odosielateľ

en: Outlook Message: Subject
sk: Outlook správa: Predmet

en: TIFF Date
sk: TIFF dátum

en: TIFF Description
sk: TIFF popis

en: TIFF Make
sk: TIFF vytvorenie

en: TIFF Model
sk: TIFF model

en: Torrent: Announce URL
sk: Torrent: Hlásiť URL

en: Torrent: Comment
sk: Torrent: Komentár

en: Torrent: Number of files
sk: Torrent: Počet súborov

en: Torrent: Creation date in local time zone
sk: Torrent: Dátum vytvorenia podľa miestnej časovej zóny

en: Torrent: Creation date in UTC time zone
sk: Torrent: Dátum vytvorenia podľa UTC časovej zóny

en: Torrent: Name
sk: Torrent: Názov

en: Torrent: Publisher
sk: Torrent: Nakladateľ

en: Torrent: Total size in bytes
sk: Torrent: Celková veľkosť v bytoch

en: Torrent: Total size in GB
sk: Torrent: Celková veľkosť v GB

en: Torrent: Total size in KB
sk: Torrent: Celková veľkosť v KB

en: Torrent: Total size in MB
sk: Torrent: Celková veľkosť v MB

en: Version Information: Comments
sk: Informácie o verzií: Komentáre

en: Version Information: Company
sk: Informácie o verzií: Spoločnosť

en: Version Information: Copyright
sk: Informácie o verzíi: Autorské práva

en: Version Information: Description
sk: Informácie o verzií: Popis

en: Version Information: File Version
sk: Informácie o verzií: Verzia súboru

en: Version Information: Product
sk: Informácie o verzií: Produkt

en: Version Information: Product Version
sk: Informácie o verzii: Verzia produktu

en: WMA Album
sk: WMA album

en: WMA Album Artist
sk: WMA umelec albumu

en: WMA Artist
sk: WMA umelec

en: WMA Disc Number
sk: WMA disk číslo

en: WMA Total Discs
sk: WMA počet diskov

en: WMA Genre
sk: WMA žáner

en: WMA Title
sk: WMA titul

en: WMA Track Number
sk: WMA číslo skladby

en: WMA Total Tracks
sk: WMA počet skladieb

en: WMA Year
sk: WMA rok

en: Pascal Script Compile
sk: Kompilácia Pascal skriptu

en: Exception
sk: Výnimka

en: Pascal Script Execute
sk: Spustenie Pascal skriptu

en: Line
sk: Riadok

en: Unknown error (check units and libraries)
sk: Neznáma chyba (skontrolujte jednotky a knižnice)

en: Preset file not found:
sk: Súbor predvolieb nebol nájdený:

en: Not able to create a directory for a license file.
sk: Nebolo možné vytvoriť adresár pre licenčné údaje.

en: Contact email
sk: Kontaktný e-mail

en: Contact name
sk: Kontaktné meno

en: Failed to delete file:
sk: Zlyhalo zmazanie súboru:

en: Failed to load license data:
sk: Zlyhalo načítanie licenčných údajov:

en: Failed to save license data:
sk: Zlyhalo uloženie licenčných údajov:

en: Issue date
sk: Dátum vydania

en: License
sk: Licencia

en: Licensed to
sk: Licencované na

en: License has been blacklisted.
sk: Licencia je na čiernom zozname.

en: License expiry
sk: Platnosť ukončenia licencie

en: License has expired.
sk: Platnosť licencie je ukončená.

en: License is invalid!
sk: Licencia je neplatná!

en: Failed to load the license.
sk: Načítanie licencie zlyhalo.

en: You need to renew the license in order to activate the product.
sk: Je potrebná obnova licencie v položke pre aktiváciu produktu.

en: Failed to remove the license.
sk: Odstránenie licencie zlyhalo.

en: License has been removed.
sk: Licencia bola odstránená.

en: Your license is outside of the upgrade period.
sk: Vaša licencia presiahla obdobie upgradu.

en: Number of computers
sk: Počet počítačov

en: Registration code is invalid.
sk: Registračný kód je neplatný.

en: Registration file not found.
sk: Registračný súbor sa nenašiel.

en: Failed to read registration file.
sk: Nepodarilo sa načítať registračný súbor.

en: Registration has been successful!
sk: Registrácia prebehla úspešne!

en: Upgrade expiry
sk: Platnosť upgradu je ukončená

en: Duplicate in the list
sk: Duplikáty v zozname

en: New path exceeds the length limit
sk: Nová cesta prekračuje limit dĺžky

en: Destination file already exists
sk: Cieľový súbor už existuje

en: Contains invalid characters
sk: V obsahu sú nepovolené znaky

en: after
sk: po

en: all
sk: všetko

en: all characters except
sk: okrem všetkých znakov

en: All lower case
sk: Všetko v malých písmenách

en: All upper case
sk: Všetko vo veľkých písmenách

en: and pad to length
sk: a dĺžka cifry

en: append
sk: pripojiť

en: Append new extension
sk: Pripojiť novú príponu

en: as Prefix
sk: ako prefix

en: as Suffix
sk: ako suffix

en: at Position
sk: od pozície

en: before
sk: pred

en: Capitalize and preserve
sk: Prvé písmeno veľké (ost. nezmenené)

en: Capitalize every word
sk: Prvé písmeno veľké (ost. malé)

en: case sensitive
sk: rozlíšiť písmo

en: Change extension to
sk: Zmeniť príponu na

en: characters
sk: znaky

en: Convert to %s from %s
sk: Prekonvertovať na %s z %s

en: Custom long months
sk: Použiť dlhú formu mesiacov

en: Custom short months
sk: Použiť krátku formu mesiacov

[ctx: myrulesex.s_rules_delete]
en: Delete
sk: Zmazať

[ctx: myrulesex.s_rules_delete_current_name]
en: Delete current name
sk: Zmazať aktuálny názov

en: delimiters
sk: oddeľovače

en: Detect using binary signature
sk: Rozpoznať použitím signatúry

en: everywhere
sk: všade

en: exact pattern of delimiters
sk: presný vzor oddeľovača

en: Extension lower case
sk: Prípona s malými písmenami

en: Extension upper case
sk: Prípona s veľkými písmenami

en: files
sk: súbory

en: file(s) to
sk: súbor(ov) na

en: file(s) with
sk: súbor(y) s

en: first
sk: najprv

[ctx: myrulesex.s_rules_first_letter_capital]
en: First letter capital
sk: Prvé písmeno veľké

en: Fix spaces
sk: Opraviť medzery

en: Force case fragments
sk: Vynútiť zmenu písma skratiek

en: from Delimiter
sk: od oddeľovača

en: from Position
sk: od pozície

[ctx: myrulesex.s_rules_insert]
en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert space in front of capitals
sk: Pridať medzeru pred veľké písmeno

en: Invert case
sk: Invertovať písmo

en: last
sk: posledný

[ctx: myrulesex.s_rules_leading]
en: leading
sk: Po prvý v poradí

en: leave delimiter
sk: ponechať oddeľovač

en: new names are not defined
sk: nový názov nebol zadaný

en: New pattern
sk: Nový vzor

en: Normalize spaces
sk: Normalizovať medzery

en: parts
sk: diely

en: positions
sk: pozície

en: Prefix names of
sk: Prefix názov

en: Prepare for SharePoint
sk: Pripraviť pre SharePoint

[ctx: myrulesex.s_rules_remove]
en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove extension
sk: Odstrániť príponu

en: repeat
sk: opakovať

[ctx: myrulesex.s_rules_replace]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace expression
sk: Odstrániť príponu

en: Replace with spaces
sk: Nahradiť medzerami

en: replacing current name
sk: nahradiť aktuálny názov

en: reset index every
sk: zresetovať každý index

en: reset index if folder changes
sk: pri zmene zložky zresetovať index

en: right-to-left
sk: zprava-doľava

en: Set names of
sk: Zadať názov pre

[ctx: urulesex.s_rules_skipextension]
en: Skip extension
sk: Vynechať príponu

en: skip extension
sk: vynechať príponu

en: skip versions
sk: vynechať verzie

en: Split by
sk: Rozdeliť podľa

en: step
sk: krok

[ctx: myrulesex.s_rules_strip]
en: Strip
sk: Odobrať

en: Strip out contents of brackets
sk: Odobrať obsah v zátvorkách

en: Suffix names of
sk: Suffix názov

[ctx: myrulesex.s_rules_trailing]
en: trailing
sk: od posledného v poradí

en: Transliterate
sk: Prepísať

en: try unique
sk: skúsiť jednotlivo

en: until Count reaches
sk: až po dosiahnutí počtu

en: until Delimiter
sk: po oddeľovač

en: until the End
sk: do konca

en: using wildcards
sk: použiť zástupné znaky

[ctx: urulesex.s_rules_wholewordsonly]
en: Whole words only
sk: Iba celé slová

en: whole words
sk: Celé slová

en: with
sk: s

en: Selected folder does not exist!
    
    %s
sk: Vybraná položka neexistuje!
    
    %s

en: Meta tags are currently disabled.
    
    Do you want to enable them?
sk: Meta tagy sú aktuálne zakázané.
    
    Chcete ich povoliť?

en: Would you like to open a Quick Guide?
sk: Chcete otvoriť stručný návod?

en: Folders: %d scanned, %d selected.
sk: Zložky: %d načítaných, %d vybraných.

[ctx: mystrings.msg_browsegotofoldercaption]
en: Go To Folder
sk: Ísť na položku

en: Enter a full path to the folder that you want to go to:
sk: Zadajte úplnú cestu zložky, na ktorú chcete ísť

en: Operation of Copying and Cutting Files will place selected files into the Clipboard for later usage.
    Note: All files will be pasted into the same directory no matter where they were initially located!
    
    Are you sure you want to proceed?
sk: Operácia kopírovania alebo vystrihnutia súborov bude premiestnená do schránky pre neskoršie použitie.
    Poznámka: Všetky súbory budú vložené do rovnakého adresára bez ohľadu na to, kde boli pôvodne umiestnené!
    
    Ste si istý, že  chcete pokračovať?

en: INVALID FORMAT
sk: NESPRÁVNY FORMÁT

en: File already exists!
    Overwrite it?
sk: Súbor už existuje!
    Prepísať ho?

en: Total: %d
    Marked: %d
    Selected: %d
sk: Celkovo: %d
    Označených: %d
    Vybrabých: %d

en: Do you want to fix conflicting new names for %s files?
    
    This operation may take several minutes...
sk: Prajete si opraviť konfliktné nové názvy %s súborov?
    
    Táto operácia bude trvať niekoľko minút...

en: Go To Line
sk: Ísť na riadok

en: Enter the line number:
sk: Zadajte číslo riadka:

en: Hint: You can check the details by enabling the "Error" column.
sk: Typ: Môžete skontrolovať údaje tak, že povolíte stĺpec "Chyba".

en: You are launching ReNamer for the first time.
sk: ReNamer ste spustili prvý krát.

en: %d new filename(s) out of %d in the list were changed!
sk: %d nových názvov súborov zo %d v zozname bolo zmenených!

en: Nothing to rename!
sk: Nič na premenovanie

en: Original Path: %s
    New Path: %s
    
    New Name is already taken by another file, delete that file permanently?
sk: Pôvodná cesta: %s
    Nová cesta: %s
    
    Nový názov je už obsadený iným súborom, odstrániť tento súbor natrvalo?

en: Compiled successfully!
sk: Kompilácia prebehla úspešne!

en: No Saved Scripts were found!
sk: Neboli nájdené žiadne uložené skripty!

[ctx: mystrings.msg_pascalscriptsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
sk: Nesprávny názov!

en: Enter a name for a script:
sk: Zadajte názov skriptu:

en: Save Script
sk: Uložiť skript

en: Delete "%s" preset?
sk: Zmazať "%s" predvoľbu?

en: You are about to edit Preset file(s) manualy!
    If you are not sure in what you're doing - press Cancel.
    
    Proceed with this action?
sk: Chystáte sa upraviť súbor(y) predvoľby ručne!
    Ak si nie ste istí, v tom čo robíte - stlačte tlačidlo Zrušiť.
    
    Pokračovať s touto akciou?

en: Could not copy the "%s" preset!
sk: Nie je možné kopírovať "%s" predvoľbu!

en: Could not delete the "%s" preset!
sk: Nie je možné zmazať "%s" predvoľbu!

en: Could not rename the "%s" preset!
sk: Nie je možné premenovať "%s" predvoľbu!

en: New Name:
sk: Nový názov:

en: Rename Preset
sk: Premenovať predvoľbu

en: Preview process has been terminated due to a critical error:
    
    %s
sk: Proces nahľadu bol ukončený kvôly kritickej chybe:
    
    %s

en: %d file(s) failed to rename!
sk: %d súbor(ov) nebolo premenovaných!

en: All New Names are empty!
    
    Hint: Configure the Rules and click Preview button.
sk: Všetky nové názvy sú prázdne!
    
    Typ: Nakonfigurujte úlohy a stlačte tlačidlo Náhľad.

en: %d file(s) successfully renamed.
sk: %d súbor(ov) bolo úspešne premenovaných.

en: Use this rule to change the case of the filename.
sk: Použite túto úlohu pre zmenu písma v názve súboru.

en: Use this rule to clean up the filename.
sk: Použite túto úlohu pre zmazanie názvu súboru.

en: Use this rule to delete text from the filename.
sk: Použite túto úlohu pre zmazanie textu z názvu súboru.

en: Use this rule to change extension of the file.
sk: Použite túto úlohu pre zmenu prípony súboru.

en: Use this rule to insert text into the filename.
sk: Použite túto úlohu pre vloženie textu do názvu súboru.

en: Use this rule to script a user defined manipulations with filename.
sk: Použite túto úlohu pre skriptovanie užívateľom danými manipuláciami v názve súboru.

en: Use this rule to separate parts of the filename and rearrange them in a new pattern.
sk: Použite túto úlohu pre rozdelenie dielov názvu súboru a ich premiestnenie do nového vzoru.

en: Use this rule to change format of date/time values in the filename.
sk: Použite túto úlohu pre zmenu dátumu/času v názve súboru.

en: Use this rule to replace text in the filename using regular expressions.
sk: Použiť túto úlohu pre nahradenie textu v názve súboru použitím regulárnych výrazov.

en: Use this rule to remove text from the filename.
sk: Použite túto úlohu pre odstránenie textu z názvu súboru.

en: Use this rule to replace text in the filename.
sk: Použite túto úlohu pre nahradenie textu v názve súboru.

en: Use this rule to strip sets of characters from the filename.
sk: Použite túto úlohu pre odobranie sady znakov z názvu súboru.

en: Use this rule to transliterate letters in the filename from one language into another.
sk: Použite túto úlohu pre prepísanie písmen v názve z jedného jazyka do druhého.

en: Use this rule to assign names of files to the lines of text.
sk: Použite túto úlohu pre pridanie názvov súborov do riadkov v texte.

en: Please select a folder:
sk: Prosím vyberte zložku

en: Are you sure you want to execute shell action on %d files?
sk: Ste si istý, že chcete vykonať akciu kontextovej ponuky so %d súborom(mi)?

en: Could not open the following file:
    
    %s
    
    Error: %s (%d).
sk: Nie je možné otvoriť nasledujúci súbor
    
    %s
    
    Chyba: %s (%d).

[ctx: mystrings.msg_translitsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
sk: Nesprávny názov!

en: Enter a name for a translit:
sk: Zadajte názov translitu:

en: Save Translit
sk: Uložiť translit

en: Are you sure you want to undo renaming operation for %d file(s)?
    
    Hint: You can check undo paths by enabling the "Old Path" column.
sk: Ste si istý, že chcete vrátiť späť operáciu premenovania pre súbory %d ?
    
    Typ: Môžete skontrolovať vrátenie cesty späť povolením stĺpca "Stará cesta".

en: Nothing to undo!
sk: Nič pre vrátenie späť!

en: Undo operation results:
    
    %d out of %d file(s) restored successfully!
sk: Vrátiť späť výsledky operácie:
    
    %d z %d úspešne vrátené!

en: Seems that ReNamer is currently running.
    Please close it, before continuing...
sk: Zdá sa, že ReNamer už je spustený.
    Pred pokračovaním ho najprv ukončte...

en: %d of which have a duplicate in the list.
sk: %d ,ktoré majú duplikáty v zozname.

en: %d of which conflict with an existing file.
sk: %d ,ktoré sú v konflikte s existujúcim súborom.

en: %d of which contain invalid characters.
sk: %d ,ktoré obsahujú neplatné znaky.

en: Successfully validated!
sk: Úspešné schválenie!

en: Do you want to validate %s files?
    
    This operation may take several minutes...
sk: Chcete  schváliť %s súbory(ov)?
    
    Táto operácia môže trvať niekoľko minút...

en: Validation has failed due to issues with %d file(s).
sk: Overenie zlyhalo  kvôly problémom s %d súborom(mi).

[ctx: mystrings.name_addrule]
en: Add Rule
sk: Pridať úlohu

[ctx: mystrings.name_addrulestext]
en: Click here to add a rule
sk: Kliknite sem pre pridanie úlohy

en: Add to ReNamer
sk: Pridať do ReNameru

en: Line = %d, Position = %d, Right = %d, Selection = %d
sk: Riadok = %d, Pozícia = %d, Zprava = %d, Výber = %d

en: Browse Scripts...
sk: Prezerať skripty...

en: Browse Translits...
sk: Prezerať translity...

[ctx: mystrings.name_cancelsorting]
en: Cancel Sorting
sk: Zrušiť triedenie

[ctx: mystrings.name_dragfilestext]
en: Drag your files here
sk: Pretiahnite súbory sem

[ctx: mystrings.name_editrule]
en: Edit Rule
sk: Upraviť úlohu

en: %s files
sk: %s súborov

en: %s files (%s)
sk: %s súborov (%s)

[ctx: mystrings.name_filters]
en: Filters
sk: Filtre

[ctx: mystrings.name_loadwithpreset]
en: Load with Preset
sk: Načítať s predvoľbou

[ctx: mystrings.name_markbymaskcaption]
en: Mark by Mask
sk: Označiť podľa masky

[ctx: mystrings.name_markbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
sk: Viacero masiek môže byť oddelené bodkočiarkou. Napr: *.jpg;*.doc
    
    Masky:

en: Overwrite
sk: Prepísať

[ctx: mystrings.name_rename]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: mystrings.name_renamewithpreset]
en: Rename with Preset
sk: Premenovať s predvoľbou

en: Case
sk: Písmo

en: Clean Up
sk: Opraviť

[ctx: mystrings.name_rule_delete]
en: Delete
sk: Zmazať

[ctx: mystrings.name_rule_extension]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: mystrings.name_rule_insert]
en: Insert
sk: Vložiť

en: Pascal Script
sk: Pascal skript

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: Reformat Date
sk: Prevod dátumu

en: Regular Expressions
sk: RegEx

[ctx: mystrings.name_rule_remove]
en: Remove
sk: Odstrániť

[ctx: mystrings.name_rule_replace]
en: Replace
sk: Nahradiť

en: Serialize
sk: Poradie

[ctx: mystrings.name_rule_strip]
en: Strip
sk: Odobrať

en: User Input
sk: Užívateľ. vstup

en: Save Rule
sk: Uložiť úlohu

en: Save Script...
sk: Uložiť skript...

en: Save Translit...
sk: Uložiť translit

[ctx: mystrings.name_selectbyextensioncaption]
en: Select by Extension
sk: Vybrať podľa prípony

en: Multiple extensions can be separated by semicolons. For example: jpg;doc
    
    Extensions (without dots):
sk: Viacero prípon môže byť oddelené bodkočiarkou. Napr: jpg;.doc
    
    Prípony:

en: Select by Filename Length
sk: Vybrať podľa dĺžky názvu súboru

en: More than N characters:
sk: Viac ako N znakov:

[ctx: mystrings.name_selectbymaskcaption]
en: Select by Mask
sk: Vybrať podľa masky

[ctx: mystrings.name_selectbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
sk: Viacero masiek môže byť oddelené bodkočiarkou. Napr: *.jpg;*.doc
    
    Masky:

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Undo %d file(s)
sk: Vrátiť späť %d súbor(ov)

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Any file
sk: Každý súbor

en: Archives
sk: Archívy

en: Batch file
sk: Batch súbor

en: comma separated
sk: oddelené čiarkami

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Music
sk: Hudba

en: Pictures
sk: Obrázky

en: Play list
sk: Playlist

[ctx: ustrings.sfilterspresets]
en: Presets
sk: Predvoľby

en: tab separated
sk: tabulátorom rozdelený(á-é)

en: Text files
sk: Textové súbory

en: Text list
sk: Textový zoznam
