ReNamer - en to tr translation catalogue (905 entries)

en: Save current preset?
tr: Şu anki ön ayar kaydedilsin mi?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to remove this limit?
tr: Bu kısıtlamayı kaldırmak için "Pro" sürümü satın almak ister misiniz?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to unlock this feature?
tr: Bu özelliğin kilidini açmak için "Pro" sürümü satın almak ister misiniz?

en: Are you sure you want to unregister the product?
    
    This will remove your license and deactivate the "Pro" version.
tr: Bu ürünün kaydını silmek istediğinize emin misiniz?
    
    Bu işlem lisansınızı kaldıracak ve uygulamayı ücretsiz sürüme dönüştürecektir.

en: This feature is not available in this version.
tr: Bu özellik bu sürümde mevcut değildir.

[ctx: mainform.s_free_license_note]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
tr: Bu uygulama SADECE uygun niteliklerle ticari olmayan amaçlar için kullanılabilir veya dağıtılabilir.

en: This version is limited to a maximum of %s presets.
tr: Bu sürümde en fazla %s ön ayar tanımlayabilirsiniz.

en: This version is limited to a maximum of %s rules.
tr: Bu sürümde en fazla %s kural belirleyebilirsiniz.

en: (non-commercial use only)
tr: (ticari olmayan kullanım için)

en: For more information please read full license code
tr: Daha fazla bilgi edinmek için lütfen lisans kodunun tamamını okuyun.

en: This version does not support presets directory structure.
tr: Bu sürüm, dizin yapısı ön ayarlamayı desteklememektedir.

en: Active filter settings
tr: Filtre ayarlarını etkinleştir

en: Loaded preset
tr: Yüklenen ön ayar

en: Loaded preset (modified)
tr: Yüklenen ön ayar (düzenlendi)

en: Created %d preset links.
tr: %d ön ayar bağlantısı oluşturuldu.

en: COPY
tr: KOPYALA

en: Add your code here
tr: Kodunuzu buraya ekleyin

en: Hold %s when loading a script to insert it inline
tr: Bir betiği yükleniyorken satır içine yerleştirmek için %s tuşunu basılı tutun

en: Press %s for code completion
tr: Kod tamamlama için %s tuşuna basın

en: Any single character
tr: Herhangi bir karakter

en: A set of 3 of any characters
tr: Herhangi bir 3 karakterden oluşan grup

en: One or more of any characters
tr: Herhangi bir karakterden en az biri

en: One or more of any characters, grouped into subexpression
tr: Alt ifade içinde gruplanmış biçimde en az bir karakter

en: One or more of any characters, but fewer as possible
tr: Mümkün olduğunca az olmak kaydıyla en az bir karakter

en: A set of 2 to 4 of any characters
tr: En az 2, en fazla 4 karakterden oluşan bir grup

en: A set of 3 or more of any characters
tr: En az 3 karakterden oluşan bir grup

en: Zero or more of any characters
tr: En az sıfır karakter

en: Any single character from the list (e.g. "a" or "b" or "c")
tr: Listeden seçilen bir karakter (ör. "a" veya "b" veya "c")

en: Any one occurrence of the alternatives (e.g. "aa" or "bb" or "cc")
tr: Alternatiflerin herhangi bir mevcudiyeti (ör. "aa" veya "bb" veya "cc")

en: Any single character from the range (e.g. "a" to "z")
tr: Belirli bir aralıkta yer alan bir karakter (ör. "a"dan "z"ye)

en: End of the input text
tr: Girilen metnin sonu

en: Use an escape character to match an actual backslash "\"
tr: Asıl bir taksim işaretiyle eşleşme sağlamak için bir kaçış karakteri kullanın "\"

en: Any single character except the ones from the list
tr: Listeden olmamak kaydıyla herhangi bir karakter

en: Any single space character (space, tab, new line)
tr: Herhangi bir boşluk karakteri (boşluk, sekme, yeni satır)

en: Start of the input text
tr: Girilen metnin başı

en: Word boundary
tr: Kelime sınırı

en: Any single alphanumeric character (including an underscore)
tr: Herhangi bir alfanümerik karakter (altı çizililer de dahil)

en: Failed to apply system settings.
tr: Sistem ayarları uygulanamadı.

en: (Try to start the program as administrator to apply these settings)
tr: (Bu ayarları uygulamak için programı yönetici olarak çalıştırmayı deneyin)

en: Real-time update of the preview can be dangerous and its use is not recommended!
    
    It will cause graphical updates to the GUI during preview for every processed file but will also respond to any user activity such as mouse clicks and keyboard button presses. Beware, any accidental actions generated during a preview as a result of user activity within the application will interfere with the preview process and can cause unpredictable behavior.
tr: Önizlemenin gerçek zamanlı olarak güncellenmesi tehlikeli olabilir ve önerilmez!
    
    Önizleme esnasında kullanıcı etkinliğinin bir sonucu olarak uygulamada oluşacak olan herhangi bir kazara eylem, önizleme süreciyle etkileşime geçebilir ki bu durum kestirilemez davranışlara yol açabilir. Bu durum grafiksel arayüzün her bir işlenen dosya için güncellenmesini sağlar; ancak fare tuşlarına tıklama ve klavye tuşlarına basma gibi herhangi bir kullanıcı etkinliğine tepki verilmesine neden olur.

[ctx: tform_about.caption]
en: About
tr: Hakkında

en: Author:
tr: Geliştirici:

en: Date:
tr: Tarih:

en: Email:
tr: E-posta:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Website:
tr: Web sayfası:

[ctx: TFORM_ADDPATHS.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: TFORM_ADDPATHS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tform_addpaths.caption]
en: Add Paths
tr: Konum Ekle

[ctx: TFORM_ADDPATHS.CHECKBOX_WORKINGDIR.CAPTION]
en: Working directory:
tr: Çalışma dizini:

en: Enter file paths:
tr: Dosya konumlarını girin:

[ctx: TFORM_ADDRULE.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add Rule
tr: Kural Ekle

[ctx: tform_addrule.bitbtn_close.caption]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: TFORM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
tr: Kural Ekle

en: Configuration:
tr: Konfigürasyon:

en: Description
tr: Tanım

en: Apply Rules
tr: Kuralları Uygula

[ctx: tform_analyze.caption]
en: Analyze
tr: Analiz Et

en: Apply rules for each line
tr: Her bir satır için kuralları uygula

en: Automatically apply rules
tr: Kuralları otomatik olarak uygula

[ctx: tform_analyze.cb_wordwrap.caption]
en: Line wrap
tr: Satırları böl

en: Enter text that you wish to analyze:
tr: Analiz edilmesini istediğiniz metni girin:

en: Text after applying rules:
tr: Kurallar uygulandıktan sonra metnin durumu:

[ctx: TFORM_BROWSE.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: tform_browse.bitbtn_ok.caption]
en: Add Folders
tr: Klasör Ekle

en: Browse
tr: Gözat

en: Show hidden folders
tr: Gizli dizinleri göster

en: Show system folders
tr: Sistem klasörlerini göster

en: Select folders that you want to add:
tr: Eklemek istediğiniz klasörleri seçin:

en: Collapse All
tr: Hepsini Daralt

en: Explore selected folder
tr: Seçilen klasöre gözat

[ctx: TFORM_BROWSE.MENUITEM_GOTOFOLDER.CAPTION]
en: Go To Folder
tr: Klasöre Git

en: Refresh Tree
tr: Ağacı Yenile

[ctx: tform_browse.sb_gotofolder.caption]
en: Go To
tr: Git

[ctx: tform_browse.speedbutton_filtersettings.caption]
en: Filter Settings
tr: Filtre Ayarları

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_save.caption]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CAPTION]
en: Filter Settings
tr: Filtre Ayarları

en: Apply only to the file name, instead of full path.
tr: Tam konum yerine yalnızca dosya ismine uygula.

en: Add files within folders
tr: Klasör içerisinde dosya ekle

en: Add folders as files
tr: Dosya olarak klasör ekle

en: Include hidden items
tr: Gizli ögeleri dahil et

en: Include subfolders
tr: Alt dizinleri dahil et

en: Include system items
tr: Sistem ögelerini dahil et

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CHECKBOX_SAVEASDEFAULT.CAPTION]
en: Save as default for future sessions
tr: Sonraki oturumlar için varsayılan olarak kaydet

en: Skip root folders when added as files
tr: Dosya olarak eklenirse kök dizinlerini atla

en: Default behavior for adding folders:
tr: Klasör ekleme için varsayılan davranış:

en: Masks:
tr: Maskeler:

en: Exclude:
tr: Hariç tutulanlar:

en: Include:
tr: Dahil edilenler:

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.LABEL_MASKSNOTE.CAPTION]
en: Note: separate multiple masks with ";" (semicolons).
tr: Not: Maskeleri birbirinden noktalı virgül ile ayırın.

[ctx: TFORM_FOLDERWARNING.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

en: Continue
tr: Devam et

en: Warning: Renaming Folders
tr: Uyarı: Klasörlere Yeni İsim Vermek

en: Never show this warning
tr: Bu uyarıyı bir daha gösterme

en: Renaming a folder also affects all of its content. A problem can occur if you try to rename folders and their content in a single run. Items in the renaming list are processed from top to bottom. The order of items in this case is extremely important for successful renaming.
tr: Bir klasöre yeni isim vermek aynı zamanda onun içeriğini de etkiler. Eğer klasörleri, içerikleriyle beraber tek hamlede yeniden adlandırmaya çalışırsanız sorun çıkabilir. Listedeki ögeler yukarıdan aşağıya doğru işlenir. Ögelerin sırası başarılı bir yeniden adlandırma için aşırı derecede önemlidir.

en: Parent folders must always appear below their contained items. This can be easily achieved by sorting items in descending order by the Folder or Path column.
tr: Üst dizinler listede mutlaka içerdikleri ögelerin altında yer almalıdır. Bunu "Klasör" veya "Konum" sütunlarıyla azalan sıralama yaparak kolayca sağlayabilirsiniz.

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ABOUT.CAPTION]
en: About
tr: Hakkında

en: Add Files
tr: Dosya Ekle

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ADDFOLDERS.CAPTION]
en: Add Folders
tr: Klasör Ekle

[ctx: tform_main.action_addpaths.caption]
en: Add Paths
tr: Konum Ekle

en: Analyze sample text
tr: Örnek metni analiz et

en: Apply rules to the clipboard
tr: Kuralları panoya uygula

en: Autosize columns
tr: Sütunları otomatik boyutlandır

en: Count marked and selected files
tr: İşaretli ve seçili dosyaları say

en: Export as batch renaming file (full paths)
tr: Toplu yeniden adlandırma dosyası olarak çıkart (tam konumlar)

en: Export as batch renaming file (only names)
tr: Toplu yeniden adlandırma dosyası olarak çıkart (sadece isimler)

en: Export file paths and new names
tr: Dosya konumlarını ve yeni isimleri dışarı aktar

en: Export file paths and undo paths
tr: Dosya konumlarını ve geri alma konumlarını dışarı aktar

en: Export new names to clipboard
tr: Yeni isimleri panoya aktar

en: Export paths to clipboard
tr: Konumları panoya aktar

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
tr: Filtreler

en: Fix conflicting new names
tr: Çakışan yeni isimleri düzelt

en: Import file paths and new names
tr: Dosya konumlarını ve yeni isimleri içeri aktar

en: Import files from text-list or play-list
tr: Dosyaları metin listesinden veya çalma listesinden içeri aktar

en: Import new names from clipboard
tr: Yeni isimleri panodan al

en: Manage...
tr: Yönet...

[ctx: tform_main.action_newinstance.caption]
en: New Instance
tr: Uygulamanın Kopyasını Yeni Pencerede Aç

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: Paste Files
tr: Dosyaları Yapıştır

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PRESETSAVE.CAPTION]
en: Save
tr: Kaydet

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
tr: Önizleme

[ctx: tform_main.action_register.caption]
en: Register
tr: Etkinleştir

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_RENAME.CAPTION]
en: Rename
tr: Yeni İsim Ver

en: All Settings
tr: Tüm Ayarlar

en: Sort by path for renaming folders
tr: Klasör isimlendirme için konuma göre sıralama yap

en: Undo Renaming
tr: İsimlendirmeyi Geri Al

en: Unregister
tr: Etkinleştirmeyi Kaldır

en: Validate new names
tr: Yeni isimleri doğrula

en: Rule
tr: Kural

en: Statement
tr: Durum

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
tr: Kural Ekle

en: Add Rule (above)
tr: Kural Ekle (seçili kuralın üstüne)

en: Add Rule (below)
tr: Kural Ekle (seçili kuralın altına)

en: Analyze Name
tr: İsmi Analiz Et

en: Clear All
tr: Hepsini Temizle

en: Clear Failed
tr: Başarısızları Temizle

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear Invalid
tr: Geçersizleri Temizle

en: Clear Marked
tr: İşaretlileri Temizle

en: Clear Not Marked
tr: İşaretsizleri Temizle

en: Clear Renamed
tr: İsmi Değişenleri Temizle

en: Clear Valid
tr: Geçerlileri Temizle

en: Duplicate Rule
tr: Kuralın Kopyasını Oluştur

en: Edit New Name
tr: Yeni İsmi Düzenle

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_EDITRULE.CAPTION]
en: Edit Rule
tr: Kuralı Düzenle

en: Exit
tr: Çıkış

en: File
tr: Dosya

[ctx: tform_main.menuitem_help.caption]
en: Help
tr: Yardım

en: Invert Marking
tr: İşaretlemeyi Ters Çevir

en: Invert Selection
tr: Seçimi Ters Çevir

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARK.CAPTION]
en: Mark
tr: İşaretle

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARKBYMASK.CAPTION]
en: Mark by Mask
tr: Maskeye Göre İşaretle

[ctx: tform_main.menuitem_marking.caption]
en: Mark
tr: İşaretle

en: Mark Only Changed (Exc. Case)
tr: Sadece Değişenleri İşaretle (Büyük/Küçük Harf Durumunu Yoksay)

en: Mark Only Changed (Inc. Case)
tr: Değişenleri İşaretle (Büyük/Küçük Harf Durumunu Yoksayma)

en: Mark Only Selected
tr: Sadece Seçilileri İşaretle

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEDOWN.CAPTION]
en: Down
tr: Aşağı Taşı

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEUP.CAPTION]
en: Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move
tr: Taşı

[ctx: tform_main.menuitem_presets.caption]
en: Presets
tr: Ön Ayarlar

en: Remove All Rules
tr: Tüm Kuralları Kaldır

en: Remove Rule
tr: Kuralı Kaldır

en: Remove Selected
tr: Seçilileri Kaldır

en: Move Down
tr: Aşağıya Taşı

en: Move Up
tr: Yukarıya Taşı

en: Mark All
tr: Tümünü İşaretle

[ctx: tform_main.menuitem_rulesselectall.caption]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Unmark All
tr: Hiçbirini İşaretleme

[ctx: tform_main.menuitem_selectall.caption]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYEXTENSION.CAPTION]
en: Select by Extension
tr: Uzantıya Göre Seç

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYMASK.CAPTION]
en: Select by Mask
tr: Maskeye Göre Seç

en: Select by Name Length
tr: İsim Uzunluğuna Göre Seç

en: Select
tr: Seç

[ctx: tform_main.menuitem_settings.caption]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: tform_main.menuitem_settingsgeneral.caption]
en: General
tr: Genel Ayarlar

[ctx: tform_main.menuitem_settingsmetatags.caption]
en: Meta Tags
tr: Meta Etiketi Ayarları

en: Miscellaneous
tr: Diğer Ayarlar

[ctx: tform_main.menuitem_settingspreview.caption]
en: Preview
tr: Önizleme Ayarları

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SETTINGSRENAME.CAPTION]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandırma Ayarları

en: Shell
tr: Kabuk

en: Unmark
tr: İşaretini Kaldır

en: Import...
tr: İçeri Aktar...

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Clear Not Changed
tr: Değişmemişleri Temizle

en: Copy Files to Clipboard
tr: Dosyaları Panoya Kopyala

en: Copyrights
tr: Telif Hakları

[ctx: tform_main.mi_createpresetslinks.caption]
en: Create Links
tr: Bağlantı Oluştur

en: Cut Files to Clipboard
tr: Dosyaları Panoya Taşı

en: Delete Files to Recycle Bin
tr: Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'na Taşı

en: Export all columns to clipboard
tr: Tüm sütunları panoya aktar

en: File Properties
tr: Dosya Özellikleri

[ctx: TFORM_MAIN.MI_FILESCOLUMNS_CANCELSORTING.CAPTION]
en: Cancel Sorting
tr: Sıralamayı İptal Et

en: Forum (online)
tr: Forum (çevrimiçi)

en: Help (online)
tr: Yardım (çevrimiçi)

en: Version History
tr: Sürüm Geçmişi

[ctx: tform_main.mi_language.caption]
en: Language
tr: Dil

en: Lite vs Pro (online)
tr: Lite ve Pro Sürümlerin Karşılaştırılması (çevrimiçi)

en: Load
tr: Yükle

en: Open containing folder
tr: İçeren klasörü aç

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Open with Notepad
tr: Metin Belgesi ile aç

en: Purchase (online)
tr: Satın Al (çevrimiçi)

en: Quick Guide
tr: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

en: Rescan
tr: Yeniden Tara

en: Comment...
tr: Yorumla...

en: Export to Clipboard
tr: Panoya Aktar

en: User Manual
tr: Kullanım Kılavuzu

[ctx: tform_main.toolbutton_addrule.caption]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_ANALYZE.CAPTION]
en: Analyze
tr: Analiz Et

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
tr: Filtreler

[ctx: tform_main.toolbutton_movedownrule.caption]
en: Down
tr: Aşağı Taşı

[ctx: tform_main.toolbutton_moveuprule.caption]
en: Up
tr: Yukarı Taşı

[ctx: tform_main.toolbutton_options.caption]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_REMOVERULE.CAPTION]
en: Remove
tr: Kaldır

en: State
tr: Durum

en: Modified
tr: Düzenlenme Tarihi

[ctx: TFORM_MAIN.VST_FILES.HEADER.COLUMNS[11].TEXT]
en: Extension
tr: Uzantı

en: Name Digits
tr: İsimdeki Rakamlar

en: Path Digits
tr: Konumdaki Rakamlar

en: Name Length
tr: İsim Uzunluğu

en: New Name Length
tr: Yeni İsmin Uzunluğu

en: Path Length
tr: Konum Uzunluğu

en: New Path Length
tr: Yeni Konumun Uzunluğu

en: Exif Date
tr: Exif Tarihi

en: Old Path
tr: Eski Konum

en: Path
tr: Konum

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[20].text]
en: Error
tr: Hata

en: Folder
tr: Klasör

en: Name
tr: İsim

en: New Name
tr: Yeni İsim

en: New Path
tr: Yeni Konum

en: Size
tr: Boyut

en: Size KB
tr: Boyut (KB)

en: Size MB
tr: Boyut (MB)

en: Created
tr: Oluşturulma Tarihi

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_INSERT.CAPTION]
en: Insert
tr: Yerleştir

[ctx: TFORM_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
tr: Meta Etiketleri

en: Note: Most of the tags can only work for files, not folders.
tr: Not: Etiketlerin çoğu klasörde değil, dosyalarda çalışır.

en: &Save
tr: Kaydet

en: Save Preset
tr: Ön Ayarı Kaydet

en: Save Filter Settings with the preset?
tr: Filtre ayarları bu ön ayarla kaydedilsin mi?

en: Overwrite existing preset:
tr: Mevcut ön ayarın üstüne yaz:

en: Preset Name:
tr: Ön Ayarın Adı:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.BB_CREATELINKS.CAPTION]
en: Create Links
tr: Bağlantı Oluştur

en: Presets Links
tr: Ön Ayar Bağlantıları

en: Please specify a folder where you want to place the links:
tr: Lütfen bağlantıları koymak istediğiniz klasörü belirtin:

en: Type of links:
tr: Bağlantı türleri:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_LOAD.CAPTION]
en: Load with Preset
tr: Ön ayar ile yükle

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_RENAME.CAPTION]
en: Rename with Preset
tr: Ön ayar ile isimlendir

en: Browse for Folder
tr: Klasöre gözat

en: Use "Send To" Folder
tr: "Gönder" klasörünü kullan

en: Presets Manager
tr: Ön Ayar Yöneticisi

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_APPEND.HINT]
en: Append Preset
tr: Ön Ayar İliştir

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_COPY.HINT]
en: Duplicate Preset
tr: Ön Ayarın Kopyasını Oluştur

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_DELETE.HINT]
en: Delete Preset (Del)
tr: Ön Ayarı Sil (Del)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_EDIT.HINT]
en: Manually Edit Preset (F4)
tr: Ön Ayarı Düzenle (F4)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_LOAD.HINT]
en: Load Preset (Enter)
tr: Ön Ayar Yükle (Enter)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_RENAME.HINT]
en: Rename Preset (F2)
tr: Ön Ayara Yeni İsim Ver (F2)

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_REGISTER.CAPTION]
en: Register
tr: Etkinleştir

en: Registration
tr: Uygulamayı Etkinleştirme

en: Please enter your registration code:
tr: Lütfen etkinleştirme kodunuzu girin:

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_SAVE.CAPTION]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: TFORM_SETTINGS.CAPTION]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Folders also have extensions, process them as such
tr: Klasörlerin de uzantısı olabileceğini hesaba kat

en: Highlight changed file names
tr: Değişen dosya isimlerini vurgula

en: Must be successfully confirmed by user
tr: Kullanıcıdan doğrulama iste

en: Add to folders context menu
tr: Klasörlere içerik menüsü ekle

en: Add to "Send To" context menu
tr: "Gönder" bağlam menüsüne ekle

en: Stay on top of other windows
tr: Diğer pencerelerin üstünde kal

en: Auto preview when new files are added
tr: Yeni dosya eklendiğinde otomatik önizleme yap

en: Auto preview on change of rules configurations
tr: Kuralların konfigürasyonu değişirse oto. önizleme yap

en: Auto size table on change
tr: Değişim halinde tabloyu oto. boyutlandır

en: Clear files table on rename
tr: Adlandırma sonrası dosya tablosunu temizle

en: Clear renamed files on rename
tr: Adlandırma sonrası ismi değişen dosyaları temizle

en: Clear rules list on rename
tr: Adlandırma sonrası kural listesini temizle

en: Close program after successful rename
tr: Adlandırma sonrası programı kapat

en: Display message on successful rename
tr: Adlandırma sonrası ileti göster

en: Fix conflicting new names on preview
tr: Çakışan yeni isimleri önizlemede düzelt

en: MetaTag support
tr: Meta Etiketi desteğini etkinleştir

en: Overwrite files with New Names
tr: Dosyaların üstüne yeni isimlerle yaz

en: Real-time update of the preview
tr: Önizlemeyi gerçek zamanlı olarak güncelle

en: Register preset extension (*.rnp)
tr: Ön ayar uzantısını (*.rnp) kayıt et

en: Remember position and size of major windows
tr: Ana pencerelerin konum ve boyutunu hatırla

en: Save rules configuration on exit, load on startup
tr: Kuralların konfigürasyonunu çıkışta kaydet, açılışta yükle

en: Show main toolbar
tr: Ana araç çubuğunu göster

en: Skip renaming of unchanged files
tr: Değişmemiş dosyaları yeniden adlandırmadan atla

en: Remember sorting options (files table)
tr: Sıralama ayarlarını hatırla (dosya tablosu)

en: Use natural order sorting algorithm (2-3 times slower)
tr: Doğal düzen sıralama algoritmasını kullan (2-3 kat daha yavaş)

en: Validate new filenames on preview
tr: Yeni dosya isimlerini önizlemede doğrula

en: Date Format:
tr: Tarih Formatı:

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Example: file1, file2 ... file9, file10, file11, and so on.
tr: Örnek: dosya1, dosya2 ... dosya9, dosya10, dosya11 gibi.

en: Note: disabling any of these options will increase performance when processing large amount of files.
tr: Not: Bu ayarların herhangi birisinin devre dışı bırakılması, çok sayıda dosyanın işlenmesi esnasında verimi arttırır.

en: Change text of "Click here to add a rule":
tr: "Bir kural eklemek için buraya tıklayın" metninin yerine geçecek metin:

en: Change text of "Drag your files here":
tr: "Dosyalarınızı buraya sürükleyin" metninin yerine geçecek metin:

en: Note: formats will be saved only if validated successfully.
tr: Not: Formatlar ancak başarılı bir şekilde doğrulandığında kaydedilir.

en: Configure Filter Settings
tr: Filtre Ayarlarını Düzenle

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.CAPTION]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.HINT]
en: Online Help (F1)
tr: Çevrimiçi Yardım (F1)

en: Note: Disabling MetaTag support will increase performance when processing large amount of files.
tr: Not: Meta Etiketi desteğinin devre dışı bırakılması, çok sayıda dosyanın işlenmesi esnasında verimi arttırır.

en: Warning: Overwritten files will be deleted permanently.
tr: Uyarı: Üstüne yazılan dosyalar kalıcı olarak silinecek.

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_GENERAL.CAPTION]
en: General
tr: Genel

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
tr: Meta Etiketleri

en: Misc.
tr: Diğer

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
tr: Önizleme

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_RENAME.CAPTION]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandırma

en: Accept
tr: Kabul et

en: Lite vs Pro
tr: Lite'e karşı Pro

en: Purchase
tr: Satın Al

en: Enter registration code
tr: Kayıt kodunu girin

en: Terms of Use
tr: Kullanım Şartları

en: Please be aware of the terms of use of this application:
tr: Lütfen bu uygulamanın şu kullanım şartlarına dikkat edin:

en: For commercial use you must obtain a commercial license by going to the website. If you already hold a license please enter your registration code. Thank you for playing fair.
tr: Ticari kullanım için web sayfasına gitmek suretiyle bir ticari lisans almalısınz. Eğer zaten bir lisansınız varsa lütfen kayıt kodunuzu girin. Adil oynadığınız için teşekkür ederiz.

[ctx: TFORM_TERMSOFUSE.LABEL_NONCOMMERCIAL.CAPTION]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
tr: Bu uygulama SADECE uygun niteliklerle ticari olmayan amaçlar için kullanılabilir veya dağıtılabilir.

en: Please also consider purchasing a "Pro" version to support the future development of this application.
tr: Uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunmak için lütfen "Pro" sürümü satın almayı göz önünde bulundurun.

en: Extension always lower case
tr: Uzantıların harflerini küçük yap

en: Extension always upper case
tr: Uzantıların harflerini büyük yap

en: Force case for fragments:
tr: Büyük/küçük harf durumunu zorla:

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Case change:
tr: Büyük/küçük harf değişimi:

en: Hint: fragments separated with comma will be put in the same case as they are typed in this text box, for example: CD,DVD,DJ
tr: İpucu: Bu metin kutusuna girilen parçaların harflerinin hepsi aynı büyük/küçük harf durumunda yazılacaktır, örnek: CD,DVD,DJ

en: all lower case
tr: hepsini küçük yap

en: ALL UPPER CASE
tr: HEPSİNİ BÜYÜK YAP

en: Capitalize Every Word
tr: Sadece İlk Harfler Büyük Olsun

en: Capitalize AND Preserve
tr: İlk Harfleri BÜYÜK Yap

[ctx: TFRAME_RULECASE.RB_CASEFIRSTLETTERCAPITAL.CAPTION]
en: First letter capital
tr: Sadece ilk harf büyük olsun

en: iNVERT cASE
tr: bÜYÜK/kÜÇÜĞÜ tERS çEVİR

en: (none of the above)
tr: (yukarıdakilerin hiçbirisi)

en: Insert a space in front of capitalized letters (e.g. CamelCase)
tr: Büyükleştirilmiş harflerin önüne boşluk koy (ör. HörgüçHarf)

en: Normalize unicode spaces by replacing them with a standard space
tr: Unicode boşlukları standart olanlarla değiştirerek normalleştir

en: Prepare for SharePoint (always inc. extension)
tr: SharePoint için hazırla (daima uzantıları dahil et)

[ctx: TFRAME_RULECLEANUP.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: , (comma)
tr: , (virgül)

en: . (dot)
tr: . (nokta)

en: Fix spaces: only one space at a time, no spaces on sides of basename
tr: Boşlukları sabitle: Aynı anda bir boşluk, temel ismin yanlarında boşluk yok

en: Skip number sequences, for example version 1.2.3.4
tr: Sayı dizilerini atla, örneğin sürüm 1.2.3.4

en: Strip unicode marks (combining, diacritics, accents)
tr: Unicode belirteçlerini (fonetik işaretler) kırp

en: Replace these characters with spaces:
tr: Şu karakterleri boşlukla değiştir:

en: Strip out content of brackets:
tr: Şu parantezlerin arasında kalan içeriği kırp:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETECURRENTNAME.CAPTION]
en: Delete current name
tr: Şu anki ismi sil

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deleterighttoleft.caption]
en: Right-to-left
tr: Sağdan sola

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETESKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Do not remove delimiters
tr: Ayıraçları kaldırma

en: From:
tr: Şundan:

en: Until:
tr: Şuna kadar:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromdelimiter.caption]
en: Delimiter:
tr: Ayıraç:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromposition.caption]
en: Position:
tr: Konum:

en: Count:
tr: Adet:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.RADIOBUTTON_DELETEUNTILDELIMITER.CAPTION]
en: Delimiter:
tr: Ayıraç:

en: Till the end
tr: Sona kadar

en: Detect using "binary signature"
tr: "İkili imza" kullanarak tespit et

en: Append to the original filename
tr: Özgün dosya ismine iliştir

en: New Extension (without dot):
tr: Yeni Uzantı (noktasız):

en: Note: Some files may have multiple extensions matching their data type, for example: doc/ppt/xls have the same signature. Unrecognised files will remain unchanged. If this option is used, the new extension field is ignored.
tr: Not: Bazı dosya uzantıları aynı veri türüyle ilişkili olabilir, örneğin: dot/ppt/xls uzantılarılarının imzası aynıdır. Tanınmayan dosyalar değişmeden kalacak. Eğer bu seçenek kullanılırsa, yeni uzantı bölümüne yazılanlar görmezden gelinir.

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.caption]
en: Insert Meta Tag
tr: Meta Etiketi Yerleştir

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.hint]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
tr: Meta Etiketi Yerleştir (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTRIGHT.CAPTION]
en: Right-to-left
tr: Sağdan sola

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Insert:
tr: Yerleştir:

en: Where:
tr: Konum:

en: After text:
tr: Şundan sonra:

en: Before text:
tr: Şundan önce:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_INSERTPOSITION.CAPTION]
en: Position:
tr: Konum:

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertprefix.caption]
en: Prefix
tr: Ön ek

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertsuffix.caption]
en: Suffix
tr: Son ek

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_REPLACECURRENTNAME.CAPTION]
en: Replace current name
tr: Şu anki ismi değiştir

en: Add padding to length:
tr: Şu kadar karaktere tamamla:

en: Add zero padding to length:
tr: Sayılara 0 ekleyerek şu kadar haneliye tamamla:

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_removezeropadding.caption]
en: Remove zero padding
tr: Sıfırla tamamlamayı kaldır

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Number sequences
tr: Sayı dizileri

en: Text padding
tr: Metinle tamamlama

en: Padding characters:
tr: Tamamlama karakterleri:

[ctx: tframe_rulepadding.label_position.caption]
en: Position:
tr: Konum:

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_COMPILE.CAPTION]
en: Try to Compile
tr: Derlemeyi Dene

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_COMPILE.HINT]
en: Try to Compile (Ctrl+T)
tr: Derlemeyi Dene (Ctrl+T)

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_GOTOLINE.CAPTION]
en: Go To
tr: Git

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_GOTOLINE.HINT]
en: Go To Line (Ctrl+G)
tr: Satıra Git (Ctrl+G)

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
tr: Çevrimiçi Yardım (F1)

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_SCRIPTS.CAPTION]
en: Scripts
tr: Betikler

[ctx: TFRAME_RULEPASCALSCRIPT.TOOLBUTTON_SCRIPTS.HINT]
en: Scripts (Ctrl+L)
tr: Betikler (Ctrl+L)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_unique.caption]
en: Unique if possible
tr: Mümkünse eşsiz olsun

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_usedigits.caption]
en: Digits (0..9)
tr: Rakamlar (0..9)

en: English letters (a..z)
tr: İngiliz harfleri (a..z)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_useuserdefined.caption]
en: User defined:
tr: Kullanıcı tanımlı:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_characters.caption]
en: Characters to use:
tr: Kullanılacak karakterler:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_insertwhere.caption]
en: Insert where:
tr: Yerleştirme konumu:

[ctx: tframe_rulerandomize.label_length.caption]
en: Length of random sequence:
tr: Rastgele dizinin uzunluğu:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_position.caption]
en: Position:
tr: Konum:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_prefix.caption]
en: Prefix
tr: Ön ek

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
tr: Şu anki ismi değiştir

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_suffix.caption]
en: Suffix
tr: Son ek

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_RIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Right-to-left
tr: Sağdan sola

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Split using:
tr: Düzenleme şekli:

en: New pattern:
tr: Yeni düzen:

en: Hint: Use $1..$N to reference delimited parts in the new pattern, $-1..$-N to reference from the end, $0 for the original name.
tr: İpucu: Yeni düzendeki ayrılmış parçaları belirtmek için $1..$N, sondan referans göstermek için $-1..$-N, özgün ismi belirtmek için $0 ibaresini kullanın.

en: Delimiters
tr: Ayıraç kullanarak düzenle

en: Exact pattern of delimiters
tr: Ayıraç kullanarak ve belirtilen parça sayısına göre düzenle

en: Positions
tr: Belirtilen konumlardan bölme yaparak düzenle

[ctx: tframe_rulerearrange.sb_addseparator.hint]
en: Separate multiple items
tr: Çoklu ögeleri ayır

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.SB_INSERTMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
tr: Meta Etiketi Yerleştir (Ctrl+Ins)

en: Adjust time by:
tr: Saat/tarihe şu değeri ekle:

[ctx: tframe_rulereformatdate.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Use custom long months:
tr: Şu ay isimlerini kullan:

en: Use custom short months:
tr: Şu ay ismi kısaltmalarını kullan:

en: Match as whole words only
tr: Sadece bütün kelimelerle eşleştir

en: Find date/time formats:
tr: Şu tarih/zaman formatını ara:

en: Convert to date/time format:
tr: Şu tarih/zaman formatına dönüştür:

[ctx: tframe_rulereformatdate.menuitem_addseparator.caption]
en: Separate multiple items
tr: Çoklu ögeleri ayır

en: Date/time format reference (online)
tr: Tarih/zaman formatları konusunda rehber (çevrimiçi)

en: Case-sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Hint: Use $1..$9 to reference subexpressions.
tr: İpucu: Alt ifadeleri belirtmek için $1..$9 ibaresini kullanın.

en: Expression:
tr: İfade:

[ctx: tframe_ruleregex.label5.caption]
en: Replace:
tr: Değiştir:

en: Insert expression (Ctrl+Ins)
tr: İfade yerleştir (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
tr: Çevrimiçi Yardım (F1)

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Interpret symbols '?', '*', '[', ']' as wildcards?
tr: '?', '*', '[', ']' sembollerini joker olarak kabul et

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
tr: Sadece bütün kelimeler

[ctx: tframe_ruleremove.label_removeoccurances.caption]
en: Occurrences:
tr: Mevcudiyetler:

en: Remove:
tr: Kaldır:

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removeall.caption]
en: All
tr: Hepsi

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removefirst.caption]
en: First
tr: İlk

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removelast.caption]
en: Last
tr: Son

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.SPEEDBUTTON_REMOVEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
tr: Çoklu ögeleri ayır

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Interpret '?', '*', '[', ']' as wildcards and '$n' as backreferences?
tr: '?', '*', '[', ']' sembollerini joker, '$n' ibaresini geri başvuru olarak algıla

[ctx: tframe_rulereplace.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
tr: Sadece bütün kelimeler

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEOCCURANCES.CAPTION]
en: Occurrences:
tr: Mevcudiyetler:

en: Find:
tr: Bul:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEWITH.CAPTION]
en: Replace:
tr: Değiştir:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEALL.CAPTION]
en: All
tr: Hepsi

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEFIRST.CAPTION]
en: First
tr: İlk

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACELAST.CAPTION]
en: Last
tr: Son

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
tr: Çoklu ögeleri ayır

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEWITHMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
tr: Meta Etiketi Yerleştir (Ctrl+Ins)

en: Reset every:
tr: Sıfırlama sıklığı:

en: Reset if file name changes
tr: Eğer dosya adı değişirse sıfırla

en: Reset if folder changes
tr: Eğer klasör değişirse sıfırla

en: Pad with zeros to length:
tr: Sıfırla şu uzunluğa tamamla:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

[ctx: tframe_ruleserialize.gb_insertwhere.caption]
en: Insert where:
tr: Yerleştirme konumu:

en: Custom numbering symbols:
tr: Özel numaralandırma sembolleri:

en: Index starts:
tr: İlk numara:

en: Numbering system:
tr: Numaralandırma sistemi:

en: Repeat:
tr: Tekrarlama sıklığı:

en: Step:
tr: Artış miktarı:

[ctx: tframe_ruleserialize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
tr: Şu anki ismi değiştir

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPOSITION.CAPTION]
en: Position:
tr: Konum:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPREFIX.CAPTION]
en: Prefix
tr: Ön ek

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZESUFFIX.CAPTION]
en: Suffix
tr: Son ek

en: Strip all characters except selected
tr: Seçilenler haricindeki tüm karakterleri kırp

en: English:
tr: İngiliz harfleri:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Brackets:
tr: Parantezler:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripdigits.caption]
en: Digits:
tr: Rakamlar:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_STRIPSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Symbols:
tr: Semboller:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripuserdefined.caption]
en: User defined:
tr: Kullanıcı tanımlı:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHEREEVERYWHERE.CAPTION]
en: Everywhere
tr: Her yer

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERELEADING.CAPTION]
en: Leading
tr: Baştan

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERETRAILING.CAPTION]
en: Trailing
tr: Sondan

en: Alphabet
tr: Alfabe

[ctx: tframe_ruletranslit.checkbox_adjustcase.caption]
en: Auto case adjustment
tr: Oto. olarak büyük/küçük harf durumunu ayarla

[ctx: TFRAME_RULETRANSLIT.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Direction:
tr: Yön:

en: Hint:
tr: İpucu:

en: Alphabet is a set of couples represented by letters and separated with an equal sign; they stand for translation of non-english characters to their english representation.
tr: Alfabe; aralarında eşittir (=) işareti bulunan harf çiftlerinden oluşan, ve bu harf çiftlerinin İngiliz alfabesinde yer almayan harflerin hangi İngiliz harfine tekabül ettiğini gösteren grubu ifade etmektedir.

en: Backward
tr: Geri

en: Forward
tr: İleri

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: Type your new filenames here (one per line):
tr: Yeni dosya isimlerinizi buraya yazın (satır başına bir adet):

en: Load from Text File
tr: Metin dosyasından yükle

en: Paste from Clipboard
tr: Panodan yapıştır

en: Insert after the current name
tr: Şu anki isimden sonra yerleştir

en: Insert in front of the current name
tr: Şu anki ismin önüne yerleştir

en: Replace the current name
tr: Şu anki ismi değiştir

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.SB_OPTIONS.CAPTION]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: ufileutils.ssizebytes]
en: bytes
tr: bayt

en: Duration of an Audio file
tr: Ses dosyasının uzunluğu

en: Duration of an Audio file in minutes
tr: Ses dosyasının dakika cinsinden uzunluğu

en: Duration of an Audio file in seconds
tr: Ses dosyasının saniye cinsinden uzunluğu

en: AVI Duration in H:M:S format
tr: Saat:Dakika:Saniye formatında AVI dosyasının uzunluğu

en: AVI Duration in Minutes
tr: AVI dosyasının dakika cinsinden uzunluğu

en: AVI Duration in Seconds
tr: AVI dosyasının saniye cinsinden uzunluğu

en: AVI Frames per Second
tr: AVI dosyasının kare hızı

en: AVI Height in Pixels
tr: AVI dosyasının çözünürlüğünün yükseklik değeri (Piksel cinsinden)

en: AVI Total amount of Frames
tr: AVI dosyasındaki toplam kare sayısı

en: AVI Video Codec
tr: AVI Video Kodeği

en: AVI Width in Pixels
tr: AVI dosyasının çözünürlüğünün genişlik değeri (Piksel cinsinden)

en: AVI Dimensions in WxH format
tr: AVI dosyasının Genişlik x Yükseklik şeklinde boyutları

en: Binary File Information: Description
tr: İkili Dosya Bilgisi: Tanım

en: Binary File Signature: Extension
tr: İkili Dosya İmzası: Uzantı

en: Current Date
tr: Şu Anki Tarih

en: Summary Information: Author
tr: Özet Bilgisi: Yazar

en: Summary Information: Number of Pages
tr: Özet Bilgisi: Sayfa Sayısı

en: Summary Information: Subject
tr: Özet Bilgisi: Konu

en: Summary Information: Title
tr: Özet Bilgisi: Başlık

en: Email date sent in local time zone
tr: E-postanın yerel saat bölgesine göre gönderildiği tarih

en: Email date sent in original time zone
tr: E-postanın özgün saat bölgesine göre gönderildiği tarih

en: Email date sent in UTC time zone
tr: E-postanın eş güdümlü evrensel zaman bölgesine göre gönderildiği tarih

en: Email sender
tr: E-postayı gönderen

en: Email subject
tr: E-postanın konusu

en: EXIF Original Date
tr: Özgün Tarih (EXIF)

en: EXIF Image Description
tr: Resim Tanımı (EXIF)

en: EXIF Camera Make
tr: Fotoğraf Makinesinin Markası (EXIF)

en: EXIF Camera Model
tr: Fotoğraf Makinesinin Modeli (EXIF)

en: Base name of the file
tr: Dosyanın temel adı

en: File created date
tr: Dosyanın oluşturulduğu tarih

en: File last modified date
tr: Dosyanın en son düzenlendiği tarih

en: Short name in the 8.3 format
tr: 8.3 formatında kısa isim

en: Extension of the file
tr: Dosyanın uzantısı

en: Full name of the file
tr: Dosyanın tam adı

en: Full path of the file
tr: Dosyanın tam konumu

en: Name of the parent folder
tr: Üst klasörün adı

en: Full path of the parent folder
tr: Üst klasörün tam konumu

en: Size of file
tr: Dosyanın boyutu

en: Size of file in bytes
tr: Dosyanın bayt cinsinden boyutu

en: Size of file in GB
tr: Dosyanın GB cinsinden boyutu

en: Size of file in KB
tr: Dosyanın KB cinsinden boyutu

en: Size of file in MB
tr: Dosyanın MB cinsinden boyutu

en: FLAC Album
tr: Albüm (FLAC)

en: FLAC Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı (FLAC)

en: FLAC Artist
tr: Sanatçı (FLAC)

en: FLAC Disc Number
tr: Disk Numarası (FLAC)

en: FLAC Total Discs
tr: Toplam Disk Sayısı (FLAC)

en: FLAC Genre
tr: Tür (FLAC)

en: FLAC Title
tr: Başlık (FLAC)

en: FLAC Track Number
tr: Parça Numarası (FLAC)

en: FLAC Total Tracks
tr: Toplam Parça Sayısı (FLAC)

en: FLAC Year
tr: Yıl (FLAC)

en: CRC32 Checksum of a file
tr: Dosyanın CRC32 sağlama değeri

en: MD5 Hash of a file
tr: Dosyanın MD5 sağlama değeri

en: SHA1 Hash of a file
tr: Dosyanın SHA1 sağlama değeri

en: SHA256 Hash of a file
tr: Dosyanın SHA256 sağlama değeri

en: SHA512 Hash of a file
tr: Dosyanın SHA512 sağlama değeri

en: Title tag extracted from an HTML file
tr: HTML dosyasından alınan başlık etiketi

en: Aspect Ratio of an image
tr: Resim dosyasının boy/en oranı

en: Height of an image in pixels
tr: Resim dosyasının piksel cinsinden yüksekliği

en: Amount of pixels in the image
tr: Resim dosyasındaki piksel sayısı

en: Width of an image in pixels
tr: Resim dosyasının piksel cinsinden genişliği

en: Width and Height of an image in pixels
tr: Resim dosyasının piksel cinsinden genişlik ve yüksekliği

en: IPTC Image Caption
tr: Resim Yazısı (IPTC)

en: IPTC City
tr: Şehir (IPTC)

en: IPTC Image Headline
tr: Resim Başlığı (IPTC)

en: IPTC Location Name
tr: Konum Adı (IPTC)

en: IPTC Object Name
tr: Nesne Adı (IPTC)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_album]
en: MP3 Album
tr: Albüm (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_albumartist]
en: MP3 Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_artist]
en: MP3 Artist
tr: Sanatçı (MP3)

en: MP3 Disc Number
tr: Disk Numarası (MP3)

en: MP3 Total Discs
tr: Toplam Disk Sayısı (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_genre]
en: MP3 Genre
tr: Tür (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_title]
en: MP3 Title
tr: Başlık (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_trackno]
en: MP3 Track Number
tr: Parça Numarası (MP3)

en: MP3 Total Tracks
tr: Toplam Parça Sayısı (MP3)

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_year]
en: MP3 Year
tr: Yıl (MP3)

en: Outlook Message: Body Text
tr: Outlook İletisi: Gövde Metni

en: Outlook Message: Sent date from email header in local time zone
tr: Outlook İletisi: Yerel zaman bölgesine göre e-posta başlığından alınan gönderilme tarihi

en: Outlook Message: Sent date from email header in original time zone
tr: Outlook İletisi: Özgün zaman bölgesine göre e-posta başlığından alınan gönderilme tarihi

en: Outlook Message: Sent date from email header in UTC time zone
tr: Outlook İletisi: UTC zaman bölgesine göre e-posta başlığından alınan gönderilme tarihi

en: Outlook Message: Sent date in local time zone
tr: Outlook İletisi: Özgün zaman bölgesine göre e-posta başlığından alınan tarih

en: Outlook Message: Sent date in UTC time zone
tr: Outlook İletisi: UTC zaman bölgesine göre e-posta başlığından alınan tarih

[ctx: umetatags.s_metatag_outlook_messageid]
en: Outlook Message: ID
tr: Outlook İletisi: Kimlik

en: Outlook Message: Sender
tr: Outlook İletisi: Gönderen

en: Outlook Message: Subject
tr: Outlook İletisi: Konu

en: TIFF Date
tr: Tarih (TIFF)

en: TIFF Description
tr: Tanım (TIFF)

en: TIFF Make
tr: Fotoğraf Makinesinin Markası (TIFF)

en: TIFF Model
tr: Fotoğraf Makinesinin Modeli (TIFF)

en: Torrent: Announce URL
tr: Bildirim URL'si (Torrent)

en: Torrent: Comment
tr: Yorum (Torrent)

en: Torrent: Number of files
tr: Dosya sayısı (Torrent)

en: Torrent: Creation date in local time zone
tr: Yerel zaman bölgesine göre oluşturulma tarihi (Torrent)

en: Torrent: Creation date in UTC time zone
tr: UTC zaman bölgesine göre oluşturulma tarihi (Torrent)

en: Torrent: Hash
tr: Sağlama (Torrent)

en: Torrent: Name
tr: İsim (Torrent)

en: Torrent: Publisher
tr: Yayımcı (Torrent)

en: Torrent: Total size
tr: Toplam boyut (Torrent)

en: Torrent: Total size in bytes
tr: Bayt cinsinden toplam boyut (Torrent)

en: Torrent: Total size in GB
tr: GB cinsinden toplam boyut (Torrent)

en: Torrent: Total size in KB
tr: KB cinsinden toplam boyut (Torrent)

en: Torrent: Total size in MB
tr: MB cinsinden toplam boyut (Torrent)

en: Version Information: Comments
tr: Sürüm Bilgisi: Yorumlar

en: Version Information: Company
tr: Sürüm Bilgisi: Şirket

en: Version Information: Copyright
tr: Sürüm Bilgisi: Telif Hakkı

en: Version Information: Description
tr: Sürüm Bilgisi: Tanım

en: Version Information: File Version
tr: Sürüm Bilgisi: Dosya Sürümü

en: Version Information: Product
tr: Sürüm Bilgisi: Ürün

en: Version Information: Product Version
tr: Sürüm Bilgisi: Ürün Sürümü

en: WMA Album
tr: Albüm (WMA)

en: WMA Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı (WMA)

en: WMA Artist
tr: Sanatçı (WMA)

en: WMA Disc Number
tr: Disk Numarası (WMA)

en: WMA Total Discs
tr: Disk Sayısı (WMA)

en: WMA Genre
tr: Tür (WMA)

en: WMA Title
tr: Başlık (WMA)

en: WMA Track Number
tr: Parça Numarası (WMA)

en: WMA Total Tracks
tr: Parça Sayısı (WMA)

en: WMA Year
tr: Yıl (WMA)

en: Custom alphabetic
tr: Özel Alfabetik

en: Custom numeric
tr: Özel Sayısal

en: Decimal digits
tr: Rakamlar

en: English letters
tr: İngiliz Harfleri

en: Roman numerals
tr: Roma Rakamları

en: Simplified Chinese
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Pascal Script Compile
tr: Pascal Betiği Derlemesi

en: Exception
tr: İstisna

en: Pascal Script Execute
tr: Pascal Betiği Çalıştırma

en: Included file not found: %s
tr: İçerilen dosya bulunamadı: %s

en: Line
tr: Satır

en: Unknown error (check units and libraries)
tr: Bilinmeyen hata (birimleri ve kütüphaneleri kontrol edin)

en: Preset file not found:
tr: Ön ayar dosya bulunamadı:

en: Failed to load a preset.
tr: Bir ön ayar yüklenemedi.

en: Failed to save a preset.
tr: Bir ön ayar kaydedilemedi.

en: Not able to create a directory for a license file.
tr: Lisans dosyası için bir dizin oluşturulamıyor.

en: Contact email
tr: İrtibat e-posta adresi

en: Contact name
tr: İrtibat adı

en: Failed to delete file:
tr: Dosya silinemedi:

en: Failed to load license data:
tr: Lisans verisi yüklenemedi:

en: Failed to save license data:
tr: Lisans verisi kaydedilemedi:

en: Issue date
tr: Lisansınızın geçerliliğinin başlama tarihi

en: License
tr: Lisans

en: Licensed to
tr: Satın alanın adı

en: License has been blacklisted.
tr: Lisansınız kara listeye alındı.

en: License expiry
tr: Lisansınızın geçerliliğinin sona erme tarihi

en: License has expired.
tr: Lisansın geçerliliği sona erdi.

en: License is invalid!
tr: Lisansınız geçersiz!

en: Failed to load the license.
tr: Lisans yüklenemedi.

en: You need to renew the license in order to activate the product.
tr: Ürünü etkinleştirebilmek için lisansınızı yenilemelisiniz.

en: Failed to remove the license.
tr: Lisans kaldırılamadı.

en: License has been removed.
tr: Lisans kaldırıldı.

en: Your license is outside of the upgrade period.
tr: Lisansınızın size sağlamış olduğu ürün güncelleştirme hakkı sona erdi.

en: Number of computers
tr: Bilgisayar sayısı

en: Registration code is invalid.
tr: Kayıt kodu geçersiz.

en: Registration file not found.
tr: Kayıt dosyası bulunamadı.

en: Failed to read registration file.
tr: Kayıt dosyası okunamadı.

en: Registration has been successful!
tr: Kayıt işlemi başarılı oldu!

en: Upgrade expiry
tr: Sürüm yükseltme hakkının sona erme tarihi

[ctx: urenfiles.srenstatusok]
en: OK
tr: Sorun yok

en: Duplicate in the list
tr: Aynı isimde başka dosya mevcut

en: New path exceeds the length limit
tr: Yeni konum uzunluk sınırını aşıyor.

en: Destination file already exists
tr: Hedef dosya zaten mevcut.

en: Contains invalid characters
tr: Geçersiz karakterler içeriyor.

en: Parent path changed earlier in the list
tr: Listede üst konum önceden değiştirilmiş.

en: Add text padding to length %s with "%s" characters
tr: %s karaktere "%s" karakter(ler)iyle tamamla

en: Add zero padding to length %s
tr: İsim içindeki sayıların başına 0 koyarak %s haneli sayılara tamamla

en: Adjust time by %d days
tr: Tarihe %d gün ekle

en: Adjust time by %d hours
tr: Saate %d saat ekle

en: Adjust time by %d milliseconds
tr: Saate %d milisaniye ekle

en: Adjust time by %d minutes
tr: Saate %d dakika ekle

en: Adjust time by %d months
tr: Tarihe %d ay ekle

en: Adjust time by %d seconds
tr: Saate %d saniye ekle

en: Adjust time by %d years
tr: Tarihe %d yıl ekle

en: after
tr: , Şu metinden sonra:

en: all
tr: , Şunları görüldüğü her yerde:

en: all characters except
tr: Şunlar haricindeki tüm karakterleri kırp:

en: All lower case
tr: Hepsini küçük yap

en: All upper case
tr: Hepsini büyük yap

en: and pad to length
tr: , Şu kadar haneye tamamla:

en: append
tr: iliştir

en: Append new extension
tr: Şu uzantıyı iliştir:

en: as Prefix
tr: , Yerleştirme şekli: Ön ek olarak

en: as Suffix
tr: , Yerleştirme şekli: Son ek olarak

en: at Position
tr: , Şu konuma:

[ctx: urulesex.s_rules_autocaseadjustment]
en: Auto case adjustment
tr: Oto. olarak büyük/küçük harf durumunu ayarla

en: before
tr: , Şu metinden önce:

en: Cannot edit rule configuration.
tr: Kural konfigürasyonu düzenlenemiyor.

en: Capitalize and preserve
tr: İlk harfleri büyük yap

en: Capitalize every word
tr: Yalnızca ilk harfler büyük olsun

en: case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Change extension to
tr: Uzantıyı şuna dönüştür:

en: characters
tr: Kırpılacak karakterler:

en: Convert to %s from %s
tr: %s formatını %s formatına dönüştür

en: Custom long months
tr: Özel ay isimleri

en: Custom short months
tr: Özel kısaltılmış ay isimleri

[ctx: myrulesex.s_rules_delete]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: myrulesex.s_rules_delete_current_name]
en: Delete current name
tr: Şu anki ismi sil

en: delimiters
tr: Şu ayıraçları kullanarak:

en: Detect using binary signature
tr: İkili imza kullanarak tespit et

en: everywhere
tr: Kırpılacak yer: Her yer,

en: exact pattern of delimiters
tr: Şu ayıraçları kullanarak belirtilen parça sayısına göre:

en: Extension lower case
tr: Uzantı harfleri küçük olsun

en: Extension upper case
tr: Uzantı harfleri büyük olsun

en: files
tr: dosyada bir numaralandırmayı baştan al

en: file(s) to
tr: dosyanın ismini sırasıyla şu isim(ler)le değiştir

en: file(s) with
tr: dosyanın ismine sırasıyla şu isim(ler)i ekle

en: first
tr: , Şunu görüldüğü ilk yerde:

[ctx: myrulesex.s_rules_first_letter_capital]
en: First letter capital
tr: Sadece ilk harf büyük olsun

en: Fix spaces
tr: Boşlukları sabitle

en: Force case fragments
tr: Parçaların büyük/küçük harf durumunu zorla

en: from Delimiter
tr: , Şu ayıraçtan itibaren sil:

en: from Position
tr: , Şu konumdan itibaren sil:

[ctx: myrulesex.s_rules_insert]
en: Insert
tr: Şunu yerleştir:

en: Insert space in front of capitals
tr: Büyük harflerin önüne boşluk yerleştir

en: Invert case
tr: Büyük/küçük harf durumunu tersine çevir

en: last
tr: , Şunu görüldüğü en son yerde:

[ctx: myrulesex.s_rules_leading]
en: leading
tr: Kırpılacak yerler: Baştan kırp,

en: leave delimiter
tr: Ayıracı silme

en: Left side
tr: Sol taraf

en: new names are not defined
tr: yeni isimler tanımlanmadı

en: New pattern
tr: Yeni düzen:

en: Normalize spaces
tr: Boşlukları normalleştir

en: parts
tr: parça

en: positions
tr: Konumlar:

en: Prefix names of
tr: Dosya isminin başına ekleme yap,

en: Prepare for SharePoint
tr: SharePoint için hazırla

[ctx: urulesex.s_rules_randomwithlengthusingcharacters]
en: Random with length %s using characters "%s"
tr: %s haneli metin ekle (Kullanılacak karakterler: "%s")

[ctx: myrulesex.s_rules_remove]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: urulesex.s_rules_removezeropadding]
en: Remove zero padding
tr: Sıfırla tamamlamayı kaldır

en: Remove extension
tr: Uzantıyı kaldır

en: repeat
tr: , Tekrarlama sıklığı:

[ctx: myrulesex.s_rules_replace]
en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace expression
tr: Şu ifadeyi değiştir:

en: Replace with spaces
tr: Şu karakter(ler)i boşluklarla değiştir:

en: replacing current name
tr: , Yerleştirme şekli: Şu anki ismi değiştir

en: reset index every
tr: her

en: reset index if file name changes
tr: eğer dosyanın adı değişirse numaralandırmayı baştan al

en: reset index if folder changes
tr: eğer klasör değişirse numaralandırmayı baştan al

en: Right side
tr: Sağ taraf

en: right-to-left
tr: Sağdan sola

en: Incremental from
tr: Şu sayıdan başla:

en: Random with length
tr: Rastgele uzunluk

en: Set names of
tr: Dosya isminin başına ekleme yap,

[ctx: urulesex.s_rules_skipextension]
en: Skip extension
tr: Uzantıları atla

en: skip extension
tr: Uzantıları atla

en: skip versions
tr: Sayı dizilerini kırpma

en: Split by
tr: Böl,

en: step
tr: , Artış miktarı:

[ctx: myrulesex.s_rules_strip]
en: Strip
tr: Kırp,

en: Strip out contents of brackets
tr: Şu parantezlerin arasında kalan içeriği kırp:

en: Strip unicode marks
tr: Unicode belirteçlerini kırp

en: Suffix names of
tr: Dosya isminin sonuna ekleme yap,

[ctx: myrulesex.s_rules_trailing]
en: trailing
tr: Kırpılacak yerler: Sondan kırp,

en: Transliterate
tr: Başka alfabede yaz,

en: try unique
tr: Mümkünse eşsiz olsun

en: until Count reaches
tr: , Şu kadar hane sil:

en: until Delimiter
tr: , Şu ayıraca kadar sil:

en: until the End
tr: , Sonuna kadar sil

en: using "%s" system with "%s" symbols
tr: , "%s" sistemini ve "%s" sembollerini kullanarak

en: using "%s" system
tr: , "%s" sistemini kullanarak

en: using wildcards
tr: , Joker kullan , Şunları:

en: Rule configuration uses deprecated random serialization, please use a separate dedicated rule instead.
tr: Kural konfigürasyonu tedavülden kalkmış rastgele numaralandırma kullanıyor, lütfen bunun yerine ayrı bir kural belirleyin.

[ctx: urulesex.s_rules_wholewordsonly]
en: Whole words only
tr: Sadece bütün kelimeler

en: whole words
tr: Bütün kelimeler

en: with
tr: , Şununla değiştir:

en: Selected folder does not exist!
    
    %s
tr: Seçili klasör mevcut değil!
    
    %s

en: Meta tags are currently disabled.
    
    Do you want to enable them?
tr: Meta etiketleri şu an için devre dışı.
    
    Onları etkinleştirmek istiyor musunuz?

en: Would you like to open a Quick Guide?
tr: Hızlı Başlangıç Kılavuzu'nu açmak ister misiniz?

en: Folders: %d scanned, %d selected.
tr: %d klasör tarandı, %d klasör seçildi.

[ctx: mystrings.msg_browsegotofoldercaption]
en: Go To Folder
tr: Klasöre Git

en: Enter a full path to the folder that you want to go to:
tr: Erişmek istediğiniz klasörün tam konumunu girin:

en: Failed to change current working directory.
tr: Şu anki çalışma dizini değiştirilemedi.

en: Operation of Copying and Cutting Files will place selected files into the Clipboard for later usage.
    Note: All files will be pasted into the same directory no matter where they were initially located!
    
    Are you sure you want to proceed?
tr: Dosyaları kopyalama ve kesme işlemleri onları daha sonra kullanılmak üzere panoya taşıyacak.
    Not: Dosyalar nerede olursa olsun tümü aynı dizine yapıştırılacak!
    
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

en: INVALID FORMAT
tr: GEÇERSİZ FORMAT

en: Rule Comment
tr: Kurala Yorum Ekle

en: Enter a comment for the rule:
tr: Bu kurala eklenecek yorumu girin:

en: File already exists!
    Overwrite it?
tr: Dosya zaten mevcut!
    Üzerine yazılsın mı?

en: Total: %d
    Marked: %d
    Selected: %d
tr: Toplam: %d
    İşaretli: %d
    Seçili: %d

en: Do you want to fix conflicting new names for %s files?
    
    This operation may take several minutes...
tr: %s dosyadaki yeni isim çakışmasını düzeltmek istiyor musunuz?
    
    Bu işlem birkaç dakika sürebilir...

en: Go To Line
tr: Satıra Git

en: Enter the line number:
tr: Satır numarasını girin:

en: Hint: You can check the details by enabling the "Error" column.
tr: İpucu: "Hata" sütununu görünür hale getirerek ayrıntılara bakabilirsiniz.

en: You are launching ReNamer for the first time.
tr: ReNamer uygulamasını ilk kez çalıştırıyorsunuz.

en: %d new filename(s) out of %d in the list were changed!
tr: %d dosyanın yeni ismi (listedeki %d dosyadan) değişmiş!

en: Nothing to rename!
tr: Listede ismi değiştirilecek öge yok!

en: Operation failed due to an error:
tr: İşlem bir hatadan dolayı başarısız oldu:

en: Original Path: %s
    New Path: %s
    
    New Name is already taken by another file, delete that file permanently?
tr: Eski Konum: %s
    Yeni Konum: %s
    
    Yeni isim zaten başka bir dosyaya verilmiş, o dosya kalıcı olarak silinsin mi?

en: Compiled successfully!
tr: Başarılı bir şekilde derlendi!

en: No Saved Scripts were found!
tr: Kayıtlı betik bulunamadı!

[ctx: mystrings.msg_pascalscriptsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
tr: Yanlış İsim!

en: Enter a name for a script:
tr: Betiğe bir isim verin:

en: Save Script
tr: Betiği Kaydet

en: Delete "%s" preset?
tr: Şu ön ayar silinsin mi: "%s"?

en: You are about to edit Preset file(s) manualy!
    If you are not sure in what you're doing - press Cancel.
    
    Proceed with this action?
tr: Ön ayar dosyalarını manuel olarak düzenlemek üzeresiniz!
    Ne yaptığınızdan emin değilseniz İptal'e tıklayın.
    
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

en: Could not copy the "%s" preset!
tr: Şu ön ayar kopyalanamadı: "%s"!

en: Could not delete the "%s" preset!
tr: Şu ön ayar silinemedi: "%s"!

en: Could not rename the "%s" preset!
tr: Şu ön ayarın ismi değiştirilemedi: "%s"!

en: New Name:
tr: Yeni İsim:

en: Rename Preset
tr: Ön Ayarı Yeniden Adlandır

en: Preview process has been terminated due to a critical error:
    
    %s
tr: Önizleme işlemi şu kritik hatadan ötürü iptal edildi:
    
    %s

en: %d file(s) failed to rename!
tr: %d dosya yeniden adlandırılamadı!

en: All New Names are empty!
    
    Hint: Configure the Rules and click Preview button.
tr: Yeni İsimler boş!
    
    İpucu: Kural belirleyin ve Önizleme'ye tıklayın.

en: %d file(s) skipped because unchanged.
tr: İsmi değişmediği için %d dosya atlandı.

en: %d file(s) skipped because unmarked.
tr: %d dosya seçilmediği için atlandı.

en: %d file(s) successfully renamed.
tr: %d dosya başarılı bir şekilde yeniden adlandırıldı.

en: Use this rule to change the case of the filename.
tr: Dosya isminin büyük/küçük harf durumunu değiştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to clean up the filename.
tr: Dosya adını silmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to delete text from the filename.
tr: Dosya adından metin silmek bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to change extension of the file.
tr: Dosyanın uzantısını değiştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to insert text into the filename.
tr: Dosya adına metin eklemek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to add or remove padding in number sequences.
tr: Dosya adının uzunluğunu sayı dizileriyle belirli bir karakter sayısına tamamlamak için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to script a user defined manipulations with filename.
tr: Dosya adında kullanıcı tanımlı değişiklikler yapmaya yönelik betik yazmak için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to insert random sequences of characters into the filename.
tr: Dosya adına rastgele sayıda karakter eklemek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to separate parts of the filename and rearrange them in a new pattern.
tr: Dosya adını parçalara ayırmak ve bu parçaları başka bir sırada birleştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to change format of date/time values in the filename.
tr: Dosya adında yer alan tarih/zaman değerlerinin yazılış şeklini değiştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to replace text in the filename using regular expressions.
tr: Dosya adında düzenli ifadeler kullanarak değişiklik yapmak için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to remove text from the filename.
tr: Dosya adından metin silmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to replace text in the filename.
tr: Dosya adında yer alan spesifik bir metni başka bir metinle değiştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to serialize the filename (add incremental numbers).
tr: Dosya ad(lar)ına belirli bir aralıkla artan sayılar eklemek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to strip sets of characters from the filename.
tr: Dosya adından belirlenen karakterleri silmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to transliterate letters in the filename from one language into another.
tr: Dosya adında yer alan harfleri başka bir dilde olan karşılığıyla değiştirmek için bu kuralı kullanın.

en: Use this rule to assign names of files to the lines of text.
tr: Her bir satırda yer alan metin, listede yer alan dosyaların yeni adına tekabül edecek şekilde isimlendirme yapmak için bu kuralı kullanın.

en: Please select a folder:
tr: Lütfen bir klasör seçin:

en: Are you sure you want to execute shell action on %d files?
tr: %d dosya için kabuk eylemini çalıştırmak istediğinize emin misiniz?

en: Could not open the following file:
    
    %s
    
    Error: %s (%d).
tr: Şu dosya açılamadı:
    
    %s
    
    Hata: %s (%d).

[ctx: mystrings.msg_translitsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
tr: Yanlış İsim!

en: Enter a name for a translit:
tr: Alfabe dönüşüm tablosuna bir isim verin:

en: Save Translit
tr: Alfabe Dönüşüm Tablosunu Kaydet

en: Are you sure you want to undo renaming operation for %d file(s)?
    
    Hint: You can check undo paths by enabling the "Old Path" column.
tr: %d dosyanın yeniden adlandırılması işlemini geri almak istiyor musunuz?
    
    İpucu: İstediğiniz zaman "Eski Konum" sütununu görünür hale getirerek geri alma konumlarını görebilirsiniz.

en: Nothing to undo!
tr: Geri alınacak hiçbir şey yok!

en: Undo operation results:
    
    %d out of %d file(s) restored successfully!
tr: Geri alma işleminin sonucu:
    
    %d dosya (Toplam %d dosyanın içerisinden) geri yüklendi!

en: Seems that ReNamer is currently running.
    Please close it, before continuing...
tr: Görünüşe bakılırsa ReNamer şu an çalışıyor.
    Devam etmeden önce lütfen uygulamayı kapatın...

en: %d of which have a duplicate in the list.
tr: %d dosya listede birden fazla defa yer alıyor.

en: %d of which exceed max path length limitation.
tr: %d dosyanın adresinin uzunluğu, azami konum uzunluğu sınırını aşıyor.

en: %d of which conflict with an existing file.
tr: %d dosyanın ismi başka bir dosyanınkiyle çakışıyor.

en: %d of which contain invalid characters.
tr: %d dosyanın isminde geçersiz karakter mevcut.

en: %d of which have a parent path changed earlier in the list.
tr: Listedeki %d dosyanın üst dizini önceden değişmiş.

en: Successfully validated!
tr: Başarılı bir şekilde doğrulandı!

en: Do you want to validate %s files?
    
    This operation may take several minutes...
tr: %s dosyayı doğrulamak istiyor musunuz?
    
    Bu işlem birkaç dakika sürebilir...

en: Validation has failed due to issues with %d file(s).
tr: %d dosyadan kaynaklanan sorunlardan ötürü doğrulama işlemi başarısız oldu.

[ctx: mystrings.name_addrule]
en: Add Rule
tr: Kural Ekle

[ctx: mystrings.name_addrulestext]
en: Click here to add a rule
tr: Bir kural eklemek için buraya tıklayın

en: Add to ReNamer
tr: ReNamer'a ekle

en: Line = %d, Position = %d, Right = %d, Selection = %d
tr: Satır = %d, Konum = %d, Sağ = %d, Seçim = %d

en: Browse Scripts...
tr: Betiklere Gözat...

en: Browse Translits...
tr: Alfabe Dönüşüm Tablolarına Gözat...

[ctx: mystrings.name_cancelsorting]
en: Cancel Sorting
tr: Sıralamayı İptal Et

[ctx: mystrings.name_dragfilestext]
en: Drag your files here
tr: Dosyalarınızı buraya sürükleyin

[ctx: mystrings.name_editrule]
en: Edit Rule
tr: Kuralı Düzenle

en: %s files
tr: %s dosya

en: %s files (%s)
tr: %s dosya (%s)

[ctx: mystrings.name_filters]
en: Filters
tr: Filtreler

en: %s folders
tr: %s klasör

[ctx: mystrings.name_loadwithpreset]
en: Load with Preset
tr: Ön ayar ile yükle

[ctx: mystrings.name_markbymaskcaption]
en: Mark by Mask
tr: Maskeye Göre İşaretle

[ctx: mystrings.name_markbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
tr: Maskeleri birbirinden noktalı virgül ile ayırabilirsiniz. Örneğin: *.jpg;*.doc
    
    Maskeler:

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

[ctx: mystrings.name_rename]
en: Rename
tr: Yeni İsim Ver

[ctx: mystrings.name_renamewithpreset]
en: Rename with Preset
tr: Ön ayar ile isimlendir

en: Case
tr: Büyük/Küçük Değiştir

en: Clean Up
tr: Temizle

[ctx: mystrings.name_rule_delete]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: mystrings.name_rule_extension]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: mystrings.name_rule_insert]
en: Insert
tr: Yerleştir

en: Padding
tr: Tamamlama

en: Pascal Script
tr: Pascal Betiği

en: Randomize
tr: Rastgele

en: Rearrange
tr: Yeniden Düzenle

en: Reformat Date
tr: Tarih Düzenle

en: Regular Expressions
tr: Düzenli İfadeler

[ctx: mystrings.name_rule_remove]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: mystrings.name_rule_replace]
en: Replace
tr: Değiştir

en: Serialize
tr: Numaralandır

[ctx: mystrings.name_rule_strip]
en: Strip
tr: Kırp

en: Translit
tr: Başka Alfabede Yaz

en: User Input
tr: Kullanıcı Girişi

en: Save Rule
tr: Kuralı Kaydet

en: Save Script...
tr: Betiği Kaydet...

en: Save Translit...
tr: Alfabe Dönüşüm Tablosunu Kaydet...

[ctx: mystrings.name_selectbyextensioncaption]
en: Select by Extension
tr: Uzantıya Göre Seç

en: Multiple extensions can be separated by semicolons. For example: jpg;doc
    
    Extensions (without dots):
tr: Uzantıları birbirinden noktalı virgül ile ayırabilirsiniz. Örneğin: jpg;doc
    
    Uzantılar (noktalar olmadan):

en: Select by Filename Length
tr: Dosya adının uzunluğuna göre seç

en: More than N characters:
tr: N karakterden daha fazla:

[ctx: mystrings.name_selectbymaskcaption]
en: Select by Mask
tr: Maskeye Göre Seç

[ctx: mystrings.name_selectbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
tr: Maskeler birbirinden noktalı virgül ile ayırabilirsiniz. Örneğin: *.jpg;*.doc
    
    Maskeler:

en: Undo
tr: Geri al

en: Undo %d file(s)
tr: %d dosyanın yeniden adlandırmasını geri al

[ctx: ustrings.sdatetimedays]
en: Days
tr: Gün

[ctx: ustrings.sdatetimehours]
en: Hours
tr: Saat

[ctx: ustrings.sdatetimemilliseconds]
en: Milliseconds
tr: Milisaniye

[ctx: ustrings.sdatetimeminutes]
en: Minutes
tr: Dakika

[ctx: ustrings.sdatetimemonths]
en: Months
tr: Ay

[ctx: ustrings.sdatetimeseconds]
en: Seconds
tr: Saniye

[ctx: ustrings.sdatetimeyears]
en: Years
tr: Yıl

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Any file
tr: Herhangi bir dosya

en: Archives
tr: Arşivler

en: Batch file
tr: Toplu iş dosyası

en: comma separated
tr: virgülle ayrılmış

en: Documents
tr: Belgeler

en: Music
tr: Müzik

en: Pictures
tr: Resimler

en: Play list
tr: Çalma listesi

[ctx: ustrings.sfilterspresets]
en: Presets
tr: Ön Ayarlar

en: tab separated
tr: sekmeyle ayrılmış

en: Text files
tr: Metin belgeleri

en: Text list
tr: Metin listesi
