ReNamer - en to cs translation catalogue (805 entries)

en: Save current preset?
cs: Uložit současné nastavení?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to remove this limit?
cs: Přejete si koupit "Pro" verzi k odstranění tohoto omezení?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to unlock this feature?
cs: Přejete si koupit "Pro" verzi k odemčení této funkce?

en: Are you sure you want to unregister the product?
    
    This will remove your license and deactivate the "Pro" version.
cs: Opravdu si přejete odregistrovat tento produkt?
    
    Odstraníte tak vaši licenci a deaktivujete "Pro" verzi.

en: This feature is not available in this version.
cs: Tato funkce není dostupná v této verzi.

[ctx: mainform.s_free_license_note]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
cs: Tato aplikace smí být použita a šířena POUZE pro nekomerční účely a s řádnými opatřeními.

en: This version is limited to a maximum of %s presets.
cs: Tato verze je omezená na maximálně %s přednastavení.

en: This version is limited to a maximum of %s rules.
cs: Tato verze je omezena na maximálně %s pravidel.

en: (non-commercial use only)
cs: (pouze nekomerční užití)

en: For more information please read full license code
cs: Pro více informací si prosím přečtěte celé licenční ujednání

en: Active filter settings
cs: Aktivovat nastavení filtru

en: Loaded preset
cs: Načtené přednastavení

en: Loaded preset (modified)
cs: Načtené přednastavení (upravené)

en: COPY
cs: KOPÍROVAT

en: Add your code here
cs: Sem vložte svůj kód

en: Hold %s when loading a script to insert it inline
cs: Podržte %s při načítání skriptu k jeho vložení do současného

en: Press %s for code completion
cs: Stiskněte %s pro dokončení kódu

en: Any single character
cs: Jakýkoliv znak

en: A set of 3 of any characters
cs: Řada 3 libovolných znaků

en: One or more of any characters
cs: Jeden nebo více znaků

en: One or more of any characters, grouped into subexpression
cs: Jeden nebo více znaků, rozdělených do podvýrazů

en: One or more of any characters, but fewer as possible
cs: Jeden nebo více znaků, ale co nejméně

en: A set of 2 to 4 of any characters
cs: Řada 2 až 4 libovolných znaků

en: A set of 3 or more of any characters
cs: Řada 3 a více libovolných znaků

en: Zero or more of any characters
cs: Nula nebo více libovolných znaků

en: Any single character from the list (e.g. "a" or "b" or "c")
cs: Libovolný znak ze seznamu (např. "a", "b" nebo "c")

en: Any one occurrence of the alternatives (e.g. "aa" or "bb" or "cc")
cs: Opakování některé z možností (např. "aa", "bb" nebo "cc")

en: Any single character from the range (e.g. "a" to "z")
cs: Libovolný znak z rozsahu (např. "a" až "z")

en: End of the input text
cs: Konec vstupního textu

en: Use an escape character to match an actual backslash "\"
cs: Použijte dvě zpětná lomítko k zadání zpětného lomítka

en: Any single character except the ones from the list
cs: Libovolný znak kromě těch ze seznamu

en: Any single space character (space, tab, new line)
cs: Libovolný prázdný znak (mezera, tabulátor, nový řádek)

en: Start of the input text
cs: Začátek vstupního textu

en: Word boundary
cs: Hranice slova

en: Any single alphanumeric character (including an underscore)
cs: Libovolné číslo nebo písmeno (včetně podtržítka)

en: Failed to apply system settings.
cs: Použití systémových nastavení selhalo.

en: (Try to start the program as administrator to apply these settings)
cs: (K použití těchto nastavení zkuste spustit program jako administrátor)

en: Real-time update of the preview can be dangerous and its use is not recommended!
    
    It will cause graphical updates to the GUI during preview for every processed file but will also respond to any user activity such as mouse clicks and keyboard button presses. Beware, any accidental actions generated during a preview as a result of user activity within the application will interfere with the preview process and can cause unpredictable behavior.
cs: Průběžné aktualizace náhledu můžou být nebezpečné a jejich použití se nedoporučuje!
    
    Způsobí aktualizace Grafického Uživatelského Rozhraní během zpracování každého souboru, ale zároveň bude reagovat na jakoukoliv aktivitu uživatele, jako je kliknutí myší nebo na klávesnici. Pozor, jakékoliv nechtěné akce spuštěné v aplikaci uživatelem během náhledu budou kolidovat s procesem náhledu a můžou způsobit nepředvídatelné chování.

[ctx: tform_about.caption]
en: About
cs: O programu

en: Author:
cs: Autor:

en: Date:
cs: Datum:

en: Email:
cs: E-mail:

en: Version:
cs: Verze:

en: Website:
cs: Web:

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_add.caption]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
cs: Storno

[ctx: TFORM_ADDRULE.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

[ctx: tform_addrule.bitbtn_close.caption]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: TFORM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Configuration:
cs: Konfigurace:

en: Description
cs: Popis

en: Apply Rules
cs: Použít pravidla

[ctx: tform_analyze.caption]
en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Apply rules for each line
cs: Použít pravidla pro každý řádek

en: Automatically apply rules
cs: Automaticky použít pravidla

en: Line wrap
cs: Zalomení řádku

en: Enter text that you wish to analyze:
cs: Vložte text k analýze:

en: Text after applying rules:
cs: Text po použití pravidel:

[ctx: TFORM_BROWSE.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: tform_browse.bitbtn_ok.caption]
en: Add Folders
cs: Přidat složky

en: Browse
cs: Procházet

en: Show hidden folders
cs: Zobrazit skryté složky

en: Show system folders
cs: Zobrazit systémové složky

en: Select folders that you want to add:
cs: Vyberte složky, které chcete přidat:

en: Collapse All
cs: Sbalit vše

en: Explore selected folder
cs: Prozkoumat vybranou složku

[ctx: TFORM_BROWSE.MENUITEM_GOTOFOLDER.CAPTION]
en: Go To Folder
cs: Jít do složky

en: Refresh Tree
cs: Obnovit strom

[ctx: tform_browse.sb_gotofolder.caption]
en: Go To
cs: Jít do

[ctx: tform_browse.speedbutton_filtersettings.caption]
en: Filter Settings
cs: Nastavení filtru

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
cs: Storno

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_save.caption]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CAPTION]
en: Filter Settings
cs: Nastavení filtru

en: Apply only to the file name, instead of full path.
cs: Použít jen na název souboru, ne na celou adresu.

en: Add files within folders
cs: Přidat soubory do složek

en: Add folders as files
cs: Přidat složky jako soubory

en: Include hidden items
cs: Zahrnout skryté položky

en: Include subfolders
cs: Zahrnout podsložky

en: Include system items
cs: Zahrnout systémové položky

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CHECKBOX_SAVEASDEFAULT.CAPTION]
en: Save as default for future sessions
cs: Uložit jako základní pro budoucí práce

en: Skip root folders when added as files
cs: Přeskočit kořenové složky přidané jako soubory

en: Default behavior for adding folders:
cs: Základní chování přidávání složek:

en: Masks:
cs: Masky:

en: Exclude:
cs: Vyjma:

en: Include:
cs: Včetně:

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.LABEL_MASKSNOTE.CAPTION]
en: Note: separate multiple masks with ";" (semicolons).
cs: Pozn.: oddělujte více masek středníky - ";"

[ctx: TFORM_FOLDERWARNING.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
cs: Storno

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Warning: Renaming Folders
cs: Varování: Přejmenovávání složek

en: Never show this warning
cs: Toto varování už neukazovat

en: Renaming a folder also affects all of its content. A problem can occur if you try to rename folders and their content in a single run. Items in the renaming list are processed from top to bottom. The order of items in this case is extremely important for successful renaming.
cs: Přejmenování složky ovlivňuje také její obsah. Může nastat problém, pokud se pokusíte přejmenovat složky i jejich obsah v jednom cyklu. Položky v seznamu pro přejmenování se zpracují odshora dolů. Pořadí položek je v tomto případě velmi důležité pro úspěšné přejmenování.

en: Parent folders must always appear below their contained items. This can be easily achieved by sorting items in descending order by the Folder or Path column.
cs: Nadřazené složky musí být v seznamu vždy pod položkami v nich obsaženými. Toho lze snadno dosáhnout seřazením položek v sestupném směru ve sloupcích Složka nebo Adresa.

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ABOUT.CAPTION]
en: About
cs: O programu

en: Add Files
cs: Přidat soubory

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ADDFOLDERS.CAPTION]
en: Add Folders
cs: Přidat složky

en: Analyze sample text
cs: Analyzovat ukázkový text

en: Apply rules to the clipboard
cs: Použít pravidla na schránku

en: Autosize columns
cs: Automatický rozměr sloupců

en: Count marked and selected files
cs: Počítat označené a vybrané soubory

en: Export as batch renaming file (full paths)
cs: Exportovat jako soubor hromadného přejmenování (celé adresy)

en: Export as batch renaming file (only names)
cs: Exportovat jako soubor hromadného přejmenování (pouze názvy)

en: Export file paths and new names
cs: Exportovat adresy souborů a nové názvy

en: Export file paths and undo paths
cs: Exportovat adresy souborů a zpětné cesty

en: Export new names to clipboard
cs: Exportovat nové názvy do schránky

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
cs: Filtry

en: Fix conflicting new names
cs: Opravit konflikty nových názvů

en: Import file paths and new names
cs: Importovat adresy souborů a nové názvy

en: Import files from text-list or play-list
cs: Importovat soubory z textového seznamu nebo playlistu

en: Import new names from clipboard
cs: Importovat nové názvy ze schránky

en: Manage...
cs: Spravovat...

en: New Project
cs: Nový projekt

en: Paste Files
cs: Vložit soubory

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PRESETSAVE.CAPTION]
en: Save
cs: Uložit

en: Save As
cs: Uložit jako

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
cs: Náhled

[ctx: tform_main.action_register.caption]
en: Register
cs: Registrovat

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_RENAME.CAPTION]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: All Settings
cs: Všechna nastavení

en: Sort by path for renaming folders
cs: Třídit dle adresy pro přejmenování složek

en: Undo Renaming
cs: Vrátit přejmenování

en: Unregister
cs: Neregistrováno

en: Validate new names
cs: Schválit nové názvy

en: Rule
cs: Pravidlo

en: Statement
cs: Příkaz

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Analyze Name
cs: Analyzovat název

en: Clear All
cs: Smazat vše

en: Clear Failed
cs: Smazat neúspěšné

en: Clear
cs: Smazat

en: Clear Invalid
cs: Smazat neplatné

en: Clear Marked
cs: Smazat označené

en: Clear Not Marked
cs: Smazat neoznačené

en: Clear Renamed
cs: Smazat přejmenované

en: Clear Valid
cs: Smazat platné

en: Duplicate Rule
cs: Duplikovat pravidlo

en: Edit New Name
cs: Upravit nový název

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_EDITRULE.CAPTION]
en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: Exit
cs: Konec

en: File
cs: Soubor

[ctx: tform_main.menuitem_help.caption]
en: Help
cs: Nápověda

en: Invert Marking
cs: Invertovat označení

en: Invert Selection
cs: Invertovat výběr

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARK.CAPTION]
en: Mark
cs: Označit

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARKBYMASK.CAPTION]
en: Mark by Mask
cs: Označit podle masky

[ctx: tform_main.menuitem_marking.caption]
en: Mark
cs: Označit

en: Mark Only Changed (Exc. Case)
cs: Označit pouze změněné (vyjma kapitálek)

en: Mark Only Changed (Inc. Case)
cs: Označit pouze změněné (včetně kapitálek)

en: Mark Only Selected
cs: Označit pouze vybrané

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEDOWN.CAPTION]
en: Down
cs: Dolů

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEUP.CAPTION]
en: Up
cs: Nahoru

en: Move
cs: Přesunout

[ctx: tform_main.menuitem_presets.caption]
en: Presets
cs: Přednastavení

en: Remove All Rules
cs: Smazat všechna pravidla

en: Remove Rule
cs: Smazat pravidlo

en: Remove Selected
cs: Smazat vybrané

en: Move Down
cs: Posunout dolů

en: Move Up
cs: Posunout nahoru

en: Mark All
cs: Označit vše

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_RULESSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Unmark All
cs: Odznačit vše

[ctx: tform_main.menuitem_selectall.caption]
en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYEXTENSION.CAPTION]
en: Select by Extension
cs: Vybrat dle přípony

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYMASK.CAPTION]
en: Select by Mask
cs: Vybrat podle masky

en: Select by Name Length
cs: Vybrat podle délky názvu

en: Select
cs: Vybrat

[ctx: tform_main.menuitem_settings.caption]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: tform_main.menuitem_settingsgeneral.caption]
en: General
cs: Obecné

[ctx: tform_main.menuitem_settingsmetatags.caption]
en: Meta Tags
cs: Meta tagy

en: Miscellaneous
cs: Různé

[ctx: tform_main.menuitem_settingspreview.caption]
en: Preview
cs: Náhled

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SETTINGSRENAME.CAPTION]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Shell
cs: Soubor

en: Unmark
cs: Odznačit

en: Import...
cs: Importovat...

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Clear Not Changed
cs: Smazat nezměněné

en: Copy Files to Clipboard
cs: Zkopírovat soubory do schránky

en: Copyrights
cs: Autorská práva

[ctx: tform_main.mi_createpresetslinks.caption]
en: Create Links
cs: Vytvořit odkazy

en: Cut Files to Clipboard
cs: Vyjmout soubory do schránky

en: Delete Files to Recycle Bin
cs: Odstranit soubory do koše

en: Export all columns to clipboard
cs: Exportovat všechny sloupce do schránky

en: File Properties
cs: Vlastnosti souboru

[ctx: TFORM_MAIN.MI_FILESCOLUMNS_CANCELSORTING.CAPTION]
en: Cancel Sorting
cs: Stornovat řazení

en: Forum (online)
cs: Fórum (online)

en: Help (online)
cs: Nápověda (online)

en: Version History
cs: Historie verzí

[ctx: tform_main.mi_language.caption]
en: Language
cs: Jazyk

en: Lite vs Pro (online)
cs: Lite vs. Pro (online)

en: Load
cs: Načíst

en: Open containing folder
cs: Otevřít umístění souboru

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open with Notepad
cs: Otevřít poznámkovým blokem

en: Purchase (online)
cs: Zakoupit (online)

en: Quick Guide
cs: Stručný návod

en: Rescan
cs: Přeskenovat

en: Export to Clipboard
cs: Exportovat do schránky

en: User Manual
cs: Uživatelská příručka

[ctx: tform_main.toolbutton_addrule.caption]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_ANALYZE.CAPTION]
en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Columns
cs: Sloupce

en: Files
cs: Soubory

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
cs: Filtry

[ctx: tform_main.toolbutton_movedownrule.caption]
en: Down
cs: Dolů

[ctx: tform_main.toolbutton_moveuprule.caption]
en: Up
cs: Nahoru

[ctx: tform_main.toolbutton_options.caption]
en: Options
cs: Možnosti

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_REMOVERULE.CAPTION]
en: Remove
cs: Odstranit

en: State
cs: Stav

en: Modified
cs: Upraveno

[ctx: TFORM_MAIN.VST_FILES.HEADER.COLUMNS[11].TEXT]
en: Extension
cs: Přípona

en: Name Digits
cs: Číslice názvu

en: Path Digits
cs: Číslice adresy

en: Name Length
cs: Délka názvu

en: New Name Length
cs: Délka nového názvu

en: Exif Date
cs: EXIF datum

en: Old Path
cs: Původní adresa

en: Path
cs: Adresa

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[20].text]
en: Error
cs: Chyba

en: Folder
cs: Složka

en: Name
cs: Jméno

en: New Name
cs: Nové jméno

en: New Path
cs: Nová adresa

en: Size
cs: Velikost

en: Size KB
cs: Velikost kB

en: Size MB
cs: Velikost MB

en: Created
cs: Vytvořeno

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
cs: Storno

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_INSERT.CAPTION]
en: Insert
cs: Vložit

[ctx: TFORM_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
cs: Meta tagy

en: Note: Most of the tags can only work for files, not folders.
cs: Pozn.: Většina tagů funguje pouze pro soubory, ne složky

en: &Save
cs: &Uložit

en: Save Preset
cs: Uložit přednastavení

en: Save Filter Settings with the preset?
cs: Uložit nastavení filtru do přednastavení?

en: Overwrite existing preset:
cs: Přepsat existující přednastavení:

en: Preset Name:
cs: Jméno přednastavení:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.BB_CREATELINKS.CAPTION]
en: Create Links
cs: Vytvořit odkazy

en: Presets Links
cs: Odkazy přednastavení

en: Please specify a folder where you want to place the links:
cs: Zvolte prosím složku, kam chcete odkazy umístit:

en: Type of links:
cs: Typ odkazů:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_LOAD.CAPTION]
en: Load with Preset
cs: Načíst s přednastavením

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_RENAME.CAPTION]
en: Rename with Preset
cs: Přejmenovat s přednastavením

en: Browse for Folder
cs: Prozkoumat složky

en: Use "Send To" Folder
cs: Použít složku "Odeslat do"

en: Presets Manager
cs: Správa přednastavení

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_APPEND.HINT]
en: Append Preset
cs: Připojit přednastavení

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_COPY.HINT]
en: Duplicate Preset
cs: Duplikovat přednastavení

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_DELETE.HINT]
en: Delete Preset (Del)
cs: Smazat přednastavení (Del)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_EDIT.HINT]
en: Manually Edit Preset (F4)
cs: Ručně upravit přednastavení (F4)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_LOAD.HINT]
en: Load Preset (Enter)
cs: Načíst přednastavení (Enter)

[ctx: TFORM_PRESETSMANAGER.TB_RENAME.HINT]
en: Rename Preset (F2)
cs: Přejmenovat přednastavení (F2)

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
cs: Storno

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_REGISTER.CAPTION]
en: Register
cs: Registrovat

en: Registration
cs: Registrace

en: Please enter your registration code:
cs: Vložte prosím svůj registrační kód:

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
cs: Storno

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_SAVE.CAPTION]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: TFORM_SETTINGS.CAPTION]
en: Settings
cs: Nastavení

en: Folders also have extensions, process them as such
cs: Složky mají také přípony, zpracovat je podle toho

en: Highlight changed file names
cs: Zvýraznit změněné názvy souborů

en: Must be successfully confirmed by user
cs: Musí být úspěšně potvrzeno uživatelem

en: Add to folders context menu
cs: Přidat do kontextového menu složek

en: Add to "Send To" context menu
cs: Přidat do kontextového menu "Odeslat do"

en: Stay on top of other windows
cs: Zůstat nad ostatními okny

en: Auto preview when new files are added
cs: Automatický náhled při přidání nových souborů

en: Auto preview on change of rules configurations
cs: Automatický náhled při změně nastavení pravidel

en: Auto size table on change
cs: Automatická změna velikosti tabulky

en: Clear files table on rename
cs: Vymazat tabulku souborů po přejmenování

en: Clear renamed files on rename
cs: Odebrat přejmenované soubory po přejmenování

en: Clear rules list on rename
cs: Odebrat seznam pravidel po přejmenování

en: Close program after successful rename
cs: Zavřít program po úspěšném přejmenování

en: Display message on successful rename
cs: Zobrazit zprávu po úspěšném přejmenování

en: Fix conflicting new names on preview
cs: Opravit konflikty nových názvů v náhledu

en: MetaTag support
cs: Podpora Meta tagů

en: Overwrite files with New Names
cs: Přepsat soubory novými názvy

en: Real-time update of the preview
cs: Průběžné aktualizace náhledu

en: Register preset extension (*.rnp)
cs: Registovat příponu přednastavení (*.rnp)

en: Save rules configuration on exit, load on startup
cs: Uložit konfiguraci pravidel při ukončení, ukládání a spouštění

en: Remember sorting options (files table)
cs: Pamatovat si volby řazení (tabulky souborů)

en: Use natural order sorting algorithm (2-3 times slower)
cs: Při řazení použít algoritmus "natural order" (2-3x pomalejší)

en: Validate new filenames on preview
cs: Schválit nové názvy souborů v náhledu

en: Date Format:
cs: Formát data:

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Example: file1, file2 ... file9, file10, file11, and so on.
cs: Příklad: soubor1, soubor2 ... soubor10, soubor 11, atd.

en: Note: disabling any of these options will increase performance when processing large amount of files.
cs: Pozn.: zrušení kterékoliv z těchto možností zvýší výkon při zpracování velkého množství souborů.

en: Change text of "Click here to add a rule":
cs: Změnit text "Sem klikněte pro přidání pravidla"

en: Change text of "Drag your files here":
cs: Změnit text "Sem přetáhněte soubory"

en: Note: formats will be saved only if validated successfully.
cs: Pozn.: formáty se uloží pouze po úspěšné validaci

en: Configure Filter Settings
cs: Upravit nastavení filtru

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.CAPTION]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.HINT]
en: Online Help (F1)
cs: Online nápověda (F1)

en: Note: Disabling MetaTag support will increase performance when processing large amount of files.
cs: Pozn.: Vypnutí podpory Meta tagů zvýší výkon při zpracování velkého množství souborů.

en: Warning: Overwritten files will be deleted permanently.
cs: Varování: Přepsané soubory budou smazány permanentně.

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_GENERAL.CAPTION]
en: General
cs: Obecné

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
cs: Meta tagy

en: Misc.
cs: Ostatní

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
cs: Náhled

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_RENAME.CAPTION]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Accept
cs: Přijmout

en: Lite vs Pro
cs: Lite vs. Pro

en: Purchase
cs: Zakoupit

en: Enter registration code
cs: Vložte registrační kód

en: Terms of Use
cs: Obchodní podmínky

en: Please be aware of the terms of use of this application:
cs: Pamatujte prosím na obchodní podmínky této aplikace:

en: For commercial use you must obtain a commercial license by going to the website. If you already hold a license please enter your registration code. Thank you for playing fair.
cs: Pro komerční použití si musíte pořídit komerční licenci na webových stránkách. Pokud již licenci vlastníte, vložte prosím váš registrační kód. Děkujeme za férové chování.

[ctx: TFORM_TERMSOFUSE.LABEL_NONCOMMERCIAL.CAPTION]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
cs: Tato aplikace smí být použita a šířena POUZE pro nekomerční účely a s řádnými opatřeními.

en: Please also consider purchasing a "Pro" version to support the future development of this application.
cs: Zvažte také prosím nákup "Pro" verze, abyste podpořili budoucí vývoj této aplikace.

en: Extension always lower case
cs: Přípona vždy malými písmeny

en: Extension always upper case
cs: Přípona vždy velkými písmeny

en: Force case for fragments:
cs: Nucená velikost písma částí:

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Case change:
cs: Změna velikosti písma:

en: Hint: fragments separated with comma will be put in the same case as they are typed in this text box, for example: CD,DVD,DJ
cs: Rada: části oddělené čárkou budou mít stejnou velikost písma, jako je použita v tomto textovém poli, např.: CD,DVD,DJ

en: all lower case
cs: vše malými písmeny

en: ALL UPPER CASE
cs: VŠE VELKÝMI PÍSMENY

en: Capitalize Every Word
cs: Každé Slovo Začne Velkým

en: Capitalize AND Preserve
cs: První Velké, Ostatní JAK Byla

[ctx: TFRAME_RULECASE.RB_CASEFIRSTLETTERCAPITAL.CAPTION]
en: First letter capital
cs: První slovo začne velkým

en: iNVERT cASE
cs: oBRÁTIT vELIKOST pÍSMA

en: (none of the above)
cs: (žádné z předchozích)

en: Insert a space in front of capitalized letters (e.g. CamelCase)
cs: Vložit mezeru před velká písmena (např.: CamelCase)

en: Normalize unicode spaces by replacing them with a standard space
cs: Normalizovat unicode mezery nahrazením za standardní mezeru

en: Prepare for SharePoint (always inc. extension)
cs: Připravit pro SharePoint (vždy s příponou)

[ctx: TFRAME_RULECLEANUP.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: , (comma)
cs: , (čárka)

en: . (dot)
cs: . (tečka)

en: Fix spaces: only one space at a time, no spaces on sides of basename
cs: Opravit mezery: vždy pouze jedna v řadě, žádné mezery na krajích názvu

en: Skip number sequences, for example version 1.2.3.4
cs: Přeskočit číselné sekvence, například verze 1.2.3.4

en: Replace these characters with spaces:
cs: Nahradit tyto znaky mezerami:

en: Strip out content of brackets:
cs: Odebrat obsah závorek:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETECURRENTNAME.CAPTION]
en: Delete current name
cs: Smazat současný název

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deleterighttoleft.caption]
en: Right-to-left
cs: Zprava doleva

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETESKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Do not remove delimiters
cs: Neodstraňovat oddělovač

en: From:
cs: Od:

en: Until:
cs: Do:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromdelimiter.caption]
en: Delimiter:
cs: Oddělovač:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromposition.caption]
en: Position:
cs: Pozice:

en: Count:
cs: Počet:

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.RADIOBUTTON_DELETEUNTILDELIMITER.CAPTION]
en: Delimiter:
cs: Oddělovač:

en: Till the end
cs: Až do konce

en: Detect using "binary signature"
cs: Detekovat pomocí "binární signatury"

en: Append to the original filename
cs: Připojit k původnímu názvu souboru

en: New Extension (without dot):
cs: Nová přípona (bez tečky):

en: Note: Some files may have multiple extensions matching their data type, for example: doc/ppt/xls have the same signature. Unrecognised files will remain unchanged. If this option is used, the new extension field is ignored.
cs: Pozn.: Některé soubory mohou mít více přípon odpovídajících jejich datovému typu, například: doc/ppt/xls mají stejnou signaturu. Nerozpoznané soubory zůstanou nezměněny. Pokud je tato možnost použita, pole pro zadání nové přípony bude ignorováno.

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.caption]
en: Insert Meta Tag
cs: Vložit Meta tag

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.hint]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
cs: Vložit Meta tag (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTRIGHT.CAPTION]
en: Right-to-left
cs: Zprava doleva

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Insert:
cs: Vložit:

en: Where:
cs: Kam:

en: After text:
cs: Za text:

en: Before text:
cs: Před text:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_INSERTPOSITION.CAPTION]
en: Position:
cs: Pozice:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_REPLACECURRENTNAME.CAPTION]
en: Replace current name
cs: Nahradit současný název

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

[ctx: tframe_rulepadding.label_position.caption]
en: Position:
cs: Pozice:

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.caption]
en: Try to Compile
cs: Zkusit zkompilovat

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.hint]
en: Try to Compile (Ctrl+T)
cs: Zkusit zkompilovat (Ctrl+T)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.caption]
en: Go To
cs: Jít na

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.hint]
en: Go To Line (Ctrl+G)
cs: Jít na řádek (Ctrl+G)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.caption]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.hint]
en: Online Help (F1)
cs: Online nápověda (F1)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.caption]
en: Scripts
cs: Skripty

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.hint]
en: Scripts (Ctrl+L)
cs: Skripty (Ctrl+L)

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
cs: Nahradit současný název

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_RIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Right-to-left
cs: Zprava doleva

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Split using:
cs: Dělit pomocí:

en: New pattern:
cs: Nová šablona:

en: Hint: Use $1..$N to reference delimited parts in the new pattern, $-1..$-N to reference from the end, $0 for the original name.
cs: Rada: Použijte $1..$N k odkazování na oddělené části v nové šabloně,  $-1..$-N k odkazování od konce, $0 pro původní název.

en: Delimiters
cs: Oddělovače

en: Exact pattern of delimiters
cs: Přesná šablona oddělovačů

en: Positions
cs: Pozice

[ctx: tframe_rulerearrange.sb_addseparator.hint]
en: Separate multiple items
cs: Oddělit více položek

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.SB_INSERTMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
cs: Vložit Meta tag (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEREFORMATDATE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Use custom long months:
cs: Použít vlastní dlouhé měsíce:

en: Use custom short months:
cs: Použít vlastní krátké měsíce:

en: Match as whole words only
cs: Hledat pouze jako celá slova

en: Find date/time formats:
cs: Najít formáty data/času:

en: Convert to date/time format:
cs: Převést na formáty data/času:

[ctx: TFRAME_RULEREFORMATDATE.MENUITEM_ADDSEPARATOR.CAPTION]
en: Separate multiple items
cs: Oddělit více položek

en: Date/time format reference (online)
cs: Reference pro formát data/času (online)

en: Case-sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Hint: Use $1..$9 to reference subexpressions.
cs: Rada: Použijte $1..$9 k odkazování na podvýrazy.

en: Expression:
cs: Výraz:

[ctx: tframe_ruleregex.label5.caption]
en: Replace:
cs: Nahradit:

en: Insert expression (Ctrl+Ins)
cs: Vložit výraz (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
cs: Online nápověda (F1)

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Interpret symbols '?', '*', '[', ']' as wildcards?
cs: Chápat symboly '?', '*', '[', ']'  jako zástupné znaky?

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_WHOLEWORDSONLY.CAPTION]
en: Whole words only
cs: Pouze celá slova

[ctx: tframe_ruleremove.label_removeoccurances.caption]
en: Occurrences:
cs: Výskyty:

en: Remove:
cs: Odstranit:

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removeall.caption]
en: All
cs: Vše

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removefirst.caption]
en: First
cs: První

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removelast.caption]
en: Last
cs: Poslední

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.SPEEDBUTTON_REMOVEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
cs: Oddělit více položek

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Interpret '?', '*', '[', ']' as wildcards and '$n' as backreferences?
cs: Chápat '?', '*', '[', ']'  jako zástupné znaky a '$n' jako zpětný odkaz?

[ctx: tframe_rulereplace.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
cs: Pouze celá slova

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEOCCURANCES.CAPTION]
en: Occurrences:
cs: Výskyty:

en: Find:
cs: Najít:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEWITH.CAPTION]
en: Replace:
cs: Nahradit:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEALL.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEFIRST.CAPTION]
en: First
cs: První

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACELAST.CAPTION]
en: Last
cs: Poslední

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
cs: Oddělit více položek

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEWITHMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
cs: Vložit Meta tag (Ctrl+Ins)

en: Reset every:
cs: Resetovat každý:

en: Reset if folder changes
cs: Resetovat při změně složky

en: Pad with zeros to length:
cs: Doplnit nulami do délky:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

[ctx: tframe_ruleserialize.gb_insertwhere.caption]
en: Insert where:
cs: Vložit kam:

en: Index starts:
cs: Index začíná:

en: Repeat:
cs: Opakovat:

en: Step:
cs: Krok:

[ctx: tframe_ruleserialize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
cs: Nahradit současný název

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPOSITION.CAPTION]
en: Position:
cs: Pozice:

en: Strip all characters except selected
cs: Odebrat všechny znaky kromě vybraných

en: English:
cs: Písmena:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Brackets:
cs: Závorky:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripdigits.caption]
en: Digits:
cs: Číslice:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_STRIPSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Symbols:
cs: Symboly:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripuserdefined.caption]
en: User defined:
cs: Uživatelské:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHEREEVERYWHERE.CAPTION]
en: Everywhere
cs: Všude

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERELEADING.CAPTION]
en: Leading
cs: Na začátku

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.RB_WHERETRAILING.CAPTION]
en: Trailing
cs: Na konci

en: Alphabet
cs: Abeceda

[ctx: TFRAME_RULETRANSLIT.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Direction:
cs: Směr:

en: Hint:
cs: Rada:

en: Alphabet is a set of couples represented by letters and separated with an equal sign; they stand for translation of non-english characters to their english representation.
cs: Abeceda je seznam dvojic znaků oddělených znaménkem rovná se; slouží k přeložení písmena z jednoho jazyku na jeho verzi v jiném jazyku.

en: Backward
cs: Vzad

en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: Type your new filenames here (one per line):
cs: Sem napište nové názvy souborů (na každý řádek jeden):

en: Load from Text File
cs: Načíst z textového souboru

en: Paste from Clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Insert after the current name
cs: Vložit za současný název

en: Insert in front of the current name
cs: Vložit před současný název

en: Replace the current name
cs: Nahradit současný název

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.SB_OPTIONS.CAPTION]
en: Options
cs: Možnosti

[ctx: ufileutils.ssizebytes]
en: bytes
cs: bajty

[ctx: ufileutils.ssizekilobyte]
en: KB
cs: kB

en: Duration of an Audio file
cs: Trvání audio souboru

en: Duration of an Audio file in minutes
cs: Trvání audio souboru v minutách

en: Duration of an Audio file in seconds
cs: Trvání audio souboru v sekundách

en: AVI Duration in H:M:S format
cs: AVI trvání ve formátu H:M:S

en: AVI Duration in Minutes
cs: AVI trvání v minutách

en: AVI Duration in Seconds
cs: AVI trvání v sekundách

en: AVI Frames per Second
cs: AVI počet snímků za sekundu (FPS)

en: AVI Height in Pixels
cs: AVI výška v pixelech

en: AVI Total amount of Frames
cs: AVI celkový počet snímků

en: AVI Video Codec
cs: AVI video kodek

en: AVI Width in Pixels
cs: AVI šířka v pixelech

en: AVI Dimensions in WxH format
cs: AVI rozměry ve formátu ŠxV

en: Binary File Information: Description
cs: Binární informace souboru: Popis

en: Binary File Signature: Extension
cs: Binární signatura souboru: Přípona

en: Current Date
cs: Dnešní datum

en: Summary Information: Author
cs: Souhrnné informace: Autor

en: Summary Information: Number of Pages
cs: Souhrnné informace:  Počet stran

en: Summary Information: Subject
cs: Souhrnné informace: Předmět

en: Summary Information: Title
cs: Souhrnné informace: Titul

en: Email date sent in local time zone
cs: Datum odeslání e-mailu v místním časovém pásmu

en: Email date sent in original time zone
cs: Datum odeslání e-mailu v původním časovém pásmu

en: Email date sent in UTC time zone
cs: Datum odeslání e-mailu v UTC časovém pásmu

en: Email sender
cs: Odesílatel e-mailu

en: Email subject
cs: Předmět e-mailu

en: EXIF Original Date
cs: EXIF datum pořízení

en: EXIF Image Description
cs: EXIF popis obrázku

en: EXIF Camera Make
cs: EXIF výrobce fotoaparátu

en: EXIF Camera Model
cs: EXIF model fotoaparátu

en: Base name of the file
cs: Základní název souboru

en: File created date
cs: Datum vytvoření souboru

en: File last modified date
cs: Datum poslední úpravy souboru

en: Short name in the 8.3 format
cs: Krátký název ve formátu 8.3

en: Extension of the file
cs: Přípona souboru

en: Full name of the file
cs: Celý název souboru

en: Full path of the file
cs: Celá adresa souboru

en: Name of the parent folder
cs: Název nadřazené složky

en: Size of file in bytes
cs: Velikost souboru v bajtech

en: Size of file in KB
cs: Velikost souboru v kB

en: Size of file in MB
cs: Velikost souboru v MB

en: FLAC Album
cs: FLAC album

en: FLAC Album Artist
cs: FALC autor alba

en: FLAC Artist
cs: FALC autor

en: FLAC Disc Number
cs: FLAC číslo disku

en: FLAC Total Discs
cs: FLAC počet disků

en: FLAC Genre
cs: FLAC žánr

en: FLAC Title
cs: FLAC titul

en: FLAC Track Number
cs: FLAC číslo skladby

en: FLAC Total Tracks
cs: FLAC počet skladeb

en: FLAC Year
cs: FLAC rok

en: CRC32 Checksum of a file
cs: CRC32 kontrolní číslo souboru

en: MD5 Hash of a file
cs: MD5 hash souboru

en: SHA1 Hash of a file
cs: SHA1 hash souboru

en: SHA256 Hash of a file
cs: SHA256 hash souboru

en: SHA512 Hash of a file
cs: SHA512 hash souboru

en: Title tag extracted from an HTML file
cs: Tag titulu extrahovaný z HTML souboru

en: Aspect Ratio of an image
cs: Poměr stran obrázku

en: Height of an image in pixels
cs: Výška obrázku v pixelech

en: Amount of pixels in the image
cs: Počet pixelů v obrázku

en: Width of an image in pixels
cs: Šířka obrázku v pixelech

en: Width and Height of an image in pixels
cs: Šířka a výška obrázku v pixelech

en: IPTC Image Caption
cs: IPTC popis obrázku

en: IPTC City
cs: IPTC město

en: IPTC Image Headline
cs: IPTC záhlaví obrázku

en: IPTC Location Name
cs: IPTC název místa

en: IPTC Object Name
cs: IPTC název objektu

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_album]
en: MP3 Album
cs: MP3 album

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_albumartist]
en: MP3 Album Artist
cs: MP3 autor alba

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_artist]
en: MP3 Artist
cs: MP3 autor

en: MP3 Disc Number
cs: MP3 číslo disku

en: MP3 Total Discs
cs: MP3 počet disků

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_genre]
en: MP3 Genre
cs: MP3 žánr

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_title]
en: MP3 Title
cs: MP3 titul

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_trackno]
en: MP3 Track Number
cs: MP3 číslo skladby

en: MP3 Total Tracks
cs: MP3 počet skladeb

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_year]
en: MP3 Year
cs: MP3 rok

en: Outlook Message: Body Text
cs: Zpráva Outlooku: Tělo zprávy

en: Outlook Message: Sent date from email header in local time zone
cs: Zpráva Outlooku: Datum odeslání z hlavičky (místní časové pásmo)

en: Outlook Message: Sent date from email header in original time zone
cs: Zpráva Outlooku: Datum odeslání z hlavičky (původní časové pásmo)

en: Outlook Message: Sent date from email header in UTC time zone
cs: Zpráva Outlooku: Datum odeslání z hlavičky (UTC časové pásmo)

en: Outlook Message: Sent date in local time zone
cs: Zpráva Outlooku: Datum odeslání v místním časovém pásmu

en: Outlook Message: Sent date in UTC time zone
cs: Zpráva Outlooku: Datum odeslání v UTC časovém pásmu

[ctx: umetatags.s_metatag_outlook_messageid]
en: Outlook Message: ID
cs: Zpráva Outlooku: ID

en: Outlook Message: Sender
cs: Zpráva Outlooku: Odesílatel

en: Outlook Message: Subject
cs: Zpráva Outlooku: Předmět

en: TIFF Date
cs: TIFF datum

en: TIFF Description
cs: TIFF popis

en: TIFF Make
cs: TIFF výrobce

en: TIFF Model
cs: TIFF model

en: Torrent: Announce URL
cs: Torrent: announce URL

en: Torrent: Comment
cs: Torrent: komentář

en: Torrent: Number of files
cs: Torrent: počet souborů

en: Torrent: Creation date in local time zone
cs: Torrent: datum vytvoření v místním časovém pásmu

en: Torrent: Creation date in UTC time zone
cs: Torrent: datum vytvoření v UTC časovém pásmu

en: Torrent: Hash
cs: Torrent: hash

en: Torrent: Name
cs: Torrent: název

en: Torrent: Publisher
cs: Torrent: vydavatel

en: Torrent: Total size in bytes
cs: Torrent: celková velikost v bajtech

en: Torrent: Total size in GB
cs: Torrent: celková velikost v GB

en: Torrent: Total size in KB
cs: Torrent: celková velikost v kB

en: Torrent: Total size in MB
cs: Torrent: celková velikost v MB

en: Version Information: Comments
cs: Informace o verzi: komentáře

en: Version Information: Company
cs: Informace o verzi: společnost

en: Version Information: Copyright
cs: Informace o verzi: copyright

en: Version Information: Description
cs: Informace o verzi: popis

en: Version Information: File Version
cs: Informace o verzi: verze souboru

en: Version Information: Product
cs: Informace o verzi: produkt

en: Version Information: Product Version
cs: Informace o verzi: verze produktu

en: WMA Album
cs: WMA album

en: WMA Album Artist
cs: WMA autor alba

en: WMA Artist
cs: WMA autor

en: WMA Disc Number
cs: WMA číslo disku

en: WMA Total Discs
cs: WMA počet disků

en: WMA Genre
cs: WMA žánr

en: WMA Title
cs: WMA titul

en: WMA Track Number
cs: WMA číslo skladby

en: WMA Total Tracks
cs: WMA počet skladeb

en: WMA Year
cs: WMA rok

en: Pascal Script Compile
cs: Kompilace Pascal Skriptu

en: Exception
cs: Výjimka

en: Pascal Script Execute
cs: Spuštění Pascal Skriptu

en: Included file not found: %s
cs: Zahrnutý soubor nenalezen: %s

en: Line
cs: Řádek

en: Unknown error (check units and libraries)
cs: Neznámá chyba (zkontrolujte jednotky a knihovny)

en: Preset file not found:
cs: Soubor přednastavení nenalezen:

en: Not able to create a directory for a license file.
cs: Nelze vytvořit složku pro licenční soubor.

en: Contact email
cs: Kontaktní e-mail

en: Contact name
cs: Kontaktní jméno

en: Failed to delete file:
cs: Selhalo smazání souboru

en: Failed to load license data:
cs: Selhalo načtení licenčních dat:

en: Failed to save license data:
cs: Selhalo uložení licenčních dat:

en: Issue date
cs: Datum vydání

en: License
cs: Licence

en: Licensed to
cs: Licencováno pro

en: License has been blacklisted.
cs: Licence byla přidána na černou listinu.

en: License expiry
cs: Vypršení licence

en: License has expired.
cs: Licence vypršela.

en: License is invalid!
cs: Neplatná licence!

en: Failed to load the license.
cs: Selhalo načtení licence.

en: You need to renew the license in order to activate the product.
cs: Musíte obnovit licenci, abyste mohli aktivovat produkt.

en: Failed to remove the license.
cs: Selhalo odstranění licence.

en: License has been removed.
cs: Licence byla odstraněna.

en: Your license is outside of the upgrade period.
cs: Vaše licence neodpovídá období vylepšení.

en: Number of computers
cs: Počet počítačů

en: Registration code is invalid.
cs: Registrační kód je neplatný.

en: Registration file not found.
cs: Registrační soubor nenalezen.

en: Failed to read registration file.
cs: Selhalo načtení registračního souboru.

en: Registration has been successful!
cs: Registrace proběhla úspěšně!

en: Upgrade expiry
cs: Vypršení vylepšení

en: Duplicate in the list
cs: Duplikovat v seznamu

en: New path exceeds the length limit
cs: Nová adresa překračuje omezení délky

en: Destination file already exists
cs: Cílový soubor již existuje

en: Contains invalid characters
cs: Obsahuje neplatné znaky

en: Parent path changed earlier in the list
cs: Umístění souboru bylo již dříve změněno v seznamu

en: after
cs: po

en: all
cs: vše

en: all characters except
cs: všechny znaky kromě

en: All lower case
cs: Vše malými písmeny

en: All upper case
cs: Vše velkými písmeny

en: and pad to length
cs: a doplnit do délky

en: append
cs: připojit

en: Append new extension
cs: Připojit novou příponu

en: as Prefix
cs: jako prefix

en: as Suffix
cs: jako suffix

en: at Position
cs: na pozici

en: before
cs: před

en: Capitalize and preserve
cs: První Velké, Ostatní JAK Byla

en: Capitalize every word
cs: Každé Slovo Začne Velkým

en: case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Change extension to
cs: Změnit příponu na

en: characters
cs: znaky

en: Convert to %s from %s
cs: Převést na %s z %s

en: Custom long months
cs: Vlastní dlouhé měsíce

en: Custom short months
cs: Vlastní krátké měsíce

[ctx: myrulesex.s_rules_delete]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: myrulesex.s_rules_delete_current_name]
en: Delete current name
cs: Smazat současný název

en: delimiters
cs: oddělovače

en: Detect using binary signature
cs: Detekovat pomocí binární signatury

en: everywhere
cs: všude

en: exact pattern of delimiters
cs: přesná šablona oddělovačů

en: Extension lower case
cs: Přípona malými písmeny

en: Extension upper case
cs: Přípona velkými písmeny

en: files
cs: soubory

en: file(s) to
cs: soubor(y) do

en: file(s) with
cs: soubor(y) s

en: first
cs: první

[ctx: myrulesex.s_rules_first_letter_capital]
en: First letter capital
cs: První slovo začne velkým písmenem

en: Fix spaces
cs: Opravit mezery

en: Force case fragments
cs: Nucená velikost písma částí

en: from Delimiter
cs: od oddělovače

en: from Position
cs: od pozice

[ctx: myrulesex.s_rules_insert]
en: Insert
cs: Vložit

en: Insert space in front of capitals
cs: Vložit mezeru před velká písmena

en: Invert case
cs: Obrátot velikost písma

en: last
cs: poslední

[ctx: myrulesex.s_rules_leading]
en: leading
cs: na začátku

en: leave delimiter
cs: ponechat oddělovač

en: new names are not defined
cs: nové názvy nejsou definovány

en: New pattern
cs: Nová šablona

en: Normalize spaces
cs: Normalizovat mezery

en: parts
cs: části

en: positions
cs: pozice

en: Prefix names of
cs: Prefix názvů

en: Prepare for SharePoint
cs: Připravit pro SharePoint

[ctx: myrulesex.s_rules_remove]
en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove extension
cs: Odstranit příponu

en: repeat
cs: opakovat

[ctx: myrulesex.s_rules_replace]
en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace expression
cs: Nahradit výraz

en: Replace with spaces
cs: Nahradit mezerami

en: replacing current name
cs: nahrazení současného názvu

en: reset index every
cs: resetovat index každých

en: reset index if folder changes
cs: resetovat index při změně složky

en: right-to-left
cs: zprava doleva

en: Set names of
cs: Nastavit jména

[ctx: urulesex.s_rules_skipextension]
en: Skip extension
cs: Přeskočit příponu

en: skip extension
cs: přeskočit příponu

en: skip versions
cs: přeskočit verzi

en: Split by
cs: Rozdělit pomocí

en: step
cs: krok

[ctx: myrulesex.s_rules_strip]
en: Strip
cs: Odebrat

en: Strip out contents of brackets
cs: Odebrat obsah závorek

en: Suffix names of
cs: Suffix názvů

[ctx: myrulesex.s_rules_trailing]
en: trailing
cs: na konci

en: Transliterate
cs: Přepis

en: try unique
cs: zkusit unikátní

en: until Count reaches
cs: dokud počet nedosáhne

en: until Delimiter
cs: do oddělovače

en: until the End
cs: do konce

en: using wildcards
cs: pomocí zástupných znaků

[ctx: urulesex.s_rules_wholewordsonly]
en: Whole words only
cs: Pouze celá slova

en: whole words
cs: celá slova

en: with
cs: s

en: Selected folder does not exist!
    
    %s
cs: Vybraná složka neexistuje!
    
    %s

en: Meta tags are currently disabled.
    
    Do you want to enable them?
cs: Meta tagy jsou nyní zakázány.
    
    Chcete je povolit?

en: Would you like to open a Quick Guide?
cs: Přejete si otevřít Stručný návod?

en: Folders: %d scanned, %d selected.
cs: Složky: %d prozkoumány, %d vybráno.

[ctx: mystrings.msg_browsegotofoldercaption]
en: Go To Folder
cs: Jít do složky

en: Enter a full path to the folder that you want to go to:
cs: Vložte celou adresu složky, kam chcete jít:

en: Operation of Copying and Cutting Files will place selected files into the Clipboard for later usage.
    Note: All files will be pasted into the same directory no matter where they were initially located!
    
    Are you sure you want to proceed?
cs: Operace kopírování a vyjímání souborů umístí vybrané soubory do schránky pro následné použití.
    Pozn.: Všechny soubory budou vloženy do stejné složky nezávisle na tom, kde byly původně umístěny!
    
    Opravdu chcete pokračovat?

en: INVALID FORMAT
cs: NEPLATNÝ FORMÁT

en: File already exists!
    Overwrite it?
cs: Soubor již existuje!
    Chcete ho přepsat?

en: Total: %d
    Marked: %d
    Selected: %d
cs: Celkem: %d
    Označeno: %d
    Vybráno: %d

en: Do you want to fix conflicting new names for %s files?
    
    This operation may take several minutes...
cs: Chcete opravit konflikty nových názvů pro %s soubory?
    
    Tato operace může trvat i několik minut...

en: Go To Line
cs: Jít na řádek

en: Enter the line number:
cs: Vložte číslo řádku:

en: Hint: You can check the details by enabling the "Error" column.
cs: Rada: Podrobnosti můžete zobrazit zapnutím sloupce "Chyba".

en: You are launching ReNamer for the first time.
cs: Spouštíte ReNamer poprvé.

en: %d new filename(s) out of %d in the list were changed!
cs: %d nových názvů souborů z %d v seznamu bylo změněno!

en: Nothing to rename!
cs: Není co přejmenovat!

en: Original Path: %s
    New Path: %s
    
    New Name is already taken by another file, delete that file permanently?
cs: Původní adresa: %s
    Nový adresa: %s
    
    Nový název je již používán jiným souborem, chcete ho navždy odstranit?

en: Compiled successfully!
cs: Úspěšně zkompilováno!

en: No Saved Scripts were found!
cs: Nebyly nalezeny žádné uložené skripty!

[ctx: mystrings.msg_pascalscriptsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
cs: Špatný název!

en: Enter a name for a script:
cs: Vložte název skriptu:

en: Save Script
cs: Uložit skript

en: Delete "%s" preset?
cs: Smazat přednastavení "%s"?

en: You are about to edit Preset file(s) manualy!
    If you are not sure in what you're doing - press Cancel.
    
    Proceed with this action?
cs: Chystáte se upravit soubor přednastavení ručně!
    Pokud si nejste jisti, co děláte, stiskněte Storno.
    
    Pokračovat v této akci?

en: Could not copy the "%s" preset!
cs: Nelze kopírovat přednastavení "%s"!

en: Could not delete the "%s" preset!
cs: Nelze smazat přednastavení "%s"!

en: Could not rename the "%s" preset!
cs: Nelze přejmenovat přednastavení "%s"!

en: New Name:
cs: Nový název:

en: Rename Preset
cs: Přejmenovat přednastavení

en: Preview process has been terminated due to a critical error:
    
    %s
cs: Proces náhledu byl ukončen kvůli kritické chybě:
    
    %s

en: %d file(s) failed to rename!
cs: %d souborů se nepovedlo přejmenovat!

en: All New Names are empty!
    
    Hint: Configure the Rules and click Preview button.
cs: Všechny nové názvy jsou prázdné!
    
    Rada: Upravte pravidla a klikněte na tlačítko Náhled.

en: %d file(s) successfully renamed.
cs: %d souborů úspěšně přejmenováno.

en: Use this rule to change the case of the filename.
cs: Toto pravidlo použijte pro změnu velikosti písmen v názvu souboru.

en: Use this rule to clean up the filename.
cs: Toto pravidlo použijte k vyčištění názvu souboru.

en: Use this rule to delete text from the filename.
cs: Toto pravidlo použijte ke smazání textu z názvu souboru.

en: Use this rule to change extension of the file.
cs: Toto pravidlo použijte ke změně přípony souboru.

en: Use this rule to insert text into the filename.
cs: Toto pravidlo použijte k vložení textu do názvu souboru.

en: Use this rule to script a user defined manipulations with filename.
cs: Toto pravidlo použijte k sepsání skriptu, který umožní uživatelskou manipulaci s názvem souboru.

en: Use this rule to separate parts of the filename and rearrange them in a new pattern.
cs: Toto pravidlo použijte k oddělení částí názvu souboru a jejich přeskupení podle nové šablony.

en: Use this rule to change format of date/time values in the filename.
cs: Toto pravidlo použijte na změnu formátu data/času obsaženého v názvu souboru.

en: Use this rule to replace text in the filename using regular expressions.
cs: Toto pravidlo použijte k nahrazení textu v názvu souboru pomocí regulárního výrazu.

en: Use this rule to remove text from the filename.
cs: Toto pravidlo použijte k odstranění textu z názvu souboru.

en: Use this rule to replace text in the filename.
cs: Toto pravidlo použijte k nahrazení textu v názvu souboru.

en: Use this rule to strip sets of characters from the filename.
cs: Toto pravidlo použijte k odebrání sad znaků z názvu souboru.

en: Use this rule to transliterate letters in the filename from one language into another.
cs: Toto pravidlo použijte k přepisu písmen v názvu souboru z jednoho jazyku do jiného.

en: Use this rule to assign names of files to the lines of text.
cs: Toto pravidlo použijte pro přiřazení názvů souborů podle řádků v textu.

en: Please select a folder:
cs: Prosím vyberte složku:

en: Are you sure you want to execute shell action on %d files?
cs: Opravdu chcete provést tuto akci na %d souborů?

en: Could not open the following file:
    
    %s
    
    Error: %s (%d).
cs: Nelze otevřít následující soubor:
    
    %s
    
    Chyba: %s (%d).

[ctx: mystrings.msg_translitsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
cs: Špatný název!

en: Enter a name for a translit:
cs: Vložte název přepisu:

en: Save Translit
cs: Uložit přepis

en: Are you sure you want to undo renaming operation for %d file(s)?
    
    Hint: You can check undo paths by enabling the "Old Path" column.
cs: Opravdu chcete vrátit přejmenování pro %d souborů?
    
    Rada: Můžete ověřit zpětné cesty povolením sloupce "Původní adresa".

en: Nothing to undo!
cs: Není co vrátit!

en: Undo operation results:
    
    %d out of %d file(s) restored successfully!
cs: Výsledky operace zpět:
    
    %d z %d souborů úspěšně obnoveno!

en: Seems that ReNamer is currently running.
    Please close it, before continuing...
cs: Zdá se, že ReNamer právě běží.
    Zavřete ho prosím, než budete pokračovat...

en: %d of which have a duplicate in the list.
cs: %d z nich má duplicitu v seznamu.

en: %d of which conflict with an existing file.
cs: %d z nich je v konfliktu s existujícím souborem.

en: %d of which contain invalid characters.
cs: %d z nich obsahuje neplatné znaky.

en: %d of which have a parent path changed earlier in the list.
cs: %d z nich mělo umístění souboru již dříve změněno v seznamu.

en: Successfully validated!
cs: Úspěšně ověřeno!

en: Do you want to validate %s files?
    
    This operation may take several minutes...
cs: Chcete ověřit %s soubory?
    
    Tato operace může trvat i několik minut...

en: Validation has failed due to issues with %d file(s).
cs: Ověření selhalo kvůli problémy s %d soubory.

[ctx: mystrings.name_addrule]
en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

[ctx: mystrings.name_addrulestext]
en: Click here to add a rule
cs: Sem klikněte pro přidání pravidla

en: Add to ReNamer
cs: Přidat do ReNameru

en: Line = %d, Position = %d, Right = %d, Selection = %d
cs: Řádek = %d, Pozice = %d, Zprava = %d, Výběr = %d

en: Browse Scripts...
cs: Procházet skripty...

en: Browse Translits...
cs: Procházet přepisy...

[ctx: mystrings.name_cancelsorting]
en: Cancel Sorting
cs: Stornovat řazení

[ctx: mystrings.name_dragfilestext]
en: Drag your files here
cs: Sem přetáhněte soubory

[ctx: mystrings.name_editrule]
en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: %s files
cs: %s souborů

en: %s files (%s)
cs: %s souborů (%s)

[ctx: mystrings.name_filters]
en: Filters
cs: Filtry

[ctx: mystrings.name_loadwithpreset]
en: Load with Preset
cs: Načíst s přednastavením

[ctx: mystrings.name_markbymaskcaption]
en: Mark by Mask
cs: Označit podle masky

[ctx: mystrings.name_markbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
cs: Vícero masek může být odděleno středníky. Například: *.jpg;*.doc
    
    Masky:

en: Overwrite
cs: Přepsat

[ctx: mystrings.name_rename]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: mystrings.name_renamewithpreset]
en: Rename with Preset
cs: Přejmenovat s přednastavením

en: Case
cs: Velikost písmen

en: Clean Up
cs: Vyčistit

[ctx: mystrings.name_rule_delete]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: mystrings.name_rule_extension]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: mystrings.name_rule_insert]
en: Insert
cs: Vložit

en: Pascal Script
cs: Pascal Skript

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: Reformat Date
cs: Změnit formát data

en: Regular Expressions
cs: RegEx

[ctx: mystrings.name_rule_remove]
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: mystrings.name_rule_replace]
en: Replace
cs: Nahradit

en: Serialize
cs: Serializovat

[ctx: mystrings.name_rule_strip]
en: Strip
cs: Odebrat

en: Translit
cs: Přepis

en: User Input
cs: Uživatelský vstup

en: Save Rule
cs: Uložit pravidlo

en: Save Script...
cs: Uložit skript...

en: Save Translit...
cs: Uložit přepis...

[ctx: mystrings.name_selectbyextensioncaption]
en: Select by Extension
cs: Vybrat dle přípony

en: Multiple extensions can be separated by semicolons. For example: jpg;doc
    
    Extensions (without dots):
cs: Vícero přípon může být odděleno středníky. Například: jpg;doc
    
    Přípony (bez teček):

en: Select by Filename Length
cs: Vybrat dle délky názvu souboru

en: More than N characters:
cs: Více než N znaků

[ctx: mystrings.name_selectbymaskcaption]
en: Select by Mask
cs: Vybrat dle masky

[ctx: mystrings.name_selectbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
cs: Vícero masek může být odděleno středníky. Například: *.jpg;*.doc
    
    Masky:

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo %d file(s)
cs: Vrátit %d soubor(y)

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Any file
cs: Jakýkoliv soubor

en: Archives
cs: Archívy

en: Batch file
cs: Dávkový soubor

en: comma separated
cs: odděleno čárkou

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Music
cs: Hudba

en: Pictures
cs: Obrázky

en: Play list
cs: Playlist

[ctx: ustrings.sfilterspresets]
en: Presets
cs: Přednastavení

en: tab separated
cs: odděleno tabulátorem

en: Text files
cs: Textové soubory

en: Text list
cs: Textový seznam
