ReNamer - en to pl translation catalogue (886 entries)

en: Save current preset?
pl: Zapisać bieżące ustawienie?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to remove this limit?
pl: Czy chcesz kupić wersję "Pro", aby usunąć to ograniczenie?

en: Would you like to purchase a "Pro" version to unlock this feature?
pl: Czy chcesz kupić wersję "Pro", aby odblokować tę funkcję?

en: Are you sure you want to unregister the product?
    
    This will remove your license and deactivate the "Pro" version.
pl: Czy na pewno chcesz anulować rejestrację produktu?
    
    Anulacja spowoduje usunięcie Twojej licencji i zdezaktywuje wersję "Pro".

en: This feature is not available in this version.
pl: Ta funkcja nie jest dostępna w tej wersji.

[ctx: mainform.s_free_license_note]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
pl: Program może być użyty i rozpowszechniany TYLKO w celach niekomercyjnych i ze stosowną atrybucją.

en: This version is limited to a maximum of %s presets.
pl: Ta wersja jest ograniczona do maks. %s ustawień predefiniowanych.

en: This version is limited to a maximum of %s rules.
pl: Ta wersja jest ograniczona do maks. %s reguł.

en: (non-commercial use only)
pl: (tylko użytek niekomercyjny)

en: For more information please read full license code
pl: Przeczytaj licencję, by dowiedzieć się więcej

en: This version does not support presets directory structure.
pl: Ta wersja nie obsługuje ustawień wstępnych struktury katalogów.

en: Active filter settings
pl: Aktywne ustawienia filtra

en: Loaded preset
pl: Załadowane ustawienia wstępne

en: Loaded preset (modified)
pl: Załadowane ustawienia wstępne (modyfikowane)

en: Created %d preset links.
pl: Utworzono %d linków ustawień wstępnych.

en: COPY
pl: Kopiuj

en: Add your code here
pl: Tutaj wprowadź kod

en: Hold %s when loading a script to insert it inline
pl: Przytrzymaj %s podczas ładowania skryptu, aby wstawić go w wierszu

en: Press %s for code completion
pl: Naciśnij %s, aby uzupełnić kod

en: Any single character
pl: Dowolny znak

en: A set of 3 of any characters
pl: Dowolne trzy znaki

en: One or more of any characters
pl: Jeden lub więcej znaków

en: One or more of any characters, grouped into subexpression
pl: Jeden lub więcej dowolnych znaków zgrupowanych w podwyrażenie

en: One or more of any characters, but fewer as possible
pl: Jeden lub więcej znaków, lecz jak najmniej to możliwe

en: A set of 2 to 4 of any characters
pl: Zestaw 2 do 4 znaków

en: A set of 3 or more of any characters
pl: Zestaw 3 lub więcej znaków

en: Zero or more of any characters
pl: Zero lub więcej znaków

en: Any single character from the list (e.g. "a" or "b" or "c")
pl: Dowolny znak z listy (np. "a" lub "b" lub "c")

en: Any one occurrence of the alternatives (e.g. "aa" or "bb" or "cc")
pl: Dowolna z występujących alternatyw (np. "aa" lub "bb" lub "cc")

en: Any single character from the range (e.g. "a" to "z")
pl: Dowolny znak z zakresu (np. od "a" do "z")

en: End of the input text
pl: Koniec wprowadzania tekstu

en: Use an escape character to match an actual backslash "\"
pl: Użyj klawisz escape, aby wybrać backslash "\"

en: Any single character except the ones from the list
pl: Dowolny znak oprócz

en: Any single space character (space, tab, new line)
pl: Dowolny znak spacji (spacja, tab, nowy wiersz)

en: Start of the input text
pl: Początek wprowadzania tekstu

en: Word boundary
pl: Granica słowa

en: Any single alphanumeric character (including an underscore)
pl: Dowolny znak alfanumeryczny (w tym podkreślenie)

en: Failed to apply system settings.
pl: Zastosowanie ustawień systemowych nie powiodło się.

en: (Try to start the program as administrator to apply these settings)
pl: (Spróbuj uruchomić program jako administrator, aby zastosować te ustawienia)

en: Real-time update of the preview can be dangerous and its use is not recommended!
    
    It will cause graphical updates to the GUI during preview for every processed file but will also respond to any user activity such as mouse clicks and keyboard button presses. Beware, any accidental actions generated during a preview as a result of user activity within the application will interfere with the preview process and can cause unpredictable behavior.
pl: Aktualizacja podglądu w czasie rzeczywistym może być niebezpieczna, nie zaleca się z niej korzystać!
    
    Funkcja ta nie tylko spowoduje aktualizację graficznego interfejsu użytkownika w czasie podglądu każdego przetwarzanego pliku, ale będzie też odpowiadać na wszelkie działania użytkownika, jak na przykład kliknięcie myszy i naciskanie przycisków klawiatury. Uwaga! Każde przypadkowe działanie, wygenerowane podczas podglądu w wyniku aktywności użytkownika w aplikacji, będzie kolidować z procesem podglądu i może doprowadzić do nieprzewidzianych rezultatów.

[ctx: tform_about.caption]
en: About
pl: O programie

en: Author:
pl: Autor:

en: Date:
pl: Data:

en: Email:
pl: E-mail:

en: Version:
pl: Wersja:

en: Website:
pl: Strona www:

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_add.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: tform_addpaths.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tform_addpaths.caption]
en: Add Paths
pl: Dodaj ścieżki

[ctx: tform_addpaths.checkbox_workingdir.caption]
en: Working directory:
pl: Katalog roboczy:

en: Enter file paths:
pl: Wprowadź ścieżki plików:

[ctx: TFORM_ADDRULE.BITBTN_ADD.CAPTION]
en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

[ctx: tform_addrule.bitbtn_close.caption]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: TFORM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

en: Configuration:
pl: Konfiguracja:

en: Description
pl: Opis

en: Apply Rules
pl: Zastosuj reguły

[ctx: tform_analyze.caption]
en: Analyze
pl: Analizuj

en: Apply rules for each line
pl: Zastosuj reguły dla każdej linii

en: Automatically apply rules
pl: Automatycznie zastosuj reguły

en: Line wrap
pl: Zawijaj linie

en: Enter text that you wish to analyze:
pl: Wprowadź tekst, który chcesz analizować:

en: Text after applying rules:
pl: Tekst po wprowadzeniu reguł:

[ctx: TFORM_BROWSE.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: tform_browse.bitbtn_ok.caption]
en: Add Folders
pl: Foldery

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Show hidden folders
pl: Pokaż foldery ukryte

en: Show system folders
pl: Pokaż foldery systemowe

en: Select folders that you want to add:
pl: Podaj pełną ścieżkę do folderu, do którego chcesz przejść:

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

en: Explore selected folder
pl: Eksploruj wybrany folder

[ctx: TFORM_BROWSE.MENUITEM_GOTOFOLDER.CAPTION]
en: Go To Folder
pl: Przejdź do folderu

en: Refresh Tree
pl: Odśwież drzewo

[ctx: tform_browse.sb_gotofolder.caption]
en: Go To
pl: Przejdź do

[ctx: tform_browse.speedbutton_filtersettings.caption]
en: Filter Settings
pl: Filtr ustawień

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_cancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tform_filtersettings.bitbtn_save.caption]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: TFORM_FILTERSETTINGS.CAPTION]
en: Filter Settings
pl: Filtr ustawień

en: Apply only to the file name, instead of full path.
pl: Stosuj tylko do nazwy pliku, zamiast do całej ścieżki dostepu.

en: Add files within folders
pl: Dodaj pliki z folderów

en: Add folders as files
pl: Dodawaj foldery, jak pliki

en: Include hidden items
pl: Uwzględnij obiekty ukryte

en: Include subfolders
pl: Uwzględnij podfoldery

en: Include system items
pl: Uwzględnij obiekty systemowe

[ctx: tform_filtersettings.checkbox_saveasdefault.caption]
en: Save as default for future sessions
pl: Zapisz jako domyślne dla przyszłych sesji

en: Skip root folders when added as files
pl: Pomijaj foldery główne, gdy dodajesz, jako pliki

en: Default behavior for adding folders:
pl: Domyślna akcja przy dodawaniu folderów:

en: Masks:
pl: Szablony:

en: Exclude:
pl: Wykluczać:

en: Include:
pl: Zawierać:

[ctx: tform_filtersettings.label_masksnote.caption]
en: Note: separate multiple masks with ";" (semicolons).
pl: Uwaga: rozdzielaj szablony średnikiem ";".

[ctx: TFORM_FOLDERWARNING.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Warning: Renaming Folders
pl: Uwaga: zmiana nazw folderów

en: Never show this warning
pl: Nie pokazuj tego ostrzeżenia

en: Renaming a folder also affects all of its content. A problem can occur if you try to rename folders and their content in a single run. Items in the renaming list are processed from top to bottom. The order of items in this case is extremely important for successful renaming.
pl: Zmiana nazwy folderu wpływa na jego zawartość. W tym przypadku kluczowa jest kolejność operacji. Foldery powinny zawsze stać za obiektami, które zawierają.

en: Parent folders must always appear below their contained items. This can be easily achieved by sorting items in descending order by the Folder or Path column.
pl: Unikniejsz problemów, jesli posortujesz listę w kolejności malejącej wg folderów lub ścieżek.

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ABOUT.CAPTION]
en: About
pl: O programie

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_ADDFOLDERS.CAPTION]
en: Add Folders
pl: Foldery

[ctx: tform_main.action_addpaths.caption]
en: Add Paths
pl: Dodaj ścieżki

en: Analyze sample text
pl: Analizuj przykładowy tekst

en: Apply rules to the clipboard
pl: Stosuj reguły do schowka

en: Autosize columns
pl: Automatyczny rozmiar kolumn

en: Count marked and selected files
pl: Policz oznaczone i podświetlone pliki

en: Export as batch renaming file (full paths)
pl: Eksportuj regułę jako batch (pełne ścieżki)

en: Export as batch renaming file (only names)
pl: Eksportuj regułę jako batch (tylko nazwy)

en: Export file paths and new names
pl: Eksportuj ścieżki do plików i nowe nazwy

en: Export file paths and undo paths
pl: Eksportuj ścieżki do plików i cofnij ścieżki

en: Export new names to clipboard
pl: Eksportuj nowe nazwy do schowka

en: Export paths to clipboard
pl: Eksportuj ścieżki do schowka

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
pl: Filtry

en: Fix conflicting new names
pl: Popraw konflikty nazw

en: Import file paths and new names
pl: Importuj ścieżki do plików i nowe nazwy

en: Import files from text-list or play-list
pl: Importuj pliki z listy plików (playlisty)

en: Import new names from clipboard
pl: Importuj nowe nazwy ze schowka

en: Manage...
pl: Zarządzaj...

en: New Instance
pl: Nowa instancja

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: Paste Files
pl: Wklej pliki

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PRESETSAVE.CAPTION]
en: Save
pl: Zapisz

en: Save As
pl: Zapisz jako

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: tform_main.action_register.caption]
en: Register
pl: Zarejestruj

[ctx: TFORM_MAIN.ACTION_RENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: All Settings
pl: Wszystkie ustawienia

en: Sort by path for renaming folders
pl: Sortuj wg ścieżki

en: Undo Renaming
pl: Cofnij zmianę nazwy

en: Unregister
pl: Anuluj rejestrację

en: Validate new names
pl: Sprawdź nowe nazwy

en: Rule
pl: Reguła

en: Statement
pl: Wyrażenie

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_ADDRULE.CAPTION]
en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

en: Add Rule (above)
pl: Dodaj regułę (powyżej)

en: Add Rule (below)
pl: Dodaj regułę (poniżej)

en: Analyze Name
pl: Analizuj nazwę

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

en: Clear Failed
pl: Wyczyść zakończone niepowodzeniem

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Invalid
pl: Wyczyść nieprawidłowe

en: Clear Marked
pl: Wyczyść zaznaczone

en: Clear Not Marked
pl: Wyczyść niezaznaczone

en: Clear Renamed
pl: Wyczyść zmienione nazwy

en: Clear Valid
pl: Wyczyść prawidłowe

en: Duplicate Rule
pl: Duplikuj regułę

en: Edit New Name
pl: Edytuj nazwę

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_EDITRULE.CAPTION]
en: Edit Rule
pl: Edytuj regułę

en: Exit
pl: Wyjdź

en: File
pl: Plik

[ctx: tform_main.menuitem_help.caption]
en: Help
pl: Pomoc

en: Invert Marking
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARK.CAPTION]
en: Mark
pl: Oznacz

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MARKBYMASK.CAPTION]
en: Mark by Mask
pl: Zaznacz wg szablonu

[ctx: tform_main.menuitem_marking.caption]
en: Mark
pl: Oznacz

en: Mark Only Changed (Exc. Case)
pl: Zaznacz zmienione (nie uwzględniaj rozmiaru liter)

en: Mark Only Changed (Inc. Case)
pl: Zaznacz zmienione (uwzględniaj rozmiar liter)

en: Mark Only Selected
pl: Zaznacz podświetlone

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEDOWN.CAPTION]
en: Down
pl: Niżej

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_MOVEUP.CAPTION]
en: Up
pl: Wyżej

en: Move
pl: Przesuń

[ctx: tform_main.menuitem_presets.caption]
en: Presets
pl: Ustawienia predefiniowane

en: Remove All Rules
pl: Usuń wszystkie reguły

en: Remove Rule
pl: Usuń regułę

en: Remove Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Move Down
pl: Przesuń niżej

en: Move Up
pl: Przesuń wyżej

en: Mark All
pl: Zaznacz wszystkie

[ctx: tform_main.menuitem_rulesselectall.caption]
en: Select All
pl: Wybierz wszystkie

en: Unmark All
pl: Odznacz wszystkie

[ctx: tform_main.menuitem_selectall.caption]
en: Select All
pl: Wybierz wszystkie

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYEXTENSION.CAPTION]
en: Select by Extension
pl: Wybierz wg rozszerzenia

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SELECTBYMASK.CAPTION]
en: Select by Mask
pl: Wybierz wg szablonu

en: Select by Name Length
pl: Wybierz wg długości nazwy

en: Select
pl: Wybierz

[ctx: tform_main.menuitem_settings.caption]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: tform_main.menuitem_settingsgeneral.caption]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: tform_main.menuitem_settingsmetatags.caption]
en: Meta Tags
pl: Meta-tagi

en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: tform_main.menuitem_settingspreview.caption]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: TFORM_MAIN.MENUITEM_SETTINGSRENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Shell
pl: Powłoka

en: Unmark
pl: Odznacz

en: Import...
pl: Importuj...

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Clear Not Changed
pl: Wyczyść niezmienione

en: Copy Files to Clipboard
pl: Kopiuj pliki do schowka

en: Copyrights
pl: Prawa autorskie

[ctx: tform_main.mi_createpresetslinks.caption]
en: Create Links
pl: Twórz linki

en: Cut Files to Clipboard
pl: Wytnij pliki do schowka

en: Delete Files to Recycle Bin
pl: Usuń pliki do kosza

en: Export all columns to clipboard
pl: Eksportuj wszystkie kolumny do schowka

en: File Properties
pl: Właściwości pliku

[ctx: TFORM_MAIN.MI_FILESCOLUMNS_CANCELSORTING.CAPTION]
en: Cancel Sorting
pl: Anuluj sortowanie

en: Help (online)
pl: Pomoc (online)

en: Version History
pl: Historia wersji

[ctx: tform_main.mi_language.caption]
en: Language
pl: Język

en: Lite vs Pro (online)
pl: Wersja "Lite" vs. "Pro"

en: Load
pl: Załaduj

en: Open containing folder
pl: Otwórz folder zawierający

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open with Notepad
pl: Otwórz w notatniku

en: Purchase (online)
pl: Kup wersję "Pro"

en: Quick Guide
pl: Skrócony przewodnik

en: Rescan
pl: Skanuj ponownie

en: Comment...
pl: Komentarz...

en: Export to Clipboard
pl: Eksportuj do schowka

en: User Manual
pl: Podręcznik uczestnika

[ctx: tform_main.toolbutton_addrule.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_ANALYZE.CAPTION]
en: Analyze
pl: Analizuj

en: Columns
pl: Kolumny

en: Export
pl: Eksport

en: Files
pl: Pliki

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_FILTERS.CAPTION]
en: Filters
pl: Filtry

[ctx: tform_main.toolbutton_movedownrule.caption]
en: Down
pl: Niżej

[ctx: tform_main.toolbutton_moveuprule.caption]
en: Up
pl: Wyżej

[ctx: tform_main.toolbutton_options.caption]
en: Options
pl: Opcje

[ctx: TFORM_MAIN.TOOLBUTTON_REMOVERULE.CAPTION]
en: Remove
pl: Usuń

en: State
pl: Stan

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[11].text]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Name Digits
pl: Cyfr nazwy

en: Path Digits
pl: Cyfr ścieżki

en: Name Length
pl: Długość nazwy

en: New Name Length
pl: Długość nowej nazwy

en: Exif Date
pl: EXIF data początkowa

en: Old Path
pl: Stara ścieżka

en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: tform_main.vst_files.header.columns[20].text]
en: Error
pl: Błąd

en: Name
pl: Nazwa

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: New Path
pl: Nowa ścieżka

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size KB
pl: Rozmiar KB

en: Size MB
pl: Rozmiar MB

en: Created
pl: Utworzony

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: TFORM_METATAGS.BITBTN_INSERT.CAPTION]
en: Insert
pl: Wstaw

[ctx: TFORM_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
pl: Meta-tagi

en: Note: Most of the tags can only work for files, not folders.
pl: Uwaga: większość tagów działa w przypadku plików, ale nie folderów.

en: &Save
pl: &Zapisz

en: Save Preset
pl: Zapisz ustawienie

en: Save Filter Settings with the preset?
pl: Zapisać ustawienia filtrów z ustawieniami predefiniowanymi?

en: Overwrite existing preset:
pl: Nadpisz istniejące ustawienie:

en: Preset Name:
pl: Nazwa ustawienia:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.BB_CREATELINKS.CAPTION]
en: Create Links
pl: Stwórz linki

en: Presets Links
pl: Linki do ustawień predefiniowanych

en: Please specify a folder where you want to place the links:
pl: Określ folder, gdzie chcesz umieścić linki:

en: Type of links:
pl: Typy linków:

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_LOAD.CAPTION]
en: Load with Preset
pl: Ładuj z ustawieniem predefiniowanym

[ctx: TFORM_PRESETSLINKS.RB_RENAME.CAPTION]
en: Rename with Preset
pl: Zmień nazwę wg ustawień predefiniowanych

en: Browse for Folder
pl: Przeglądaj w poszukiwaniu folderu

en: Use "Send To" Folder
pl: Użyj folderu z "wyślij do"

en: Presets Manager
pl: Zarządzaj ustawieniami predefiniowanymi

[ctx: tform_presetsmanager.tb_append.hint]
en: Append Preset
pl: Dołącz ustawienie

[ctx: tform_presetsmanager.tb_copy.hint]
en: Duplicate Preset
pl: Duplikuj ustawienie

[ctx: tform_presetsmanager.tb_delete.hint]
en: Delete Preset (Del)
pl: Usuń ustawienie (Del)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_edit.hint]
en: Manually Edit Preset (F4)
pl: Edytuj ustawienie manualnie (F4)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_load.hint]
en: Load Preset (Enter)
pl: Ładuj ustawienie (Enter)

[ctx: tform_presetsmanager.tb_rename.hint]
en: Rename Preset (F2)
pl: Zmień nazwę ustawienia (F2)

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: TFORM_REGISTER.BB_REGISTER.CAPTION]
en: Register
pl: Rejestruj

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Please enter your registration code:
pl: Wprowadź kod rejestracji:

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_CANCEL.CAPTION]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: TFORM_SETTINGS.BITBTN_SAVE.CAPTION]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: TFORM_SETTINGS.CAPTION]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Folders also have extensions, process them as such
pl: Foldery mają również rozszerzenia, przetwarzaj je jako takie

en: Highlight changed file names
pl: Podświetl zmienione nazwy plików

en: Must be successfully confirmed by user
pl: Musi być potwierdzone przez użytkownika

en: Add to folders context menu
pl: Dodaj do menu kontekstowego folderów

en: Add to "Send To" context menu
pl: Dodaj do menu "Wyślij do"

en: Stay on top of other windows
pl: Zawsze na wierzchu

en: Auto preview when new files are added
pl: Automatyczny podgląd przy dodawaniu nowych plików

en: Auto preview on change of rules configurations
pl: Automatyczny podgląd przy zmianie reguł

en: Auto size table on change
pl: Automatycznie zmień rozmiar tabeli przy zmianie

en: Clear files table on rename
pl: Wyczyść listę plików przy zmianie nazw

en: Clear renamed files on rename
pl: Wyczyść zmienione pliki przy zmianie nazw

en: Clear rules list on rename
pl: Wyczyść listę reguł przy zmianie nazw

en: Close program after successful rename
pl: Zamknij program po pomyślnej zmianie

en: Display message on successful rename
pl: Wyświetlaj komunikat po pomyślnej zmianie

en: Fix conflicting new names on preview
pl: Popraw konfliktowe nazwy podczas podglądu

en: MetaTag support
pl: Wsparcie meta-tagów

en: Overwrite files with New Names
pl: Nadpisz pliki z nowymi nazwami

en: Real-time update of the preview
pl: Aktualizacja podglądu w czasie rzeczywistym

en: Register preset extension (*.rnp)
pl: Zarejestruj rozszerzenie reguł (*.rnp)

en: Remember position and size of major windows
pl: Pamiętaj ostatnią pozycję i rozmiar (tylko okna głównego)

en: Save rules configuration on exit, load on startup
pl: Zapamiętuj konfiguracje reguł przy wyjściu, ładuj przy starcie

en: Show main toolbar
pl: Pokaż główny pasek narzędzi

en: Skip renaming of unchanged files
pl: Pomiń zmianę nazwy niezmienionych plików

en: Remember sorting options (files table)
pl: Zapamiętuj opcje sortowania (tabeli plików)

en: Use natural order sorting algorithm (2-3 times slower)
pl: Użyj naturalnego algorytmu sortowania (2-3x wolniejszy)

en: Validate new filenames on preview
pl: Sprawdź nowe nazwy plików przy podglądzie

en: Date Format:
pl: Format daty:

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Example: file1, file2 ... file9, file10, file11, and so on.
pl: Przykład: plik1, plik2...plik9, plik10, plik11, itd.

en: Note: disabling any of these options will increase performance when processing large amount of files.
pl: Uwaga: rezygnacja z każdej z tych opcji przyspieszy pracę w dużą liczbą plików.

en: Change text of "Click here to add a rule":
pl: Zmień tekst w "Kliknij tu, by dodać regułę":

en: Change text of "Drag your files here":
pl: Zmień tekst w "Przeciągnij pliki tutaj":

en: Note: formats will be saved only if validated successfully.
pl: Formaty będą zapisane tylko po poprawnym sprawdzeniu.

en: Configure Filter Settings
pl: Konfiguruj filtr

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.CAPTION]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: TFORM_SETTINGS.SPEEDBUTTON_METATAGFORMATSINFO.HINT]
en: Online Help (F1)
pl: Pomoc online (F1)

en: Note: Disabling MetaTag support will increase performance when processing large amount of files.
pl: Uwaga: wyłączenie wsparcia meta-tagów przyspieszy pracę w dużą liczbą plików.

en: Warning: Overwritten files will be deleted permanently.
pl: Pliki nadpisane będą trwale usunięte.

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_GENERAL.CAPTION]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_METATAGS.CAPTION]
en: Meta Tags
pl: Meta-tagi

en: Misc.
pl: Różne

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_PREVIEW.CAPTION]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: TFORM_SETTINGS.TABSHEET_RENAME.CAPTION]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Lite vs Pro
pl:  "Lite" vs. "Pro"

en: Purchase
pl: Kup

en: Enter registration code
pl: Wprowadź kod rejestracji

en: Terms of Use
pl: Warunki użytkowania

en: Please be aware of the terms of use of this application:
pl: Upewnij się, że znasz warunki korzystania z aplikacji:

en: For commercial use you must obtain a commercial license by going to the website. If you already hold a license please enter your registration code. Thank you for playing fair.
pl: Do użytku komercyjnego musisz zakupić wersję "Pro" na stronie internetowej. Jeśli masz licencję, wprowadź kod rejestracyjny. Dziękuję Ci za granie fair.

[ctx: TFORM_TERMSOFUSE.LABEL_NONCOMMERCIAL.CAPTION]
en: This application can be used and distributed ONLY for non-commercial purposes and with appropriate attributions.
pl: Program może być użyty i rozpowszechniany TYLKO w celach niekomercyjnych i ze stosowną atrybucją.

en: Please also consider purchasing a "Pro" version to support the future development of this application.
pl: Proszę, rozważ zakup wersji "Pro", by wesprzeć dalszy rozwój aplikacji.

en: Extension always lower case
pl: Rozszerzenie zawsze małymi literami

en: Extension always upper case
pl: Rozszerzenie wielkimi literami

en: Force case for fragments:
pl: Nie stosuj do fragmentów:

[ctx: tframe_rulecase.checkbox_caseskipextension.caption]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Case change:
pl: Zmień wielkość liter:

en: Hint: fragments separated with comma will be put in the same case as they are typed in this text box, for example: CD,DVD,DJ
pl: Rozmiar liter w tekście rozdzielonym przecinkami pozostanie taki, jak wpisano w polu, np: CD,DVD,DJ

en: all lower case
pl: wszystko małymi literami

en: ALL UPPER CASE
pl: CAŁY TEKST WIELKIMI LITERAMI

en: Capitalize Every Word
pl: Każde Słowo Wielką Literą

en: Capitalize AND Preserve
pl: Zamień pierwsze litery na wielkie

[ctx: TFRAME_RULECASE.RB_CASEFIRSTLETTERCAPITAL.CAPTION]
en: First letter capital
pl: Pierwsza litera wielka

en: iNVERT cASE
pl: zAMIEŃ WIELKOŚĆ LITER

en: (none of the above)
pl: (żadne z powyższych)

en: Insert a space in front of capitalized letters (e.g. CamelCase)
pl: Wstaw spację przed wielką literą

en: Normalize unicode spaces by replacing them with a standard space
pl: Normalizuj spacje (unicode na zwykłe)

en: Prepare for SharePoint (always inc. extension)
pl: Przygotuj dla SharePoint (zawsze uwzględniaj rozszerzenie)

[ctx: TFRAME_RULECLEANUP.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: , (comma)
pl: , (przecinek)

en: . (dot)
pl: . (kropka)

en: Fix spaces: only one space at a time, no spaces on sides of basename
pl: Popraw spacje (usuń wielokrotne, usuń zbędne na początku i końcu)

en: Skip number sequences, for example version 1.2.3.4
pl: Pomiń ciągi cyfr, np. 1.2.3.4

en: Replace these characters with spaces:
pl: Zastąp spacjami:

en: Strip out content of brackets:
pl: Wytnij zawartość nawiasów:

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deletecurrentname.caption]
en: Delete current name
pl: Usuń bieżącą nazwę

[ctx: tframe_ruledelete.checkbox_deleterighttoleft.caption]
en: Right-to-left
pl: Od prawej do lewej

[ctx: TFRAME_RULEDELETE.CHECKBOX_DELETESKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Do not remove delimiters
pl: Nie usuwaj delimiterów

en: From:
pl: Z:

en: Until:
pl: Do:

[ctx: tframe_ruledelete.radiobutton_deletefromposition.caption]
en: Position:
pl: Pozycja:

en: Count:
pl: Licznik:

en: Till the end
pl: Do końca

en: Detect using "binary signature"
pl: Wykryj poprzez "sygnaturę binarną"

en: Append to the original filename
pl: Dodaj do oryginalnej nazwy

en: New Extension (without dot):
pl: Nowe rozszerzenie (bez kropki)

en: Note: Some files may have multiple extensions matching their data type, for example: doc/ppt/xls have the same signature. Unrecognised files will remain unchanged. If this option is used, the new extension field is ignored.
pl: Uwaga: niektóre pliki mogą mieć różne rozszerzenia pasujące do ich typu, np. doc/ppt/xls mają te same sygnatury. Pliki nierozpoznane pozostaną niezmienione. Jeśli użyta jest ta opcja, pole nowego rozszerzenia jest ignorowane.

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.caption]
en: Insert Meta Tag
pl: Wstaw meta-tag

[ctx: tframe_ruleinsert.bitbtn_insertmetatag.hint]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
pl: Wstaw meta-tag (Ctrl+Ins)

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTRIGHT.CAPTION]
en: Right-to-left
pl: Od prawej do lewej

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.CHECKBOX_INSERTSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Insert:
pl: Wstaw:

en: Where:
pl: Gdzie:

en: After text:
pl: Po tekście:

en: Before text:
pl: Przed tekstem:

[ctx: TFRAME_RULEINSERT.RADIOBUTTON_INSERTPOSITION.CAPTION]
en: Position:
pl: Pozycja:

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertprefix.caption]
en: Prefix
pl: Prefiks

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_insertsuffix.caption]
en: Suffix
pl: Sufiks

[ctx: tframe_ruleinsert.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
pl: Zastąp bieżącą nazwę

en: Add padding to length:
pl: Dodaj wypełnienie do długości:

en: Add zero padding to length:
pl: Dodaj puste wypełnienie do długości:

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_removezeropadding.caption]
en: Remove zero padding
pl: Usuń puste wypełnienie

[ctx: tframe_rulepadding.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Number sequences
pl: Sekwencje liczbowe

en: Text padding
pl: Wypełnienie tekstem

en: Padding characters:
pl: Wypełnianie znaków:

[ctx: tframe_rulepadding.label_position.caption]
en: Position:
pl: Pozycja:

en: Left
pl: Z lewej

en: Right
pl: Z prawej

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.caption]
en: Try to Compile
pl: Spróbuj skompilować

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_compile.hint]
en: Try to Compile (Ctrl+T)
pl: Spróbuj skompilować (Ctrl+T)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.caption]
en: Go To
pl: Idź do

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_gotoline.hint]
en: Go To Line (Ctrl+G)
pl: Idź do linii (Ctrl+G)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.caption]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_help.hint]
en: Online Help (F1)
pl: Pomoc (F1)

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.caption]
en: Scripts
pl: Skrypty

[ctx: tframe_rulepascalscript.toolbutton_scripts.hint]
en: Scripts (Ctrl+L)
pl: Skrypty (Ctrl+L)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_unique.caption]
en: Unique if possible
pl: Unikatowy, jeśli to możliwe

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_usedigits.caption]
en: Digits (0..9)
pl: Cyfry:

en: English letters (a..z)
pl: Angielskie litery (a..z)

[ctx: tframe_rulerandomize.checkbox_useuserdefined.caption]
en: User defined:
pl: Zdef. przez użytk.:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_characters.caption]
en: Characters to use:
pl: Znaki do użycia:

[ctx: tframe_rulerandomize.groupbox_insertwhere.caption]
en: Insert where:
pl: Gdzie:

[ctx: tframe_rulerandomize.label_length.caption]
en: Length of random sequence:
pl: Długość:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_position.caption]
en: Position:
pl: Pozycja:

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_prefix.caption]
en: Prefix
pl: Prefiks

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
pl: Zastąp bieżącą nazwę

[ctx: tframe_rulerandomize.radiobutton_suffix.caption]
en: Suffix
pl: Sufiks

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_RIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Right-to-left
pl: Od prawej do lewej

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Split using:
pl: Dziel, używając:

en: New pattern:
pl: Nowy wzór:

en: Hint: Use $1..$N to reference delimited parts in the new pattern, $-1..$-N to reference from the end, $0 for the original name.
pl: Użyj $1..$N, by opisać części delimitowane w nowych wzorach, $-1..$-N od końca, $0 dla nazwy oryginalnej.

en: Delimiters
pl: Delimitery

en: Exact pattern of delimiters
pl: Dokładny wzór delimiterów

en: Positions
pl: Pozycje

[ctx: tframe_rulerearrange.sb_addseparator.hint]
en: Separate multiple items
pl: Rozdziel wieloczłonowe

[ctx: TFRAME_RULEREARRANGE.SB_INSERTMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
pl: Wstaw meta-tag (Ctrl+Ins)

en: Adjust time by:
pl: Dostosuj czas według:

[ctx: tframe_rulereformatdate.checkbox_skipextension.caption]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Use custom long months:
pl: Użyj niest. długich miesięcy:

en: Use custom short months:
pl: Użyj niest. krótkich miesięcy:

en: Match as whole words only
pl: Dopasuj tylko jako całe słowa

en: Find date/time formats:
pl: Znajdź formaty daty/godziny:

en: Convert to date/time format:
pl: Konwertuj na format daty/godziny:

en: Date/time format reference (online)
pl: Odniesienie do formatu daty/godziny (online)

en: Case-sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Hint: Use $1..$9 to reference subexpressions.
pl: Użyj $1..$9 dla odniesień do podwyrażeń.

en: Expression:
pl: Wyrażenie:

[ctx: tframe_ruleregex.label5.caption]
en: Replace:
pl: Zastąp:

en: Insert expression (Ctrl+Ins)
pl: Wstaw wyrażenie (Ctrl+Ins

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.CAPTION]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: TFRAME_RULEREGEX.SPEEDBUTTON_HELP.HINT]
en: Online Help (F1)
pl: Pomoc (F1)

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Wielkość liter

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Interpret symbols '?', '*', '[', ']' as wildcards?
pl: Interpretować symbole '?', '*', '[', ']' jako symbole wieloznaczne?

[ctx: tframe_ruleremove.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
pl: Tylko pełne słowa

[ctx: tframe_ruleremove.label_removeoccurances.caption]
en: Occurrences:
pl: Wystąpienia:

en: Remove:
pl: Usuń:

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removeall.caption]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removefirst.caption]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: tframe_ruleremove.radiobutton_removelast.caption]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: TFRAME_RULEREMOVE.SPEEDBUTTON_REMOVEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
pl: Rozdziel wieloczłonowe

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_CASESENSITIVE.CAPTION]
en: Case sensitive
pl: Wielkość liter

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Interpret '?', '*', '[', ']' as wildcards and '$n' as backreferences?
pl: Interpretuj '?', '*', '[', ']' jako symbole wieloznaczne, a '$n' jako odniesienia wsteczne?

[ctx: tframe_rulereplace.checkbox_wholewordsonly.caption]
en: Whole words only
pl: Tylko pełne słowa

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEOCCURANCES.CAPTION]
en: Occurrences:
pl: Wystąpienia:

en: Find:
pl: Znajdź:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.LABEL_REPLACEWITH.CAPTION]
en: Replace:
pl: Zastąp:

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEALL.CAPTION]
en: All
pl: Wszystko

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACEFIRST.CAPTION]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.RADIOBUTTON_REPLACELAST.CAPTION]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEADDSEPARATOR.HINT]
en: Separate multiple items
pl: Rozdziel wieloczłonowe

[ctx: TFRAME_RULEREPLACE.SPEEDBUTTON_REPLACEWITHMETATAG.HINT]
en: Insert Meta Tag (Ctrl+Ins)
pl: Wstaw meta-tag (Ctrl+Ins)

en: Reset every:
pl: Zacznij od nowa co:

en: Reset if file name changes
pl: Zresetuj, jeśli nazwa pliku się zmieni

en: Reset if folder changes
pl: Zresetować przy zmianie folderu

en: Pad with zeros to length:
pl: Wypełnij zerami do długości:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

[ctx: tframe_ruleserialize.gb_insertwhere.caption]
en: Insert where:
pl: Gdzie:

en: Custom numbering symbols:
pl: Niestandardowe symbole numeracji:

en: Index starts:
pl: Zacznij od:

en: Numbering system:
pl: System numerowania:

en: Repeat:
pl: Powtórz:

en: Step:
pl: Krok:

[ctx: tframe_ruleserialize.radiobutton_replacecurrentname.caption]
en: Replace current name
pl: Zastąp bieżącą nazwę

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPOSITION.CAPTION]
en: Position:
pl: Pozycja:

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZEPREFIX.CAPTION]
en: Prefix
pl: Prefiks

[ctx: TFRAME_RULESERIALIZE.RADIOBUTTON_SERIALIZESUFFIX.CAPTION]
en: Suffix
pl: Sufiks

en: Strip all characters except selected
pl: Wytnij wszystkie znaki poza wybranymi

en: English:
pl: Łaciński:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_casesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Wielkość liter

en: Brackets:
pl: Nawiasy:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripdigits.caption]
en: Digits:
pl: Cyfry:

[ctx: TFRAME_RULESTRIP.CHECKBOX_STRIPSKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Symbols:
pl: Symbole:

[ctx: tframe_rulestrip.checkbox_stripuserdefined.caption]
en: User defined:
pl: Zwyczaj:

[ctx: tframe_rulestrip.rb_whereeverywhere.caption]
en: Everywhere
pl: Wszędzie

[ctx: tframe_rulestrip.rb_whereleading.caption]
en: Leading
pl: Początkowe

[ctx: tframe_rulestrip.rb_wheretrailing.caption]
en: Trailing
pl: Końcowe

en: Alphabet
pl: Alfabet

[ctx: tframe_ruletranslit.checkbox_adjustcase.caption]
en: Auto case adjustment
pl: Automatyczne dostosowanie

[ctx: TFRAME_RULETRANSLIT.CHECKBOX_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Hint:
pl: Wskazówka:

en: Alphabet is a set of couples represented by letters and separated with an equal sign; they stand for translation of non-english characters to their english representation.
pl: Alfabet to zestaw par liter rozdzielonych znakiem równości. Określisz w nim, jakim odpowiednikami zastępować znaki niełacińskie.

en: Backward
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Dalej

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.CB_SKIPEXTENSION.CAPTION]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: Type your new filenames here (one per line):
pl: Wpisz tu nazwy plików (jedna w linii):

en: Load from Text File
pl: Załaduj z pliku tekstowego

en: Paste from Clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: Insert after the current name
pl: Wstaw po obecnej nazwie

en: Insert in front of the current name
pl: Wstaw przed obecną nazwą

en: Replace the current name
pl: Zastąp bieżącą nazwę

[ctx: TFRAME_RULEUSERINPUT.SB_OPTIONS.CAPTION]
en: Options
pl: Opcje

[ctx: ufileutils.ssizebytes]
en: bytes
pl: bajty

en: Duration of an Audio file
pl: Czas trwania pliku audio

en: Duration of an Audio file in minutes
pl: Czas trwania pliku audio w minutach

en: Duration of an Audio file in seconds
pl: Czas trwania pliku audio w sekundach

en: AVI Duration in H:M:S format
pl: Długość AVI w formacie godz:min:s

en: AVI Duration in Minutes
pl: Długość AVI w minutach

en: AVI Duration in Seconds
pl: Długość AVI w sekundach

en: AVI Frames per Second
pl: Liczba klatek na sekundę w AVI

en: AVI Height in Pixels
pl: Wysokość AVI w pikselach

en: AVI Total amount of Frames
pl: Całkowita liczba klatek w AVI

en: AVI Video Codec
pl: Kodek video AVI

en: AVI Width in Pixels
pl: Szerokość AVI w pikselach

en: AVI Dimensions in WxH format
pl: Wymiary AVI w fomracie WYSxSZER

en: Binary File Information: Description
pl: Informacje o pliku binarnym: Opis

en: Binary File Signature: Extension
pl: Sygnatura pliku binarnego: Rozszerzenie

en: Current Date
pl: Data

en: Summary Information: Author
pl: Ogólne informacje: Autor

en: Summary Information: Number of Pages
pl: Ogólne informacje: Liczba stron

en: Summary Information: Subject
pl: Ogólne informacje: Temat

en: Summary Information: Title
pl: Ogólne informacje: Tytuł

en: Email date sent in original time zone
pl: Data wysłania e-maila w oryginalnej strefie czasowej

en: Email date sent in UTC time zone
pl: Data wysłania wiadomości e-mail w strefie czasowej UTC

en: Email sender
pl: Nadawca

en: Email subject
pl: Temat

en: EXIF Original Date
pl: EXIF data oryginalna

en: EXIF Image Description
pl: EXIF opis obrazu

en: EXIF Camera Make
pl: EXIF producent aparatu

en: EXIF Camera Model
pl: EXIF model aparatu

en: Base name of the file
pl: Nazwa podstawowa pliku

en: File created date
pl: Data utworzenia pliku

en: File last modified date
pl: Data modyfikacji pliku

en: Short name in the 8.3 format
pl: Krótka nazwa w formacie 8.3

en: Extension of the file
pl: Rozszerzenie pliku

en: Full name of the file
pl: Pełna nazwa pliku

en: Full path of the file
pl: Pełna ścieżka do pliku

en: Name of the parent folder
pl: Nazwa folderu nadrzędnego

en: Size of file
pl: Rozmiar pliku

en: Size of file in bytes
pl: Rozmiar w bajtach

en: Size of file in GB
pl: Rozmiar w GB

en: Size of file in KB
pl: Rozmiar w KB

en: Size of file in MB
pl: Rozmiar w MB

en: FLAC Album
pl: FLAC album

en: FLAC Album Artist
pl: FLAC wykonawca albumu

en: FLAC Artist
pl: FLAC artysta

en: FLAC Disc Number
pl: FLAC nr dysku

en: FLAC Total Discs
pl: FLAC Całkowita liczba dysków

en: FLAC Genre
pl: FLAC gatunek

en: FLAC Title
pl: FLAC Tytuł

en: FLAC Track Number
pl: FLAC nr ścieżki

en: FLAC Total Tracks
pl: FLAC Całkowita liczba ścieżek

en: FLAC Year
pl: FLAC rok

en: CRC32 Checksum of a file
pl: CRC32 suma pliku

en: MD5 Hash of a file
pl: MD5 hash pliku

en: SHA1 Hash of a file
pl: SHA1 hash pliku

en: SHA256 Hash of a file
pl: SHA256 hash pliku

en: SHA512 Hash of a file
pl: SHA512 hash pliku

en: Title tag extracted from an HTML file
pl: Tag TITLE z pliku HTML

en: Aspect Ratio of an image
pl: Format obrazu

en: Height of an image in pixels
pl: Wysokość obrazu w pikselach

en: Amount of pixels in the image
pl: Liczba pikseli obrazu

en: Width of an image in pixels
pl: Szerokość obrazu w pikselach

en: Width and Height of an image in pixels
pl: Szerokość i wysokość obrazu w pikselach

en: IPTC Image Caption
pl: IPTC nagłówek obrazu

en: IPTC City
pl: IPTC miasto

en: IPTC Image Headline
pl: IPTC nagłówek obrazu

en: IPTC Location Name
pl: IPTC nazwa kraju

en: IPTC Object Name
pl: IPTC nazwa obiektu

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_album]
en: MP3 Album
pl: MP3 album

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_albumartist]
en: MP3 Album Artist
pl: MP3 wykonawca albumu

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_artist]
en: MP3 Artist
pl: MP3 artysta

en: MP3 Disc Number
pl: MP3 nr dysku

en: MP3 Total Discs
pl: MP3 Całkowita liczba dysków

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_genre]
en: MP3 Genre
pl: MP3 gatunek

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_title]
en: MP3 Title
pl: MP3 tytuł

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_trackno]
en: MP3 Track Number
pl: MP3 nr ścieżki

en: MP3 Total Tracks
pl: MP3 Całkowita liczba ścieżek

[ctx: mymetatags.s_metatag_mp3_year]
en: MP3 Year
pl: MP3 rok

en: Outlook Message: Body Text
pl: Outlook Message: Tekst podstawowy

en: Outlook Message: Sent date from email header in local time zone
pl: Outlook Message: Wartość nagłówka Data

en: Outlook Message: Sent date from email header in original time zone
pl: Outlook Message: Data wysłania nagłówka wiadomości e-mail w oryginalnej strefie czasowej

en: Outlook Message: Sent date from email header in UTC time zone
pl: Outlook Message: Data wysłania nagłówka wiadomości e-mail w strefie czasowej UTC

en: Outlook Message: Sent date in local time zone
pl: Outlook Message: Data wysłania

en: Outlook Message: Sent date in UTC time zone
pl: Outlook Message: Data wysłania w strefie czasowej UTC

en: Outlook Message: Sender
pl: Outlook Message: Nadawca

en: Outlook Message: Subject
pl: Outlook Message: Temat

en: TIFF Date
pl: TIFF data

en: TIFF Description
pl: TIFF opis

en: TIFF Make
pl: TIFF marka

en: TIFF Model
pl: TIFF model

en: Torrent: Announce URL
pl: Torrent: Opublikuj adres URL

en: Torrent: Comment
pl: Torrent: Komentarz

en: Torrent: Number of files
pl: Torrent: Liczba plików

en: Torrent: Creation date in local time zone
pl: Torrent: Data utworzenia w lokalnej strefie czasowej

en: Torrent: Creation date in UTC time zone
pl: Torrent: Data utworzenia w strefie czasowej UTC

en: Torrent: Name
pl: Torrent: Nazwa

en: Torrent: Publisher
pl: Torrent: Opublikował

en: Torrent: Total size
pl: Torrent: Całkowity rozmiar

en: Torrent: Total size in bytes
pl: Torrent: Całkowity rozmiar w bajtach

en: Torrent: Total size in GB
pl: Torrent: Całkowity rozmiar w GB

en: Torrent: Total size in KB
pl: Torrent: Całkowity rozmiar w KB

en: Torrent: Total size in MB
pl: Torrent: Całkowity rozmiar w MB

en: Version Information: Comments
pl: Informacja o wersji: komentarze

en: Version Information: Company
pl: Informacja o wersji: firma

en: Version Information: Copyright
pl: Informacja o wersji: prawa autorskie

en: Version Information: Description
pl: Informacja o wersji: opis

en: Version Information: File Version
pl: Informacja o wersji: wersja pliku

en: Version Information: Product
pl: Informacja o wersji: produkt

en: Version Information: Product Version
pl: Informacja o wersji: wersja produktu

en: WMA Album
pl: WMA album

en: WMA Album Artist
pl: WMA wykonawca albumu

en: WMA Artist
pl: WMA artysta

en: WMA Disc Number
pl: WMA nr dysku

en: WMA Total Discs
pl: WMA Całkowita liczba dysków

en: WMA Genre
pl: WMA gatunek

en: WMA Title
pl: WMA tytuł

en: WMA Track Number
pl: WMA nr ścieżki

en: WMA Total Tracks
pl: WMA Całkowita liczba ścieżek

en: WMA Year
pl: WMA rok

en: Custom alphabetic
pl: Niestandardowy alfabet

en: Custom numeric
pl: Niestandardowe numerowanie

en: Decimal digits
pl: Cyfry dziesiętne

en: English letters
pl: Angielskie litery

en: Roman numerals
pl: Cyfry rzymskie

en: Simplified Chinese
pl: Chiński uproszczony

en: Pascal Script Compile
pl: Kompilacja skryptu Pascal

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Pascal Script Execute
pl: Wykonanie skryptu Pascal

en: Included file not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku dołączonego: %s

en: Line
pl: Linia

en: Unknown error (check units and libraries)
pl: Nieznany błąd (sprawdź węzły i biblioteki)

en: Preset file not found:
pl: Nie znaleziono pliku ustawień wstępnych:

en: Failed to load a preset.
pl: Nie udało się załadować ustawienia wstępnego.

en: Failed to save a preset.
pl: Nie udało się zapisać ustawienia wstępnego.

[ctx: uregistration.s_cannot_create_license_dir]
en: Not able to create a directory for a license file.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu dla pliku licencji.

[ctx: uregistration.s_contact_email]
en: Contact email
pl: E-mail kontaktowy

[ctx: uregistration.s_contact_name]
en: Contact name
pl: Osoba do kontaktu

en: Failed to delete file:
pl: Nie udało się usunąć pliku:

en: Failed to load license data:
pl: Nie udało się załadować danych licencji:

en: Failed to save license data:
pl: Nie udało się zapisać danych licencji:

[ctx: uregistration.s_issue_date]
en: Issue date
pl: Data wydania

[ctx: uregistration.s_license]
en: License
pl: Licencja

[ctx: uregistration.s_licensed_to]
en: Licensed to
pl: Licencja dla

en: License has been blacklisted.
pl: Licencja została umieszczona na czarnej liście.

[ctx: uregistration.s_license_expiry]
en: License expiry
pl: Data wygaśnięcia licencji

[ctx: uregistration.s_license_has_expired]
en: License has expired.
pl: Licencja wygasła.

en: License is invalid!
pl: Licencja jest nieważna!

[ctx: uregistration.s_license_load_failed]
en: Failed to load the license.
pl: Wczytywanie licencji nie powiodło się.

en: You need to renew the license in order to activate the product.
pl: Musisz odnowić licencję, aby aktywować produkt.

[ctx: uregistration.s_license_remove_failed]
en: Failed to remove the license.
pl: Usuwanie licencji nie powiodło się.

[ctx: uregistration.s_license_remove_ok]
en: License has been removed.
pl: Licencja usunięta.

en: Your license is outside of the upgrade period.
pl: Twoja licencja jest poza okresem aktualizacji.

[ctx: uregistration.s_number_of_computers]
en: Number of computers
pl: Liczba komputerów

[ctx: uregistration.s_registration_error]
en: Registration code is invalid.
pl: Nieprawidłowy kod operacji.

en: Registration file not found.
pl: Nie znaleziono pliku rejestracji.

en: Failed to read registration file.
pl: Nie można odczytać pliku rejestracji.

[ctx: uregistration.s_registration_ok]
en: Registration has been successful!
pl: Rejestracja zakończona pomyślnie!

[ctx: uregistration.s_upgrade_expiry]
en: Upgrade expiry
pl: Data wygaśnięcia aktualizacji

[ctx: myrenfiles.svalidationduplicated]
en: Duplicate in the list
pl: Duplikat na liście

[ctx: myrenfiles.svalidationexceeds]
en: New path exceeds the length limit
pl: Nowa ścieżka przekracza limit długości

[ctx: myrenfiles.svalidationexists]
en: Destination file already exists
pl: Plik docelowy już istnieje

[ctx: myrenfiles.svalidationinvalid]
en: Contains invalid characters
pl: Zawiera nieprawidłowe znaki

en: Parent path changed earlier in the list
pl: Ścieżka nadrzędna zmieniła się wcześniej na liście

en: Add text padding to length %s with "%s" characters
pl: Dodaj dopełnienie tekstu do długości %s znakami "%s"

en: Add zero padding to length %s
pl: Dodaj puste wypełnienie do długości %s

en: Adjust time by %d days
pl: Dostosuj czas o %d dni

en: Adjust time by %d hours
pl: Dostosuj czas o %d godzin

en: Adjust time by %d milliseconds
pl: Dostosuj czas o %d milisekund

en: Adjust time by %d minutes
pl: Dostosuj czas o %d minut

en: Adjust time by %d months
pl: Dostosuj czas o %d miesięcy

en: Adjust time by %d seconds
pl: Dostosuj czas o %d sekund

en: Adjust time by %d years
pl: Dostosuj czas o %d lat

en: after
pl: po

en: all
pl: wszystkie

en: all characters except
pl: wszystkie znaki oprócz

en: All lower case
pl: wszystko małymi literami

en: All upper case
pl: CAŁY TEKST WIELKIMI LITERAMI

en: and pad to length
pl: i ogranicz liczbę znaków

en: append
pl: dołącz

en: Append new extension
pl: dołącz nowe rozszerzenie

en: as Prefix
pl: jako prefiks

en: as Suffix
pl: jako sufiks

en: at Position
pl: w pozycji

[ctx: urulesex.s_rules_autocaseadjustment]
en: Auto case adjustment
pl: Automatyczne dostosowanie

en: before
pl: przed

en: Cannot edit rule configuration.
pl: Nie można edytować konfiguracji reguł.

en: Capitalize and preserve
pl: Zamień litery na wielkie i zachowaj

en: Capitalize every word
pl: Każde Słowo Wielką Literą

en: case sensitive
pl: uwzględnij wielkość liter

en: Change extension to
pl: Zmień rozszerzenie na

en: characters
pl: znaki

en: Convert to %s from %s
pl: Konwertuj na %s z %s

en: Custom long months
pl: Niestandardowe długie miesiące

en: Custom short months
pl: Niestandardowe krótkie miesiące

[ctx: myrulesex.s_rules_delete]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: myrulesex.s_rules_delete_current_name]
en: Delete current name
pl: Usuń bieżącą nazwę

en: delimiters
pl: delimitery

en: Detect using binary signature
pl: Wykryj za pomocą sygnatury binarnej

en: everywhere
pl: wszędzie

en: exact pattern of delimiters
pl: dokładny wzór delimiterów

en: Extension lower case
pl: Rozszerzenie małymi literami

en: Extension upper case
pl: Rozszerzenie wielkimi literami

en: files
pl: pliki

en: file(s) to
pl: plik(i) dla

en: file(s) with
pl: plik(i) z

en: first
pl: pierwszy

[ctx: myrulesex.s_rules_first_letter_capital]
en: First letter capital
pl: Zaczynaj od wielkiej litery

en: Fix spaces
pl: Popraw spacje

en: Force case fragments
pl: Nie stosuj do fragmentów

en: from Delimiter
pl: od delimitera

en: from Position
pl: od pozycji

[ctx: myrulesex.s_rules_insert]
en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert space in front of capitals
pl: Wstaw spację przed wielką literą

en: Invert case
pl: Zamień wielkość liter

en: last
pl: ostatni

[ctx: myrulesex.s_rules_leading]
en: leading
pl: początkowe

en: leave delimiter
pl: zostaw delimiter

en: Left side
pl: Lewa strona

en: new names are not defined
pl: nowe nazwy nie są zdefiniowane

en: New pattern
pl: Nowy wzór

en: Normalize spaces
pl: Normalizuj spacje

en: parts
pl: części

en: positions
pl: pozycje

en: Prefix names of
pl: Prefiks nazw

en: Prepare for SharePoint
pl: Przygotuj dla SharePoint

[ctx: urulesex.s_rules_randomwithlengthusingcharacters]
en: Random with length %s using characters "%s"
pl: Losowo o długości %s przy użyciu znaków "%s"

[ctx: myrulesex.s_rules_remove]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: urulesex.s_rules_removezeropadding]
en: Remove zero padding
pl: Usuń puste wypełnienie

en: Remove extension
pl: Usuń rozszerzenie

en: repeat
pl: powtórz

[ctx: myrulesex.s_rules_replace]
en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace expression
pl: Zastąp wyrażenie

en: Replace with spaces
pl: Zastąp spacjami

en: replacing current name
pl: zastąp obecną nazwę

en: reset index every
pl: Zacznij od nowa co

en: reset index if file name changes
pl: zresetuj indeks, jeśli nazwa pliku się zmieni

en: reset index if folder changes
pl: Zacznij od nowa przy zmianie folderu

en: Right side
pl: Prawa strona

en: right-to-left
pl: Od prawej do lewej

en: Set names of
pl: Zbiór nazw

[ctx: urulesex.s_rules_skipextension]
en: Skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: skip extension
pl: Pomiń rozszerzenie

en: skip versions
pl: Pomiń wersje

en: Split by
pl: Podzielić według

en: step
pl: krok

[ctx: myrulesex.s_rules_strip]
en: Strip
pl: Wytnij

en: Strip out contents of brackets
pl: Wytnij zawartość nawiasów

en: Suffix names of
pl: Sufiks nazw

[ctx: myrulesex.s_rules_trailing]
en: trailing
pl: końcowe

en: Transliterate
pl: Transliteracja

en: try unique
pl: próbuj unikalnych

en: until Count reaches
pl: do osiągnięcia liczby

en: until Delimiter
pl: do delimitera

en: until the End
pl: do końca

en: using "%s" system with "%s" symbols
pl: użyj "%s" systemu z symbolami "%s"

en: using "%s" system
pl: użyj "%s" systemu

en: using wildcards
pl: używając znaków specjalnych

en: Rule configuration uses deprecated random serialization, please use a separate dedicated rule instead.
pl: Konfiguracja reguł używa nieaktualnej losowej serializacji, zamiast tego użyj oddzielnej dedykowanej reguły.

[ctx: urulesex.s_rules_wholewordsonly]
en: Whole words only
pl: Tylko pełne słowa

en: whole words
pl: całe słowa

en: with
pl: z

en: Selected folder does not exist!
    
    %s
pl: Wybrany folder nie istnieje!
    
    %s

en: Meta tags are currently disabled.
    
    Do you want to enable them?
pl: Wsparcie meta-tagów jest wyłączone!
    
    Czy chcesz  je włączyć?

en: Would you like to open a Quick Guide?
pl: Czy chcesz otworzyć skrócony przewodnik?

en: Folders: %d scanned, %d selected.
pl: Foldery: %d sprawdzono, %d wybrano.

[ctx: mystrings.msg_browsegotofoldercaption]
en: Go To Folder
pl: Idź do folderu

en: Enter a full path to the folder that you want to go to:
pl: Podaj pełną ścieżkę do folderu, do którego chcesz przejść:

en: Failed to change current working directory.
pl: Nie udało się zmienić bieżącego katalogu roboczego.

en: Operation of Copying and Cutting Files will place selected files into the Clipboard for later usage.
    Note: All files will be pasted into the same directory no matter where they were initially located!
    
    Are you sure you want to proceed?
pl: Funkcje "Kopiuj" i " Wytnij"  przeniosą zaznaczone pliki do schowka dla późniejszego użytkowania.
    Wszystkie pliki zostaną umieszczone w jednym katalogu, niezależnie od wcześniejszej lokalizacji!
    
    Kontynuować?

en: INVALID FORMAT
pl: BŁĘDNY FORMAT

en: Rule Comment
pl: Komentarz do reguły

en: Enter a comment for the rule:
pl: Wpisz komentarz do reguły:

en: File already exists!
    Overwrite it?
pl: Plik już istnieje!
    Zastąpić go?

en: Total: %d
    Marked: %d
    Selected: %d
pl: Razem: %d
    Zaznaczono: %d
    Wybrano: %d

en: Do you want to fix conflicting new names for %s files?
    
    This operation may take several minutes...
pl: Lista zawiera %s plik(ów).
    Czy chcesz rozwiązać konflikty w nazwach?
    
    Ta operacja może potrwać kilka minut...

en: Go To Line
pl: Idź do linii

en: Enter the line number:
pl: Wprowadź numer linii:

en: Hint: You can check the details by enabling the "Error" column.
pl: Wskazówka: możesz sprawdzić szczegóły, włączając kolumnę "Błąd".

en: You are launching ReNamer for the first time.
pl: ReNamer został uruchomiony po raz pierwszy.

en: %d new filename(s) out of %d in the list were changed!
pl: %d nowe nazwy plików z %d na liście zostały zmienione!

en: Nothing to rename!
pl: Brak plików do zmiany nazwy!

en: Operation failed due to an error:
pl: Operacja nie powiodła się z powodu błędu:

en: Original Path: %s
    New Path: %s
    
    New Name is already taken by another file, delete that file permanently?
pl: Pierwotna ścieżka: %s
    Nowa ścieżka: %s
    
    Nowa nazwa jest już zajęta przez inny plik, usunąć ten plik bezpowrotnie?

en: Compiled successfully!
pl: Skompilowano pomyślnie!

en: No Saved Scripts were found!
pl: Nie znaleziono zapisanych skryptów!

[ctx: mystrings.msg_pascalscriptsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
pl: Nieprawidłowa nazwa!

en: Enter a name for a script:
pl: Wprowadź nazwę skryptu:

en: Save Script
pl: Zapisz skrypt

en: Delete "%s" preset?
pl: Usunąć "%s" ustawienie?

en: You are about to edit Preset file(s) manualy!
    If you are not sure in what you're doing - press Cancel.
    
    Proceed with this action?
pl: Zamierzasz edytować plik(i) ustawień początkowych ręcznie!
    Jeśli nie jesteś pewien co to oznacza - naciśnij  Anuluj.
    
    Kontynuować?

en: Could not copy the "%s" preset!
pl: Nie udało się skopiować ustawień predefiniowanych "%s"!

en: Could not delete the "%s" preset!
pl: Nie udało się usunąć ustawień predefiniowanych "%s"!

en: Could not rename the "%s" preset!
pl: Nie udało się zmienić nazwy ustawień predefiniowanych "%s"!

en: New Name:
pl: Nowa nazwa:

en: Rename Preset
pl: Zmień nazwę ustawień

en: Preview process has been terminated due to a critical error:
    
    %s
pl: Podgląd został przerwany z powodu krytycznego błędu:
    
    %s

en: %d file(s) failed to rename!
pl: %d plik(owi,om) nie udało się zmienić nazw!

en: All New Names are empty!
    
    Hint: Configure the Rules and click Preview button.
pl: Wszystkie nowe nazwy są puste!
    
    Podpowiedź: Skonfiguruj opcje i naciśnij przycisk Podgląd.

en: %d file(s) skipped because unchanged.
pl: %d plików pominięto, ponieważ nie uległy zmianie.

en: %d file(s) skipped because unmarked.
pl: %d plików pominięto, ponieważ nie zaznaczono.

en: %d file(s) successfully renamed.
pl: %d plik(owi,om) pomyślnie zmieniono nazwy.

en: Use this rule to change the case of the filename.
pl: Użyj tej reguły, by zmienić rozmiar liter w nazwach plików.

en: Use this rule to clean up the filename.
pl: Użyj tej reguły, by oczyścić nazwy plików.

en: Use this rule to delete text from the filename.
pl: Użyj tej reguły, by usunąć tekst z nazw plików.

en: Use this rule to change extension of the file.
pl: Użyj tej reguły, by zmienić rozszerzenia plików.

en: Use this rule to insert text into the filename.
pl: Użyj tej reguły, by wstawić tekst do nazw plików.

en: Use this rule to add or remove padding in number sequences.
pl: Użyj tej reguły, aby dodać lub usunąć dopełnienie w sekwencjach liczbowych.

en: Use this rule to script a user defined manipulations with filename.
pl: Użyj tej reguły, by wprowadzić zdefiniowane przez użytkownika zmiany w nazwach plików.

en: Use this rule to insert random sequences of characters into the filename.
pl: Użyj tej reguły, aby wstawić losowe sekwencje znaków do nazwy pliku.

en: Use this rule to separate parts of the filename and rearrange them in a new pattern.
pl: Użyj tej reguły, by podzielić nazwy plików na części i zmienić ich kolejność.

en: Use this rule to change format of date/time values in the filename.
pl: Użyj tej reguły, aby zmienić format wartości daty/godziny w nazwie pliku.

en: Use this rule to replace text in the filename using regular expressions.
pl: Użyj tej reguły, by zastąpić tekst w nazwach plików, używając wyrażeń regularnych.

en: Use this rule to remove text from the filename.
pl: Użyj tej reguły, by usunąć tekst z nazw plików.

en: Use this rule to replace text in the filename.
pl: Użyj tej reguły, by zastąpić tekst w nazwach plików.

en: Use this rule to strip sets of characters from the filename.
pl: Użyj tej reguły, by usunąć fragmenty tekstu z nazw plików.

en: Use this rule to transliterate letters in the filename from one language into another.
pl: Użyj tej reguły, by transliterować nazwy plików między alfabetami.

en: Use this rule to assign names of files to the lines of text.
pl: Użyj tej reguły, by przyporządkować nazwy plików do linii tekstu.

en: Please select a folder:
pl: Wybierz folder:

en: Are you sure you want to execute shell action on %d files?
pl: Zamierzasz wykonać polecenie w skrypcie shellowym na %d plikach. Kontynuować?

en: Could not open the following file:
    
    %s
    
    Error: %s (%d).
pl: Nie można otworzyć pliku:
    
    %s
    
    Błąd: %s (%d).

[ctx: mystrings.msg_translitsaveinvalid]
en: Incorrect Name!
pl: Nieprawidłowa nazwa!

en: Enter a name for a translit:
pl: Wprowadź nazwę transliteracji:

en: Save Translit
pl: Zapisz transliterację

en: Nothing to undo!
pl: Nic do cofnięcia!

en: Undo operation results:
    
    %d out of %d file(s) restored successfully!
pl: Wynik cofnięcia operacji:
    
    Nazwy %d z %d plików przywrócono pomyślnie!

en: Seems that ReNamer is currently running.
    Please close it, before continuing...
pl: Prawdopodobnie ReNamer jest już uruchomiony.
    Zamknij program, przed kontynuacją...

en: %d of which have a duplicate in the list.
pl: %d z nich duplikuje się na liście.

en: %d of which conflict with an existing file.
pl: %d z nich nie są zgodne z istniejącymi ścieżkami.

en: %d of which contain invalid characters.
pl: Uwaga, znaleziono %d nieprawidłowych nazw plików.

en: %d of which have a parent path changed earlier in the list.
pl: %d z których ścieżka nadrzędna została zmieniona wcześniej na liście.

en: Successfully validated!
pl: Sprawdzono pomyślnie!

en: Do you want to validate %s files?
    
    This operation may take several minutes...
pl: Lista zawiera %s plik(ów).
    Czy chcesz je sprawdzić?
    
    Ta operacja może potrwać kilka minut...

en: Validation has failed due to issues with %d file(s).
pl: Sprawdzanie poprawności nie powiodło się z powodu problemów z plikami %d.

[ctx: mystrings.name_addrule]
en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

[ctx: mystrings.name_addrulestext]
en: Click here to add a rule
pl: Klinkij, by dodać regułę

en: Add to ReNamer
pl: Dodaj do ReNamera

en: Line = %d, Position = %d, Right = %d, Selection = %d
pl: Linia = %d, Lewo = %d, Prawo = %d, Wybrany = %d

en: Browse Scripts...
pl: Przeglądaj skrypty...

en: Browse Translits...
pl: Przeglądaj transliteracje

[ctx: mystrings.name_cancelsorting]
en: Cancel Sorting
pl: Anuluj sortowanie

[ctx: mystrings.name_dragfilestext]
en: Drag your files here
pl: Przeciągnij pliki tutaj

[ctx: mystrings.name_editrule]
en: Edit Rule
pl: Edytuj regułę

en: %s files
pl: %s plików

en: %s files (%s)
pl: %s plików (%s)

[ctx: mystrings.name_filters]
en: Filters
pl: Filtry

en: %s folders
pl: %s folderów

[ctx: mystrings.name_loadwithpreset]
en: Load with Preset
pl: Załaduj z ustawieniami predefiniowanymi

[ctx: mystrings.name_markbymaskcaption]
en: Mark by Mask
pl: Zaznacz wg szablonu

[ctx: mystrings.name_markbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
pl: Kilka szablonów rozdziel średnikiem. Przykład: *.jpg;*.doc
    
    Szablony:

en: Overwrite
pl: Nadpisz

[ctx: mystrings.name_rename]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: mystrings.name_renamewithpreset]
en: Rename with Preset
pl: Zmień nazwę z ustawieniami predefiniowanymi

en: Case
pl: Rozmiar liter

en: Clean Up
pl: Czyść

[ctx: mystrings.name_rule_delete]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: mystrings.name_rule_extension]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: mystrings.name_rule_insert]
en: Insert
pl: Wstaw

en: Padding
pl: Wypełnienie

en: Pascal Script
pl: Skrypt (Pascal)

en: Randomize
pl: Randomizuj

en: Rearrange
pl: Zmień kolejność

en: Reformat Date
pl: Data ponownego sformatowania

en: Regular Expressions
pl: Wyrażenie regularne

[ctx: mystrings.name_rule_remove]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: mystrings.name_rule_replace]
en: Replace
pl: Zastąp

en: Serialize
pl: Serializuj

[ctx: mystrings.name_rule_strip]
en: Strip
pl: Wytnij

en: Translit
pl: Transliteruj

en: User Input
pl: ZdefPrzezUżytkownika

en: Save Rule
pl: Zapisz regułę

en: Save Script...
pl: Zapisz skrypt...

en: Save Translit...
pl: Zapisz transliterację...

[ctx: mystrings.name_selectbyextensioncaption]
en: Select by Extension
pl: Zaznacz wg rozszerzenia

en: Multiple extensions can be separated by semicolons. For example: jpg;doc
    
    Extensions (without dots):
pl: Kilka rozszerzeń wydziel średnikiem. Na przykład: jpg;doc
    
    Rozszerzenia (bez kropek):

en: Select by Filename Length
pl: Zaznacz wg długości nazwy

en: More than N characters:
pl: Ponad N znaków:

[ctx: mystrings.name_selectbymaskcaption]
en: Select by Mask
pl: Zaznacz wg szablonu

[ctx: mystrings.name_selectbymaskprompt]
en: Multiple masks can be separated by semicolons. For example: *.jpg;*.doc
    
    Masks:
pl: Kilka szablonów rozdziel średnikiem. Przykład: *.jpg;*.doc
    
    Szablony:

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo %d file(s)
pl: Cofnij pliki %d

[ctx: ustrings.sdatetimedays]
en: Days
pl: Dni

[ctx: ustrings.sdatetimehours]
en: Hours
pl: Godziny

[ctx: ustrings.sdatetimemilliseconds]
en: Milliseconds
pl: Milisekundy

[ctx: ustrings.sdatetimeminutes]
en: Minutes
pl: Minuty

[ctx: ustrings.sdatetimemonths]
en: Months
pl: Miesiące

[ctx: ustrings.sdatetimeseconds]
en: Seconds
pl: Sekundy

[ctx: ustrings.sdatetimeyears]
en: Years
pl: Lata

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Any file
pl: Dowolny plik

en: Archives
pl: Archiwa

en: Batch file
pl: Plik batch

en: comma separated
pl: oddzielone przecinkami

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Music
pl: Muzyka

en: Pictures
pl: Zdjęcia

en: Play list
pl: Playlisty

[ctx: ustrings.sfilterspresets]
en: Presets
pl: Ustawienia predefiniowane

en: tab separated
pl: oddzielone

en: Text files
pl: Pliki tekstowe

en: Text list
pl: Lista tekstowa
