Icaros - en to hu_HU translation catalogue (169 entries)

[ctx: #VideoTracks]
en: Video tracks
hu_HU: Videósávok

[ctx: #AudioTracks]
en: Audio tracks
hu_HU: Hangsávok

[ctx: #SubtitleTracks]
en: Subtitle tracks
hu_HU: Feliratsávok

[ctx: #ContentCompression]
en: Content compression
hu_HU: Tartalom tömörítés

[ctx: #ContainsChapters]
en: Contains chapters
hu_HU: Fejezetek

[ctx: #BitDepth]
en: Bit depth
hu_HU: Bitmélység

[ctx: #SubtitleGroup]
en: Subtitles
hu_HU: Feliratok

[ctx: tglThumbnail]
en: THUMBNAILING
hu_HU: MINIATŰRÖK

[ctx: tglProperty]
en: PROPERTIES
hu_HU: TULAJDONSÁGOK

[ctx: tglCache]
en: CACHE
hu_HU: GYORSÍTÓTÁR

[ctx: tglTools]
en: TOOLS
hu_HU: ESZKÖZÖK

[ctx: tglAbout]
en: ABOUT
hu_HU: A PROGRAMRÓL

[ctx: tglUiSettings]
en: ui settings
hu_HU: ui beállítások

[ctx: stActivated]
en: ACTIVATED
hu_HU: AKTIVÁLVA

[ctx: stDeactivated]
en: DEACTIVATED
hu_HU: DEAKTIVÁLVA

[ctx: stDisabled]
en: DISABLED
hu_HU: LETILVA

[ctx: stStatic]
en: ENABLED (STATIC)
hu_HU: ENGEDÉLYEZVE (STATIKUS)

[ctx: stDynamic]
en: ENABLED (DYNAMIC)
hu_HU: ENGEDÉLYEZVE (DINAMIKUS)

[ctx: stNotInstalled]
en: NOT INSTALLED
hu_HU: NINCS TELEPÍTVE

[ctx: stIndexing]
en: INDEXING...
hu_HU: INDEXELÉS...

[ctx: cptFiletypes]
en: THUMBNAIL FILETYPES
hu_HU: MINIATŰR FÁJLTÍPUSOK

[ctx: lblPresets]
en: PRESET:
hu_HU: KÉSZLET:

[ctx: cptSettings]
en: SETTINGS
hu_HU: BEÁLLÍTÁSOK

[ctx: lblOffset]
en: Thumbnail Offset
hu_HU: Miniatűr helye

[ctx: lblPrefTime]
en: Prefer Timestamp
hu_HU: Inkább abszolút helyen

[ctx: cbxBlkDtct]
en: Enable black/white frame detection
hu_HU: Fekete/fehér kép ellenőrzés

[ctx: lblThreshold]
en: Threshold
hu_HU: Érzékenység

[ctx: cbxShowOverlay]
en: Display icon overlays on thumbnails
hu_HU: Fájltípus ikonok megjelenítése a miniatűrökön

[ctx: cbxShowVidAdorn]
en: Display movie reel on video thumbnails
hu_HU: Filmszalag a videó miniatűrökön

[ctx: cbxCoverArt]
en: Use embedded Cover Art for thumbnails
hu_HU: Belső borítókép használata a miniatűrökhöz (ha van)

[ctx: cbxLandscape]
en: Prefer Landscape Covers
hu_HU: Fekvő képek előnyben részesítése

[ctx: tipAddTypes]
en: Add New Thumbnail Filetypes
hu_HU: Továbbiak hozzáadása

[ctx: tipBlkDtct]
en: With this option enabled, Icaros will perform a quick and simple
    scan of the grabbed frame. If the frame is either too dark or too
    light, Icaros will skip forward and try to find a better suited frame.
hu_HU: Ha ez az opció engedélyezve van, az Icaros egy gyors és egyszerű
    vizsgálatot végez az aktuális képkockán. Ha az túl sötét, vagy túl
    világos, a program tovább fog keresni, amíg nem talál egy
    jobban megfelelő képet.

[ctx: tipCoverLand]
en: Some MKV files contain multiple covers. With such files
    Icaros will default to using the first normal/vertical cover.
    This option will make Icaros prioritize landscape/horizontal
    covers instead.
hu_HU: Néhány MKV fájl több borítóképet tartalmaz. Ezeknél a
    fájloknál az Icaros alapértelmezetten az első borítóképet
    használja. Ha engedélyezi ezt a funkciót, akkor ehelyett
    a fekvő borítóképeket fogja a program előnyben részesíteni.

[ctx: dlgPrstChng]
en: The current list contains filetypes that are not included in the selected preset.
    
    Do you wish to include these filetypes in the list?
hu_HU: A jelenlegi lista tartalmaz olyan fájltípusokat, amelyek nincsenek benne a kiválasztott készletben.
    
    Szeretné megtartani ezeket?

[ctx: dlgcptThmbCheck]
en: Thumbnail Check
hu_HU: Miniatűr ellenőrzés

[ctx: dlgThmbCheck]
en: The following filetypes did not pass the thumbnail check:
    
    {0}
    
    Do you still wish to add them?
hu_HU: A következő fájltípusok nem mentek át a miniatűr ellenőrzésen:
    
    {0}
    
    Szeretné mégis hozzáadni ezeket?

[ctx: txtThumbUpdater]
en: Drag and drop one or more files and/or folders to this page to refresh their thumbnails/icons
hu_HU: Húzzon ide egy vagy több fájlt/mappát, a miniatűrjük frissítéséhez

[ctx: prstDefault]
en: DEFAULT
hu_HU: ALAPÉRTELMEZETT

[ctx: prstCommon]
en: COMMON
hu_HU: ÁLTALÁNOS

[ctx: prstMostKnown]
en: MOST KNOWN
hu_HU: ISMERT

[ctx: prstCustom]
en: CUSTOM
hu_HU: EGYÉNI

[ctx: txtPropInfo]
en: With  PROPERTIES  activated, Icaros will allow you to view information such as length, width, height, artist etc. in Explorer, for any of the checked filetypes below
hu_HU: Ha a TULAJDONSÁGOK aktiválva van, az Icaros segítségével további információkat tekinthet meg az Explorer-ben az alább kiválasztott fájltípusokról, mint például hossz, méretek, előadó

[ctx: cptVideo]
en: VIDEO
hu_HU: VIDEÓ

[ctx: cptAudio]
en: AUDIO
hu_HU: AUDIÓ

[ctx: btnSelectAll]
en: Select All
hu_HU: Összes

[ctx: btnDeselectAll]
en: Deselect All
hu_HU: Semelyik

[ctx: tglIndexer]
en: SETTINGS
hu_HU: BEÁLLÍTÁSOK

[ctx: tglIndexLocs]
en: LOCATIONS
hu_HU: MAPPÁK

[ctx: lblCacheLocation]
en: Cache Location
hu_HU: Gyorsítótár helye

[ctx: lblDriveRoot]
en: Free Space on [{0}] Drive:
hu_HU: Szabad hely a(z) [{0}] meghajtón:

[ctx: lblMinFreeSpace]
en: Min Free Space
hu_HU: Minimális szabad hely

[ctx: lblMaxCacheSize]
en: Max Cache Size
hu_HU: Maximális méret

[ctx: tipMaxCache]
en: Sets the max size limit of the Icaros Cache.
    If 0 is set, the cache size is unlimited.
hu_HU: Itt állíthatja be az Icaros-gyorsítótár maximális méretét.
    Ha ez az érték 0, a gyorsítótár mérete nincs korlátozva.

[ctx: lblExclTypes]
en: Excluded Filetypes
hu_HU: Kizárt fájltípusok

[ctx: tipUsedCache]
en: {0:0.00}% of the available cache space is currently used
hu_HU: Jelenleg az elérhető gyorsítótárméret {0:0.00}%-a van használatban

[ctx: tipCacheSize]
en: Icaros Cache Size
hu_HU: Icaros gyorsítótár mérete

[ctx: lblEntries]
en: {0} entries
hu_HU: {0} elem

[ctx: lblCacheTut1]
en: With the Icaros Cache ENABLED, Icaros will keep a local record of all thumbnails in an internal cache.
    This allows Icaros to regenerate any cached thumbnail almost instantly in case Windows Explorer loses them.
hu_HU: Ha az Icaros-gyorsítótár ENGEDÉLYEZVE van, a program eltárolja az összes miniatűr helyi
    másolatát egy belső gyorsítótárban. Ezzel az Icaros akármelyik gyorsítótárazott miniatűrt
    nagyon gyorsan újra tudja generálni abban az esetben, ha az Explorer gyorsítótárából eltűnne.

[ctx: lblCacheTut2]
en: 
    By adding folders to the LOCATIONS page, and clicking the Build button below, it is possible to fill the cache
    directly from within IcarosConfig.
hu_HU: 
    Mappák hozzáadásával (a MAPPÁK lapon) és az alábbi Gyorsítótár felépítése gombra kattintva
    létre lehet hozni a gyorsítótárat a mappák (külön-külön) megnyitása nélkül is.

[ctx: lblCacheSt1]
en: STATIC
hu_HU: STATIKUS

[ctx: lblCacheSt2]
en: DYNAMIC
hu_HU: DINAMIKUS

[ctx: lblCacheStInfo1]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, but only IcarosConfig can modify the cache.
hu_HU: esetben csak ebből az ablakból tudja módosítani a gyorsítótárat.

[ctx: lblCacheStInfo2]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, as well as dynamically add any new thumbnails to the cache.
hu_HU: esetben az Icaros a mappák megnyitásakor is hozzáadhatja az új miniatűröket a gyorsítótárhoz.

[ctx: lblStatus]
en: Status:
hu_HU: Állapot:

[ctx: lblProgress]
en: Progress:
hu_HU: Folyamat:

[ctx: lblCompleted]
en: Completed:
hu_HU: Kész:

[ctx: lblFailed]
en: Failed:
hu_HU: Sikertelen:

[ctx: btnFailed]
en: View
hu_HU: Megtekintés

[ctx: btnBuild]
en: Build Cache
hu_HU: Gyorsítótár felépítése

[ctx: btnRebuild]
en: Rebuild Cache
hu_HU: Gyorsítótár újraépítése

[ctx: btnCancel]
en: Cancel
hu_HU: Mégse

[ctx: btnClearCache]
en: Clear Cache
hu_HU: Gyorsítótár törlése

[ctx: lblSetLocInfo]
en: At least one location must be added to use the indexer
hu_HU: Ehhez legalább egy mappának kell lennie a listában

[ctx: dlgClrIcCache]
en: You are about to delete the Icaros Cache.
    Do you still wish to proceed?
hu_HU: Úgy döntött, hogy törli az Icaros-gyorsítótárat.
    Biztosan folytatni szeretné?

[ctx: dlgCacheLoc]
en: Select a thumbnail cache location
hu_HU: Válasszon egy mappát a miniatűr gyorsítótárnak

[ctx: dlgcptFailed]
en: FAILED FILES
hu_HU: SIKERTELEN FÁJLOK

[ctx: tipOpenDirSelect]
en: Open folder and select file
hu_HU: Mappa megnyitása

[ctx: btnSaveList]
en: Save List
hu_HU: Lista mentése

[ctx: stsIdxerInit]
en: Indexer Initialized
hu_HU: Indexelő elindítva

[ctx: stsCollect]
en: Preparing files for processing...
hu_HU: Fájlok előkészítése...

[ctx: stsIdxFiles]
en: Indexing files...
hu_HU: Fájlok indexelése...

[ctx: stsIdxFolders]
en: Indexing folders...
hu_HU: Mappák indexelése...

[ctx: stsIdxSuccess]
en: Indexing Completed Successfully
hu_HU: Az indexelés sikeresen befejeződött

[ctx: stsIdxFailed]
en: Indexing Failed
hu_HU: Az indexelés sikertelen volt

[ctx: stsIdxCancel]
en: Indexing was cancelled
hu_HU: Az indexelés meg lett szakítva

[ctx: stsIdxComplete]
en: Indexing Completed
hu_HU: Az indexelés befejeződött

[ctx: stsEHash]
en: Failed to calculate proper file hash
hu_HU: Nem sikerült a fájl-ellenőrzőösszeg kiszámítása

[ctx: stsEThread]
en: Failed to initialize thread
hu_HU: Nem sikerült a folyamat elindítása

[ctx: stsECacheInit]
en: Failed to initialize Icaros Cache
hu_HU: Nem sikerült az Icaros-gyorsítótár betöltése

[ctx: stsEServerInit]
en: Failed to initialize Icaros Thumbnail Provider
hu_HU: Nem sikerült az Icaros miniatűr-kezelőjének betöltése

[ctx: stsECacheLimit]
en: Maximum cache size reached
hu_HU: A maximális gyorsítótárméret elérve

[ctx: stsESpaceLimit]
en: Minimum space limit reached
hu_HU: Minimális hely limit elérve

[ctx: stsEDBAccess]
en: Failed to access the database
hu_HU: Nem sikerült hozzáférni az adatbázishoz

[ctx: stsEIDXAccess]
en: Failed to access the index
hu_HU: Nem sikerült hozzáférni az indexhez

[ctx: stsERegAccess]
en: Failed to access the registry
hu_HU: Nem sikerült hozzáférni a rendszerleíró-adatbázishoz

[ctx: stsECleanUp]
en: Clean up was incomplete
hu_HU: Az eltávolítás nem volt teljes

[ctx: stsEUnknown]
en: Undetermined result
hu_HU: Meghatározatlan eredmény

[ctx: btnAdd]
en: Add
hu_HU: Hozzáadás

[ctx: btnRemove]
en: Remove
hu_HU: Eltávolítás

[ctx: btnClear]
en: Clear
hu_HU: Törlés

[ctx: hdrLocation]
en: Included Locations
hu_HU: Mappák

[ctx: hdrViewSize]
en: View Size
hu_HU: Méret

[ctx: hdrRecursive]
en: Recursive
hu_HU: Almappákkal

[ctx: hdrExcluded]
en: Excluded Locations
hu_HU: Kizárt mappák

[ctx: enuSmall]
en: Small
hu_HU: Kicsi

[ctx: enuMedium]
en: Large
hu_HU: Közepes

[ctx: enuLarge]
en: XL
hu_HU: Nagy

[ctx: enuXL]
en: Win 8 Icons
hu_HU: Windows 8 (XL)

[ctx: enuXXL]
en: Win 10 Icons
hu_HU: Windows 10 (XXL)

[ctx: dlgAddDir]
en: Please select the directory, you wish to add to the list
hu_HU: Kérem válassza ki a mappát, amelyet a listához szeretne adni

[ctx: dlgMoveCache]
en: You are about to change the Cache Location. Would you like to move the existing cache to new the location?
hu_HU: Úgy döntött, hogy megváltoztatja a gyorsítótár helyét. Szeretné áthelyezni a meglévő gyorsítótárat az új helyre?

[ctx: cptWinCache]
en: WINDOWS THUMBNAIL CACHE
hu_HU: WINDOWS MINIATŰR GYORSÍTÓTÁR

[ctx: lblWinCacheSize]
en: Cache Size:  {0} MB
hu_HU: Gyorsítótár mérete: {0} MB

[ctx: btnWinCacheClear]
en: Clear
hu_HU: Törlés

[ctx: tipOpenCacheLoc]
en: Open Windows thumbnail cache directory
hu_HU: A Windows miniatűröket tartalmazó mappa megnyitása

[ctx: btnExpRefresh]
en: Refresh
hu_HU: Frissítés

[ctx: btnExpRestart]
en: Restart
hu_HU: Újraindítás

[ctx: cptResetTypes]
en: RESET NATIVE FILETYPES
hu_HU: Fájltípus beállítások visszaállítása

[ctx: btnResetThumb]
en: Reset Thumbnail Filetypes
hu_HU: Miniatűr beállítások visszaállítása

[ctx: btnResetProps]
en: Reset Property Filetypes
hu_HU: Tulajdonság beállítások visszaállítása

[ctx: txtResetLimits]
en: The native filetypes can only be reset while Icaros thumbnailing
    and/or properties are not activated
hu_HU: Az eredeti fájltípus beállításokat csak akkor lehet visszaállítani,
    ha az le van tiltva a miniatűrök és a tulajdonságok kezelése

[ctx: dlgClrCacheErr]
en: The Thumbnail Cache is currently in use.
     Wait a moment, then try again.
hu_HU: A miniatűr gyorsítótár jelenleg használatban van.
    Várjon egy kicsit és próbálja újra.

[ctx: dlgcptExpRestrt]
en: Restart Explorer
hu_HU: Explorer újraindítása

[ctx: dlgExpRestrt]
en: Warning!
    Restarting Explorer may interrupt file copy/move operations,
    and may cause certain processes to halt.
    
    Do you wish to continue?
hu_HU: Figyelem!
    Az Explorer újraindításakor megszakadnak a folyamatban lévő
    fájlműveletek (másolás/áthelyezés/stb.) és további folyamatokat
    is megállíthat.
    
    Biztosan szeretné folytatni?

[ctx: dlgRstThumb]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default thumbnail providers?
hu_HU: Biztosan vissza szeretné állítani az összes fájltípus eredeti miniatűr-kezelőjét?

[ctx: dlgRstProps]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default property handlers and property lists?
hu_HU: Biztosan vissza szeretné állítani az összes fájltípus eredeti tulajdonság-kezelőjét és -listaelemét?

[ctx: dlgRstSuccess]
en: All native filetypes was reset successfully!
hu_HU: A fájltípusok visszaállítása sikeres volt!

[ctx: lnkSupport]
en: Follow Beta development of Icaros or get support
hu_HU: Kövesse az újabb programverziókat, vagy kérjen segítséget itt

[ctx: lblSpcTks]
en: SPECIAL THANKS TO
hu_HU: KÖSZÖNET

[ctx: lblLocalize]
en: LOCALIZATION
hu_HU: NYELV

[ctx: cbxPropLocal]
en: Enable Property Localization
hu_HU: Tulajdonságok ugyanezen a nyelven

[ctx: lblTheming]
en: THEME OPTIONS
hu_HU: TÉMA

[ctx: lblChromeClr]
en: CHROME COLOR
hu_HU: SZÍNEK

[ctx: enuMonoColor]
en: Mono Color
hu_HU: Egyszínű

[ctx: enuColorPerPage]
en: Color Per Page
hu_HU: Oldalanként más szín

[ctx: cbxRemWinSize]
en: Remember Window Size
hu_HU: Ablakméret megjegyzése

[ctx: cbxRemWinPos]
en: Remember Window Position
hu_HU: Ablak pozíció megjegyzése

[ctx: cbxAnimation]
en: Disable Page Animations
hu_HU: Animációk letiltása

[ctx: lblGlassOpacity]
en: Glass Overlay Opacity
hu_HU: Üveg-hatás átlátszatlansága

[ctx: lblGlassDark]
en: Dark
hu_HU: Sötét

[ctx: lblGlassLight]
en: Light
hu_HU: Világos

[ctx: tipModSettings]
en: To Export/Import/Reset the Icaros settings, thumbnailing
    and properties must be deactivated
hu_HU: A beállítások exportálásához, importálásához és
    visszaállításához le kell tiltani a miniatűrök és a
    tulajdonságok kezelését

[ctx: optExport]
en: Export Settings
hu_HU: Beállítások exportálása

[ctx: optImport]
en: Import Settings
hu_HU: Beállítások importálása

[ctx: optReset]
en: Reset All Settings
hu_HU: Beállítások visszaállítása

[ctx: dlgExportLoc]
en: Please chose where you wish to export the Icaros settings
hu_HU: Kérem válassza ki, hova szeretné exportálni az Icaros beállításait

[ctx: dlgImportWrn]
en: This will overwrite ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
hu_HU: Ezzel az ÖSSZES korábbi beállítása felülírásra kerül.
    
    Biztosan folytatni szeretné?

[ctx: dlgResetAll]
en: This will reset ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
hu_HU: Ezzel az ÖSSZES korábbi beállítása el fog veszni.
    
    Biztosan folytatni szeretné?

[ctx: cptResetWrn]
en: Settings Reset Confirmation
hu_HU: Beállítások visszaállításának megerősítése

[ctx: tipBrowse]
en: Browse to location
hu_HU: Mappa kiválasztása

[ctx: cptDonate]
en: Donate
hu_HU: Támogatás

[ctx: lblDonateTxt]
en: If you like Icaros please consider making a donation to keep up the development of Icaros
hu_HU: Ha tetszik önnek az Icaros, kérem, vegye fontolóra a pénzbeli támogatását, ezzel segítve a program fejlesztését

[ctx: lblFlattrTxt]
en: Become a microdonator to continuously support the development of Icaros
hu_HU: Az Icaros fejlesztését itt is támogathatja mikro-fizetésekkel

[ctx: lblCreatedBy]
en: Created and developed by
hu_HU: Fejlesztő:

[ctx: tipMail]
en: Send a mail to the developer of Icaros
hu_HU: E-mail küldése az Icaros fejlesztőjének

[ctx: tipTwitter]
en: Follow Icaros development on Twitter
hu_HU: Icaros-hírek követése a Twitter-en

[ctx: swtOn]
en: On
hu_HU: Be

[ctx: swtOff]
en: Off
hu_HU: Ki

[ctx: btnDone]
en: Done
hu_HU: Kész

[ctx: btnYes]
en: Yes
hu_HU: Igen

[ctx: btnNo]
en: No
hu_HU: Nem

[ctx: dlgcptConf]
en: Confirmation
hu_HU: Megerősítés

[ctx: dlgcptInfo]
en: Info
hu_HU: Infó

[ctx: btnRstColor]
en: Reset Color
hu_HU: Szín visszaállítása

[ctx: btnMin]
en: Minimize
hu_HU: Kis méret

[ctx: btnMax]
en: Maximize
hu_HU: Teljes méret

[ctx: btnResDown]
en: Restore Down
hu_HU: Előző méret

[ctx: btnClose]
en: Close
hu_HU: Bezárás
